ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین متخصص واریس در سعادت آباد آشنا کنیم. واریس یک بیماری پیشرونده است که با گذشت زمان بدتر می شود و می تواند باعث عواقب خطرناک یا حتی مرگبار مانند واریس در پاها و لخته شدن خون در رگ ها شود. رگ های واریسی و علائم سایر بیماری های عروقی باید توسط متخصص عروق ارزیابی و درمان شوند. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین متخصص واریس در سعادت آباد با ما همراه باشید.

عروق واریسی یا عنکبوتی چیست ؟

اگر بیش از 40 سال دارید، احتمالا متوجه شدید که رگ های خونی بنفش به طور ناگهانی روی پای شما تشکیل می شود. سیاهرگ ها رگ های صاف و دیواره نازکی هستند که خون را از دست ها و پاها به قلب می برند. از آنجایی که این رگه ها باید برخلاف جهت گرانش زمین کار کنند، دریچه هایی دارند که فقط اجازه می دهد خون به سمت بالا عبور کند و از بازگشت آن جلوگیری می کند. پاها و بازوهای شما دو نوع رگ اصلی دارند: سطحی و عمیق.

عروق سطحی در نزدیکی سطح پوست قرار دارند و اغلب می توانید آن ها را ببینید. رگ های عمیق در نزدیکی استخوان ها قرار دارند و توسط ماهیچه ها احاطه شدند. اتصال عروق سطحی و عمیق باعث تشکیل رگ های نوع سوم به نام ورید سوراخ کننده می شود. انقباض ماهیچه های دست و پا در حین ورزش باعث بیشتر شدن گردش خون در سیاهرگ ها می شود. وریدهای واریسی عروق سطحی بزرگ و بیرون زده هستند که در زیر پوست قابل لمس هستند و بیش از 3 میلی متر قطر دارند.

این رگ ها در ساق پا یا ران قرار دارند و به دلیل ضعیف بودن دیواره یا ناکارآمدی دریچه های عروقی دچار واریس می شوند. این ظروف تحت فشار ناشی از نیروی گرانش زمین منبسط می شوند و پس از مدتی بالا می آیند، می پیچند و در نهایت ضخیم می شوند. واریس ها وریدهای کوچکی هستند که معمولا کمتر از 1 میلی متر قطر دارند و در لایه سطحی پوست قرار دارند. شما رگ های عنکبوتی را احساس نمی کنید. رگ های سالم بزرگتر از رگ های عنکبوتی هستند اما قطر آن ها کمتر از 3 میلی متر است و به آن ها عروق رتیکولار می گویند.

عروق واریسی یا عنکبوتی چیست ؟

روش های درمانی متخصص و جراح عروق

متخصصان و جراحان برای درمان واریس از روش هایی استفاده می کنند که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

جوراب واریس :

جوراب واریس نوعی جوراب با طراحی خاص، کمر تنگ و کشسانی است که فشار ملایم و مداومی به پاهای شما وارد می کند. کمر این جوراب‌ها در اطراف مچ پا تنگ‌تر است و فشار بیشتری به این ناحیه وارد می‌کند، اما در قسمت بالا پهن‌تر هستند. یک نوع جوراب واریس یا به اصطلاح آستین واریس وجود دارد که لوله ای شکل است و قسمتی روی ساق ندارد. جوراب های واریس باید زیر نظر پزشک استفاده شوند تا بهترین نتیجه را داشته باشند.

اسکلروتراپی :

اسکلروتراپی یکی از درمان های رایج برای رگ های واریسی و رگ های عنکبوتی است که می تواند برای اعمال زیبایی و سایر اهداف پزشکی مورد استفاده قرار گیرد. اسکلروتراپی توسط تمام متخصصین عروق ارائه می شود. این روش یک درمان سرپایی کم تهاجمی است که برای درمان رگ های واریسی و وریدهای عنکبوتی سطحی استفاده می شود. در این روش محلولی شبیه مواد شوینده به نام اسکلروزانت به داخل وریدهای آسیب دیده تزریق می شود و باعث مسدود شدن و تخریب بافت این وریدها و در نهایت جذب بدن می شود. این روش درمانی منجر به انتقال جریان خون به وریدهای سالم در نزدیکی وریدهای آسیب دیده می شود.

