علت درد بالای قفسه سينه سمت چپ در هنگام ورزش و خواب

درد بالای قفسه سينه سمت چپ هنگام ورزش و دراز کشیدن می تواند به دلایل مختلف از جمله بیماری عروق کرونر و فشار خون بالا رخ دهد. درد قفسه سینه مربوط به عملکرد قلب، با نشانه هایی از قبیل تنگی قفسه سینه و درد، ظاهر می شود. درد در قفسه سینه بالا سمت چپ که از علل مرتبط با بیماری های غیر قلبی رخ می دهد؛ می تواند علائمی شامل سوزش سر دل را ایجاد کند. اگر درد سینه دارید، بلافاصله با دکتر خود مشورت کنید.


زمانی که ورزش می کنید و یا دراز می کشید، اگر درد بالای قفسه سينه سمت چپ که در هر بخش از قفسه سینه ممکن است رخ دهد، ایجاد شود؛ می تواند از جمله بیماری بالقوه خطرناک قلبی قلمداد شود؛ مانند حمله قلبی حاد، التهاب کیسه اطراف قلب و التهاب قلب یا نارسایی قلبی، آنژین پکتوریس، عبارت پزشکی درد قفسه سینه و اسپاسم کرونری می تواند درد ایجاد کند.

عوامل غیر قلبی درد قفسه سینه

علت درد بالای قفسه سينه سمت چپ می تواند عواملی مانند سوزش سر دل، فشار خون بالا و سایر علائم غیر قلبی باشد. سوزش سر دل، احساس سوزش ناشی از اسید معده که به مری شما منتهی می شود، اغلب پس از مصرف یک وعده غذایی سنگین یا هنگام خوابیدن اتفاق می افتد. درد ممکن است در شکم کمر شما شروع شود، به ناحیه گردن شما گسترش پیدا کند و از چند لحظه تا چند ساعت به طول بیانجامد.

درد بالای قفسه سينه سمت چپ هنگام ورزش

شایع ترین علت درد قفسه سینه فشار خون بالا است که در طول دوره های شدید فعالیت یا استرس افزایش می یابد. سایر علل احتمالی درد که در ناحیه قفسه سینه فوقانی چپ ممکن است پیش آید شامل لخته شدن خون در ریه ها، سنگ های صفراوی، سندرم درد مزمن، مانند فیبرومیالژیا، دندان های مجروح و اعصاب نخاعی می شود.

مطلب مرتبط: درد اسکلتی قفسه سینه

برای چه ملاحظاتی باید انجام داد؟

درد بالای قفسه سينه سمت چپ که در حین ورزش رخ می دهد یا هنگام دراز کشیدن، ممکن است نشان دهنده مشکلات جدی قلب یا دیگر شرایط بالقوه خطرناک باشد. اگر به طور ناگهانی، احساس درد پایدار داشتید، فشار و تشدید فشار در سینه با درد را که به فک، دست چپ یا پره های شانه منتقل می شود حس کردید، باید فوری به پزشک مراجعه کنید.

درد قفسه سینه همراه با ضعف تنفس، حالت تهوع، سرگیجه، عرق کردن و ضربان قلب ضربدری سریع نیز از مواردی است که باید با مراجعه سریع به پزشک بررسی شود. علاوه بر این، اگر درد قفسه سینه شما پس از انجام کار آسان یا طولانی تر از معمول طول می کشد و شدیدتر شود،  با دکترقلب خود مشورت کنید.

عوامل غیر قلبی درد قفسه سینه

سایر دلایل درد بالاي قفسه سينه سمت چپ

اما سایر انواع درد قفسه سینه ناشی از آسیب می تواند پایدار، فوق العاده دردناک و احتمالا بسیار جدی باشد. عضلات یا رباط ها در قفسه سینه می توانند از طریق حرکت نامناسب تضعیف شوند. این درد زمانی که منطقه لمس می شود افزایش می یابد و یا زمانی که بدن به روش های خاص حرکت می کند. فشار خون دیواره قفسه سینه به طور کلی می تواند توسط دکتر شما با انجام معاینه فیزیکی و از بین بردن علل دیگر تشخیص داده شود .

تعدادی رگ های خونی بزرگ، از جمله آئورت و شریان ریوی، در حفره قفسه سینه قرار دارند آمبولی ریوی زمانی اتفاق می افتد که یک لخته خون در یک شریان ریه قرار می گیرد پاره ای از آئورت – عروق بزرگ که خون را از قلب به سایر قسمت های بدن منتقل می کند، باعث درد شدید و شدید قفسه سینه می شود که معمولا ناگهان اتفاق می افتد. این نیازمند توجه فوری پزشکی است.

 

مطلب مرتبط: درد قفسه سینه سمت چپ

درد قفسه سینه علامتی است که نباید هرگز نادیده بگیرید حالا چه در قسمت چپ باشد یا درد قفسه سینه سمت راست باشد اگر درد شما با نشانه های دیگری از قبیل سرگیجه، عرق، تب، تنگی نفس یا خلط خونین همراه باشد بطور اورژانسی باید تحت نظر پزشک قرار بگیرید. درد مداوم، حتی بدون علائم دیگر، می تواند یک مشکل جدی را نشان دهد و باید توسط دکتر شما ارزیابی شود.

سایر دلایل درد بالاي قفسه سينه سمت چپ

مشکلات قلبی مانند حمله قلبی ممکن است گاهی باعث درد در قفسه سینه راست شود، حتی با اینکه قلب در قسمت سمت چپ سینه قرار دارد. این احتمال وجود دارد که سمت راست قفسه سینه نیز تحت تاثیر نارسایی قلب قرار گیرد.

برای تشخیص کامل و درست بیماری باید حتما تحت نظر پزشک قرار گیرید.

https://www.aparat.com/v/QvGYc

علائم درد وسط قفسه سينه سمت چپ

علل و علائم بالقوه درد بالای سينه سمت چپ در زنان:

ممکن است فردی که از ناحیه چپ دچار درد قفسه سینه است، مشکلات ریوی داشته باشد. تشخیص اینکه آیا درد قفسه سینه نشانه حمله قلبی است دشوار است. با این حال، سه نشانه وجود دارد که درد قفسه سینه ممکن است یک حمله قلبی نباشد:

 1. اگر درد از یک مکان خاص ناشی می شود، احتمالاً حمله قلبی نیست.
 2. درد قفسه سینه همراه با حمله قلبی هنگام تنفس بدتر نمی شود.
 3. درد قفسه سینه همراه با حمله قلبی ممکن است بین تیغه های شانه، و به بازوها و فک گسترش یابد، اما از یک طرف به طرف دیگر حرکت نمی کند.

علت تیر کشیدن سمت چپ قفسه سینه چیست؟

علائمی که فرد ممکن است دچار حمله قلبی شود عبارتند از:

 • درد یا گرفتگی قفسه سینه که به طور معمول از مرکز قفسه سینه شروع می شود
 • سرگیجه
 • احساس ضعف
 • حالت تهوع
 • دردی که ممکن است از سینه به بازوها، گردن، فک یا شانه ها گسترش یابد
 • تنگی نفس
 • تعریق

زنان بیشتر از مردان علائمی مانند حالت تهوع، استفراغ، خستگی و درد در پشت یا فک را تجربه می کنند.

عوامل درد بالای سينه سمت چپ در زنان

هرگز نباید درد بالای قفسه سينه سمت چپ هنگام ورزش را نادیده بگیرید. اگر فردی در سمت چپ بدن خود درد قفسه سینه را حس می کند، می تواند نشان دهنده حمله قلبی یا سایر شرایط پزشکی باشد، مانند مشکلات ریوی یا التهاب پوشش داخلی قلب.

عوامل درد قفسه سینه در زنان عبارت انداز:

✅ درد دستگاه گوارش

ریفلاکس اسید و ریفلاکس معده از دلایل عمده درد قفسه سینه سمت چپ است.

این شرایط وقتی رخ می دهد که اسید از معده به مری می آید. نتیجه یک احساس سوزش در سراسر قفسه سینه است که ممکن است در یک طرف یا طرف دیگر ایجاد شود.

عوامل درد بالای سينه سمت چپ در زنان

✅ پارگی مری

 پارگی مری یک فوریت پزشکی است که ممکن است باعث درد قفسه سینه غیر قلبی شود. این شرایط وقتی اتفاق می افتد که لوله ای که دهان را به معده متصل می کند، پاره شود. این امر باعث می شود مواد غذایی یا مایعات از دهان به داخل قفسه سینه و اطراف ریه ها نشت کند.

✅ آسیب های اسکلتی – عضلانی

انواع مختلفی از آسیب به بافت نرم یا استخوان در قفسه سینه وجود دارد که می تواند باعث درد اسكلتي قفسه سينه سمت چپ شود. به عنوان مثال می توان شکستگی دنده یا کوستوکندریت که التهاب غضروف اطراف یک دنده است. اگر فردی نوعی ضربه را تجربه کرده باشد ، مانند زمین خوردن یا تصادف رانندگی، این آسیب ها ممکن است منجر به درد قفسه سینه شود.

برخی از علائم بروز درد اسكلتي قفسه سينه سمت چپ عبارتند از:

 • شنیدن یا احساس ترک خوردگی مربوط به دنده ها
 • دردی که معمولاً هنگام تنفس بدتر می شود
 • تورم یا حساسیت در ناحیه خاصی
 • کبودی قابل مشاهده

✅ پریکاردیت

پریکاردیت یک بیماری پزشکی است که در اثر التهاب در پریکارد، بافتی که قلب را نگه می دارد، ایجاد می شود. اگر لایه ها ملتهب شوند، ممکن است فرد درد قفسه سینه سمت چپ را تجربه کند.

علائم دیگر پریکاردیت عبارتند از:

 • سرفه کردن
 • خستگی
 • تپش قلب یا ضربان قلب سریع گاه به گاه
 • تورم پا
 • تب درجه پایین
 • درد شدید قفسه سینه که معمولاً هنگام نفس کشیدن بیشتر می شود
 • تنگی نفس

گاهی ممکن است پس از یک بیماری مانند عفونت دستگاه تنفس فوقانی، فرد دچار پریکاردیت شود.

✅ پلوریت

پلوریس بیماری است که در آن بافتهای اطراف ریه ملتهب می شوند. این می تواند باعث درد در قفسه سینه به خصوص هنگام تنفس شود.

علت درد قفسه سینه و پشت با هم چیست؟

دلایل درد قفسه سينه هنگام خواب

معمول ترین دلایل درد بالای قفسه سينه سمت چپ که هنگام خواب اتفاق می افتد عبارتند از:

1. آسیب به دیوار قفسه سینه

آسیب به دیوار قفسه سینه یکی از مهم ترین علت های ا درد قفسه سينه هنگام خواب است. گر عضلات و استخوان های دیواره قفسه سینه شما به گونه ای کشیده یا آسیب دیده شده باشد، هر نوع حرکت می تواند باعث درد شود. در نتیجه، هنگام خواب درد قفسه سینه را حس می کنید، به خصوص اگر مرتباً موقعیت بدن خود را تغییر دهید یا روی سینه بخوابید.

2. ریفلاکس اسید

ریفلاکس اسید که به عنوان بیماری ریفلاکس معده و مری نیز شناخته می شود، می تواند باعث احساس سوزش در قفسه سینه شود. این اتفاق زمانی رخ می دهد که اسید معده به سمت عقب در مری جریان داشته باشد. درد قفسه سینه هنگام خوابیدن بدتر می شود زیرا میزان اسید تولید شده افزایش یافته و به مری برمی گردد.

دلایل درد قفسه سينه هنگام خواب

3. پلوریت

درد در نواحی چپ یا راست قفسه سینه علامت پلوریت است، بیماری که می تواند باعث تجمع مایعات در اطراف ریه ها شود. در حالت خوابیده قرار گرفتن می تواند درد ناشی از التهاب غشای اطراف ریه را بدتر کند.

4. آنژین

آنژین پکتوریس بیماری است که در آن عروق کرونر که خون را به ماهیچه های قلب می رسانند، منقبض یا باریک می شوند. این باعث آسیب به عضله قلب می شود، که قلب را مجبور به کار بیشتر می کند، به خصوص در زمان خواب، و باعث درد بالای قفسه سينه سمت چپ شود.

برخی از پرتکرارترین سوالات بیماران

آیا خوابیدن در سمت چپ برای قلب مضر است؟

برخی شواهد نشان می دهد که خوابیدن به پهلوی چپ ممکن است قلب شما را تحریک کرده و جریان الکتریکی قلب شما را مختل کند. همچنین، بسیاری از افراد مبتلا به نارسایی قلبی ادعا دارند که در این وضعیت دچار تنگی نفس می شوند. خوابیدن به پشت می تواند باعث بدتر شدن خواب و خروپف شود.