فوم اسکلروتراپی :

اسکلروتراپی فوم شکل جدیدی از درمان اسکلروتراپی است که در آن از اسکلروزانت فومینگ به جای اسکلروزانت مایع معمولی استفاده می شود. اسکلروزانت مایع می تواند داخل ورید آسیب دیده را راحت تر بپوشاند، بنابراین اثربخشی درمان را افزایش می دهد. ورید آسیب دیده در عرض حدود دو هفته تا یک ماه به طور کامل ناپدید می شود. در برخی موارد، چندین جلسه درمانی برای درمان ورید لازم است. این روش تحت هدایت سونوگرافی انجام می شود. اسکلروتراپی با هدایت اولتراسوند به پزشک این امکان را می دهد که تصویری از عروق آسیب دیده را ببیند که به طور معمول از سطح پوست قابل مشاهده نیستند و تکنیک اسکلروتراپی را روی آن ها اعمال کند.

لیزر درمانی :

از لیزر درمانی می توان برای درمان رگ های عنکبوتی استفاده کرد. در این روش از دستگاه گرز مانندی برای تابش نور لیزر به ناحیه تحت درمان استفاده می شود که انرژی حرارتی را به رگ های آسیب دیده هدایت می کند و باعث تخریب و جذب این رگ ها توسط بدن می شود.

ابلیشن حرارتی درون عروقی :

ابلیشن حرارتی داخل عروقی یک روش کم تهاجمی برای درمان رفلاکس وریدی است. این روش به درمان علائم واریس در پاها کمک می کند. برای انجام این روش، یک لوله بلند و باریک به نام کاتتر وارد سیاهرگ صافن بزرگ می شود که طولانی ترین سیاهرگ بدن است و تا پاها امتداد دارد. المنت در انتهای کاتتر تعبیه شده است که ورید آسیب دیده را از داخل گرم می کند و ساختار آن را از بین می برد. این درمان را می توان با لیزر اندوواسکولار (ELA) انجام داد که در آن از لیزر برای گرم کردن ورید استفاده می شود یا با فرکانس رادیویی که در آن از امواج فرکانس رادیویی برای گرم کردن ورید استفاده می شود.

استفاده از روش ابلیشن حرارتی داخل عروقی از طریق ورید صافن بزرگ در همه موارد برای درمان واریس یا وریدهای عنکبوتی ضروری نیست، در واقع در مواردی که علائم رفلاکس وریدی جدی نباشد و یا وجود داشته باشد از این روش استفاده نمی شود. بیماری های وریدی خطر دیگری ندارد. توصیه می شود ابتدا با یک متخصص عروق مشورت کنید تا تصمیم بگیرید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. ابلیشن حرارتی داخل عروقی یک روش کم تهاجمی است که توسط همه متخصصان عروق استفاده می شود.

جراحی :

جراحی دارای روش هایی است که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم :

لیگیشن و برداشتن ورید :

این یک روش تهاجمی برای درمان رگ های واریسی است که در آن ورید آسیب دیده با جراحی برداشته می شود. امروزه به دلیل خطر عود وریدهای واریسی، ایجاد اسکار و دوره نقاهت طولانی و دردناکی که همراه با جراحی ابلیشن ورید است، استفاده از آن تقریبا منسوخ شده و در مقایسه با روش ابلیشن حرارتی داخل عروقی بسیار کمتر استفاده می شود. احتمال تجویز این درمان توسط متخصصان بسیار کم است، مگر اینکه ورید آسیب دیده بسیار بزرگ یا پرپیچ و خم باشد و سایر روش های درمانی برای آن مناسب نباشد.

روش های درمانی متخصص و جراح عروق

فلبکتومی سرپایی :

میکروفلبکتومی که به نام میکروفلبکتومی شناخته می شود، یک روش جراحی است که برای برداشتن رگ های واریسی و رتیکولاریس سطحی استفاده می شود. در این روش یک سری برش‌های سطحی کوچک در پوست ایجاد می‌شود و رگ‌های آسیب‌دیده از طریق این برش‌ها با ابزار کوچک قلاب‌دار خارج می‌شوند.

فلبکتومی به روش ترانس ایلومینیشن :

یک روش جدیدتر و پیشرفته تر فلبکتومی، که در آن یک پروب باریک مجهز به نور در زیر ورید قرار داده می شود تا برداشته شود تا جراح بهتر بتواند سیاهرگ های عمقی را ببیند و آن ها را درمان کند.

متخصص و جراح عروق از روش فلبکتومی همراه با روش های ابلیشن یا اسکلروتراپی برای درمان کامل ناحیه ای که وریدهای آسیب دیده در اعماق مختلف سطح پوست قرار دارند استفاده می کنند. برخی از متخصصان عروق به دلیل تجربه ای که در انجام آن به دست آوردند، این روش را به بیماران پیشنهاد می کنند.