چه زمانی باید نگران درد قفسه سینه باشم؟

در صورت بروز درد شدید ناگهانی در قفسه سینه، بلافاصله باید با پزشک خود تماس بگیرید، به خصوص اگر: درد بیش از 15 دقیقه طول بکشد و درد به قسمتهای دیگر بدن مانند بازوها، کمر یا فک گسترش یابد.

آیا خوابیدن می تواند باعث درد بالای قفسه سينه سمت چپ شود؟

اگر بیش از هشت ساعت در شب بخوابید احتمال شیوع بیشتری در مشکلات قلبی دارید، به خصوص: درد قفسه سینه (آنژین) و بیماری عروق کرونر (باریک شدن رگ های خونی که خون و اکسیژن قلب را تأمین می کنند).

چگونه بفهمم درد بالاي قفسه سينه سمت چپ جدی است؟

درد شدید ناگهانی قفسه سینه یا کمر، اغلب به عنوان احساس پارگی، پاره شدن یا بریدگی توصیف می شود و به گردن یا پایین پشت می رسد. از دست دادن هوشیاری (غش کردن)، تنگی نفس، مشکل ناگهانی در صحبت کردن، از دست دادن بینایی، ضعف یا فلج یک طرف بدن مانند سکته مغزی.

دکتر فریبا هندسی متخصص قلب و عروق و فشار خون

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 3 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فرشاد سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  سلام و درود
  مرد ۳۰ سال سن دارم سابقه بیماری هم ندارم و‌ ورزش دوچرخه سواری کوهستان هم میکنم و دو‌روز قبل هم تمرین نرمالی رو‌به سنگین داشتم کارم هم فروشندگی هستو یکم استرسای کاسبی و درآمد هم هست بالاخره
  دیشب از ساعت۸ شب بازوی سمت راستم عضلش گرفت بهتر شد و بعد مدتی یه درد و حالت تیر کشیدن بالای سینه سمت چپ یه حورایی نزدیک به زیر بغل حس‌کردم کمابیش بود و هنگام دراز کشیدنم بود یکم احساس تپش قلب هم گرفتم شاید ترسیده بودم نمیدونم یکم‌ داشت اذیت میکرد بعد دو ساعت رفتم دکتر و نوار قلب گرفت گفتن مکشلی از قلب نیست احتمالا استرس و شاید درد عضلانی و دو تا تزریق دادن انجام دادم .. و قرص پروپرانولول هر ۱۲ ساعت گفتن که من شبش خوردم و الان ساعت ۱۱ صبح امروز گفتم برای تست با دوچرخه بیام سر کار اومدم مشکلی تو ضربان و خستگی نبود هنوز ولی یکم درد حس میکنم همون ناحیه یا حالت کرفتگی گفتم نیاز به پیگیری بیشتر هست چون نوار قلب هم گفتن خوب
  با تشکر سواس از وقتی که میگذارین 🙏⁦♥️⁩
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام

   خداروشکر نوارتون خوبه جای نگرانی نیست اگر سیگار مصرف میکنین باید کنار گذاشته بشه و اگر استرستون خیلی زیاد است باید از دارو های آرام بخش استفاده کنین داروی پراپرانولول برای مواقع تپش قلب خوب است

  2. تصویر کاربر فرشاد شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   ممنونم خانم دکتر تشکر بابت پاسختون خوشبختانه اصلا سیگار میبینم فرار میکنم ... ولی استرس چرا شرایط کار و مشکلات بالاخره یه مدت هست زیاد شده ..
   ولی خوب چون دو روز ادامه دار شده حالت درد یکم‌نکران شدم گفتم با شما درمیان بذارم
   دقیقا داروی پراپرانولول ۲۰ و تحویز کردن برام هر ۱۲ ساعت یا روزی دوتا
   بازهم تشکر خیالم راحت با استرسم هم مقابله میکنم تمام شه
  3. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)

   خواهش میکنم سلامت باشین

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر کیانفر سه شنبه ۸ مهر ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 237 مشاهده پرسش
  با سلام و تشکر از شما خانمی 43 با سال سن هستم 2 روزه در ناحیه سینه بالا سمت چپ احساس درد می کنم و قسمت پشت همان ناحیه هم درد دارم و به سمت گردن وکتف کشیده شده و هنگام برداشتن چیزی و یا نفس عمیق درد بیشتری احساس می کنم
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی سه شنبه ۸ مهر ۹۹( 10 ماه پیش)

   سلام عزیزم نوار قلب و و اکو در مرحله اول باید بدین

 • تصویر کاربر Ms شنبه ۵ مهر ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 109 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر خسته نباشین
  من دخترم و ۱۹ سالمه
  من تقریبا از همون اول کرونا و استرس شدیدی که داشتم بالای قفسه سینم سمت چپ بعضی وقتا درد میگیره شاید روزی یبار باشه شاید چند هفته نباشه اصلا و محل درد تقریبا اندازه یه کف دسته و یه نقطه اس و دردش غیر قابل تحمل نیست و معمولا وقتی دست میزنم بیشتر اذیت میشم یا بعضی وقتا پیش میاد حواسم پرت میشه یادم میره درد دارم و اینم بگم که بیشتر آخر شب هاست و روزا معمولا هیچ مشکلی ندارم و من کلا شب ها استرس زیادی دارم
  البته اینم بگم من بخاطر کرونا بشدت عصبی و استرسی شدم و معدمم مشکل داره و یبار بخاطر درد دستام و یبار بخاطر حالت تهوع و رفتم دکتر و گفتن دردات عصبیه و ویتامین و ارامبخش دادن میخواستم ببینم لازمه بخاطر این درد مراجعه کنم به پزشک ؟!
  و اینکه من کارم جوریه که مدت زیادی سرم پایینه ممکنه فشار بیاد و این دردا بخاطر اون باشه؟!
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی شنبه ۵ مهر ۹۹( 10 ماه پیش)

   سلام عزیزم بله بیشتر میتونه مربوط به استرس و اضطراب و درد های عصبی باشد جای نگرانی نیست

 • تصویر کاربر امین یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  سلام
  مردی ۴۱ساله هستم.مدتی است تقریبا دوماهه ازدردقفسه سینه رنج میبرم قبلا بطورمستمرورزش میکردم امابخاطرکرونافعالیتم صفرشد.یکروزبخاطرمشکلی که برام بوجودآمدازشدت عصبانیت واسترس نفسم به شماره افتادکه حتی خودم هم تعجب کردم وبعدازاون روزتامدتی مشکلی نداشتم تایکروزدیگرفشارفکری زیادی توی مدت های مستمربرام بوجودآمدوحالت پرخاشگری بهم دست میدادبعضی اوقات بیخودی استرس میگرفتم وضربانم بشدت میزدبدون هیچ پیشامدی تاحدوددوماه پیش احساس کردم بالای معده زیرجناق سینه ام چیزی همانندتوپه ای قلنبه شده ووقتی اینحالت رفع میشددردقفسه سینه شروع بطوریکه ریه ام راحس میکردم ومثل اینکه سینه جمع شده وکسی ازهمه طرف روش فشارمیاره تاکوچیکترش کنه وشبهاهنگام خواب اوایلش نفس کم میارم وانگارهوابه ته ریه ام نمیرسه بایدبصورت کمپرسی هوا بازورواردته ریه ام کنم تاکمی احساس راحتی کنم ولی وقتی مدتی میگذشت وبخواب میرفتم مشکلی نبودوصبح هاهم دردقفسه سینه رودارم وهنوزهم همینطور.وبایدصبح هاوهرازچندگاهی بطورمرتب دست سمت راستم روبازکنم تاوسط سینه ام همانندصدادادن انگشت ها صدابده تاکمی احساس راحتی کنم شبها هم هنگام خواب بروی پهلوی چپ احساس دردومیترسم روش بخوابم دستام رووقتی ازآرنج جمع میکنم وروی سینه میزارم سرمیشه ولی بازمیکنم بهتره پاهام خواب نمیره احساس سرگیجی ندارم ولی وقتی به محیط نگاه دارم حس میکنم حواسم صددرصدجمع نیست به گرماهم واکنش زیادی نشون میدم ونفسم هنگام صحبت کردن کم میاددرآخرش.وحس جمع شدن سینه.ببخشدخیلی طولانی شدخواستم تمام حالاتم روبگم لطفاراهنماییم کنیداوضاعم درچه حدهست باتشکرتندرست باشید
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 10 ماه پیش)

   سلام 

   خواش میکن با توجه به شرح حالتون به نظر بنده یک نوار قل و اکو در گام اول بدین و اگر مشکلی نداشتین جای نرانی نیست اگر خدای نکرده مشکلی بود گام بعدی تست ورزش است

 • تصویر کاربر منصوره سه شنبه ۴ شهریور ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 99 مشاهده پرسش
  با سلام
  من یه ساعت پیش پیاده روی میکردم.موقع تنفس عمیق و نگه داستن نفس تو سینه چپ و وسط سینه و پشتم احساس درد داشتم.دست چپم هم یکم درد داره.ممکنه مشکل از قلبم باشه یا ریه دچار مشکل شده؟سابقه بیماری قلبی هم داریم.پدرم دو سال پیش مشکل دریچه میترال داشتن.ممنون میشم پاسخ بدین
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی سه شنبه ۴ شهریور ۹۹( 11 ماه پیش)

   سلام عزیزم سنتون و بیماری زمینه ای دارین خودتون؟

   سابقه درد های مشابه در هنگام فعالیت دارین؟

 • تصویر کاربر Eli دوشنبه ۳۰ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من ۲-۳ روز هست که گاهی اوقات سمت چپ سینه و تقریبا یک‌ نقطه درد احساس میکنم و این درد گاهی هست و گاهی اوقات نه،چه دلیلی میتونه داشته باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی دوشنبه ۳۰ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام

   خیلی به درد قلبی شبیه نیست

   سنتون؟ بیماری های زمینه ای خاص؟

  2. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی دوشنبه ۳۰ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام

   خیلی به درد قلبی شبیه نیست

   سنتون؟ بیماری های زمینه ای خاص؟

  3. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی دوشنبه ۳۰ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام

   خیلی به درد قلبی شبیه نیست

   سنتون؟ بیماری های زمینه ای خاص؟

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر هستی سه شنبه ۱۰ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام من 30سال دارم،موقعی که به تخت پشت دراز میکشم حس سنگینی و فشار شدیدی روی قلبم حس میکنم، البته مواقع ناراحتی و عصبی بودن هم درد مشابه این رو دارم،ضمنا تو نوجوونی به علت تپش قلب مدتی تحت درمان بودم اما مشکلم حل شد، میشه راهنمایی ام کنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی سه شنبه ۱۰ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام

   اکو شوین

 • تصویر کاربر احسان سه شنبه ۳ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام دکتر عزیز من ۲۵سال سن دارم حدود سه روزی هستش که هم سوزش سر دل و هم خلط و هم بالای قفسه سینم سمت چپ و بعضی اوقات سمت راست احساس سوزش دارم آیا نشان از درد معدست یا نه؟سابقه قلب درد یا اینکه سیگار و قلیان هم بکشم اصلا ندارم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی سه شنبه ۳ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام 

   بعید مربوط به قلبتون باشه از داروی های معده استفاده کنین

 • تصویر کاربر نسیبه دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید.ببخشیدمن تقریبا دوماهی هست که قسمت زیرسینه سمت چپ روی استخوان رویه کم فشارمیدم درداستخوان حس میکنم و سمت راستم اینطورنیست . البته فرزندیکسال ونیم دارم که تا3ماه بیشترشیرسینمونخوردوالان برخی وقتا سینموفشاربدم شیرمیادبیرون.ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام 

   ببینیند در مورد ترشح شیر از سینتون مربوط به مسایل خورمونی است که میتونین از پزشک زنان کمک بگیرین ولی در مورد در قثسه سینتون با توجه به اینکه با فشار دادن بیشتر میشود این حالت به ضرر تشخیص مشکلات قلبی است بیشتر به نقع درد های اسکلتی و عضلانی میباشد

 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 108 مشاهده پرسش
  سلام دکترجان خسته نباشی من 23 سالمه وقتی بعضی وقتا حرکت کششی انجام میدم یا به طور معمول رخ میده تو روزمره قفسه سینم درد میکنه یا حس ناراحتی بهم دست میده نمیدونم چه مشکلی لطفا بگید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام

   نگران نباشین مسئله مهمی نیست درد های عضلانی میباشد

درحال دریافت اطلاعات
مقالات مرتبط
درباره دکتر
جستجو

آدرس و شماره تماس مطب

پرسش از دکتر