آیا نتیجه درمان واریس پا با لیزر دائمی است ؟

ماندگاری نتیجه درمان ربطی به نوع عمل ندارد. یعنی هم جراحی و هم لیزر نتیجه مطلوبی دارند و برای ماندگاری نتایج درمان باید توصیه های مربوط به پیشگیری از عود واریس را رعایت کرد. درست مانند داشتن قلب سالم، حتی پس از جراحی بای پس یا آنژیوپلاستی، باید تغییرات قابل توجهی در زندگی روزمره از نظر رژیم غذایی، حرکت، مصرف سیگار ایجاد کرد، پس از درمان واریس اقدامات پیشگیرانه توصیه می شود. که باید رعایت شود.

آمادگی قبل از درمان واریس با لیزر

قبل از درمان باید آمادگی ها لازم را انجام دهید :

نحوه انجام لیزر درون عروقی چگونه است ؟

سونوگرافی وریدها انجام می شود و رگ هایی که باید درمان شوند با قلم مشخص می شوند. ناحیه تحت درمان قبل از عمل ضد عفونی می شود. پس از بی حسی موضعی ناحیه تحت درمان برای کاهش درد و ناراحتی، فیبر لیزر از طریق یک سوزن وارد ورید می شود. متخصص واریس فیبر لیزر را با دقت حرکت می دهد. او با استفاده از تصویربرداری اولتراسوند، مشکل رگ آسیب دیده را شناسایی می کند و بر اساس آن از لیزر استفاده می کند، سپس انرژی لیزر در امتداد رگ آسیب دیده تابش می شود و دیواره رگ را از بین می برد تا خون نتواند در گردش باشد. خون از این سیاهرگ به وریدهای دیگر منتقل می شود و جریان خون بهبود می یابد و علائم واریس از بین می رود. هنگامی که لیزر داخل عروقی کامل شد، پراب از ورید خارج می شود و محل آن بانداژ می شود و باندهای فشاری روی آن بسته می شود. جراحی لیزر داخل عروقی کمتر از یک ساعت طول می کشد و روشی مناسب با اثرات ماندگار برای اکثریت قریب به اتفاق بیماران است.

آمادگی قبل از درمان واریس با لیزر

مراقبت های بعد از لیزر واریس پا :

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید. شروع ورزش شدید بین 5 تا 7 روز طول می کشد و پس از این مدت فرد می تواند ورزش را شروع کند. پس از درمان واریس با لیزر، لازم است بیمار هر روز زمانی را به پیاده روی اختصاص دهد. پیاده روی بهبودی کامل را تسریع می کند. بهتر است فرد 3-4 بار در روز و هر بار 20 دقیقه پیاده روی کند. برای یکی دو هفته بهتر است بیمار در آب خیلی داغ استحمام نکند. مطلوب است که آب دمای ملایم تری داشته باشد.

در هفته اول پس از درمان EVLT، باید آب و مایعات بیشتری بنوشید. اگر بیمار در روزهای اول پس از درمان مجبور به سفر باشد، توصیه می شود در طول سفر فعالیت بدنی داشته باشد. در صورت امکان پیاده روی باید انجام شود در غیر این صورت انجام ورزش های مسافرتی ضروری است. آنتی بیوتیک های تجویز شده باید طبق دستور مصرف شوند. 4-2 هفته پس از درمان به جوراب واریس نیاز است. نحوه پوشیدن جوراب واریس کمی مشکل است. در مورد بانداژ، جوراب های طبی و بانداژ، دستورالعمل هایی با توجه به کار انجام شده به فرد داده می شود.

لیزر واریس پا چه ارتباطی با قدرت جنسی مردان دارد ؟

درمان با لیزر وریدهای واریسی سیاهرگ صافن بزرگ، قدرت نعوظ و مدت زمان آن را در تعدادی از مردان افزایش داده است. دلیل این امر این است که در برخی از مردان تخلیه وریدی آلت تناسلی از طریق نوک ورید صافن انجام می شود و اثر لیزر درمانی در محل این محل اتصال باعث بهتر شدن وضعیت نعوظ می شود. درمان اختلال نعوظ که درمان ونتونیک نامیده می شود. درمان جراحی واریس این تاثیر را ندارد و گاهی اوقات باعث تضعیف قوای جنسی در مردان می شود.

بهترین متخصص واریس در سعادت آباد

بهترین متخصص واریس در سعادت آباد دارای ویژگی هایی است که در ادامه با آن آشنا می شوید :

بهترین متخصص واریس در سعادت آباد

برای آشنا شدن با بهترین مرکز درمان لیزر واریس در سعادت آباد به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *