دکتر فریبا هندسی
1401/10/14

بهترین متخصص لیزر واریس در سعادت آباد ❤

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین متخصص لیزر واریس در سعادت آباد آشنا کنیم. درمان واریس با لیزر روشی جدید برای درمان واریس است که نیازی به جراحی ندارد. در این روش به جای بستن ورید غیر طبیعی مورد نظر و از بین بردن آن به این روش، با استفاده از لیزر به این ورید حرارت می دهیم. این گرما دیواره رگ ها را از بین می برد و بدن به طور طبیعی بافت مرده را جذب می کند و سیاهرگ های غیر طبیعی از بین می روند. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین متخصص لیزر در واریس در سعادت آباد با ما همراه باشید.

واریس چیست ؟

وریدهای واریسی وریدهای بزرگ، متورم و پیچ خورده هستند که درست زیر پوست قرار دارند. این مشکل بسیار رایج و بی ضرر است. دو سیستم اصلی ورید پا عبارتند از :

ورید های عمقی :

سیاهرگ‌هایی که در عمق عضلات پا قرار دارند و هنگام راه رفتن منقبض می‌شوند. سیاهرگ های عمیق خون را از پاها به قلب می برند.

ورید های سطحی :

همانطور که از نام آن ها پیداست، این وریدها زیر پوست قرار دارند و نسبت به وریدهای عمقی کمتر برجسته هستند. وریدهای واریسی معمولاً رگ های سطحی را درگیر می کنند.

خون از طریق سیاهرگ ها به قلب باز می گردد. همه این وریدها دارای دریچه های یک طرفه هستند که به جریان خون در برابر جاذبه کمک می کنند. به عبارت دیگر، دریچه های یک طرفه سیاهرگ ها از برگشت خون به سمت بالا جلوگیری می کنند. وقتی این دریچه ها ضعیف یا آسیب می بینند، خون به جای اینکه به سمت قلب برود بالا می رود و در سیاهرگ ها تجمع می یابد. در نتیجه رگ های شما منبسط و متورم می شوند. عواملی مانند نشستن یا ایستادن طولانی مدت می تواند باعث فشار مضاعف و تجمع خون در سیاهرگ های پا شود. با گذشت زمان، فشار بیش از حد به وریدهای پا منجر به ضعیف شدن دیواره یا آسیب به دریچه های سیاهرگ ها و در نتیجه رگ های واریسی و رگ های عنکبوتی می شود.

واریس چیست ؟

عوامل تاثیر گذار در ایجاد واریس :

عواملی وجود دارد که در به وجود آمدن واریس تاثیر گذار هستند که در ادامه با آن آشنا می شوید :

تاریخچه خانوادگی :

ضعف ژنتیکی دریچه ها از سنین پایین وجود دارد. اگر سایر اعضای خانواده شما واریس دارند، احتمال ابتلای شما به آن ها بیشتر است.

ایستادن یا نشستن طولانی :

جریان خون زمانی که برای مدت طولانی در یک موقعیت قرار می گیرید کم می شود و احتمال ایجاد رگ های واریسی را بیشتر می کند.

سن :

خطر ابتلا به واریس با بیشتر شدن سن افزایش می یابد. زیرا رگ های خونی و ماهیچه های پشت ساق که با فشار دادن روی رگ ها در حین راه رفتن به بازگشت خون به قلب کمک می کنند، به مرور زمان ضعیف می شوند. کمتر از ده درصد از زنان زیر 30 سال و بیش از 75 درصد از زنان بالای 70 سال به واریس مبتلا هستند.

جنسیت :

زنان بیشتر از مردان از واریس رنج می برند. دلیل اصلی بارداری است. زیرا حجم خون و فشار شکم در این مدت بیشتر می شود و هورمون ها باعث گشاد شدن رگ های خونی می شوند. با پایان یافتن بارداری، خطر ابتلا به واریس بیشتر می شود.

وزن :

اضافه وزن، به خصوص در اطراف شکم، خطر ابتلا به واریس را افزایش می دهد. به طوری که افراد دارای اضافه وزن 30 درصد بیشتر در معرض این بیماری هستند.

علائم واریس چیست ؟

بسیاری از افراد مبتلا به واریس علائم خاصی ندارند. اغلب اوقات ظاهر ناخوشایند واریس برای بیماران آزاردهنده و شرم آور است. علاوه بر ظاهر نامناسب واریس، علائم واریس شامل درد، ناراحتی و سنگینی در پاها است که در عصر بدتر می شود. در برخی موارد، تورم مچ پا ممکن است رخ دهد. علائم ذکر شده از نظر پزشکی جدی نیستند. اما آن ها می توانند برای بیمار غیر قابل تحمل و ناراحت کننده باشند. وریدهای واریسی  با گذشت زمان بدتر می شوند، اما این روند اغلب بسیار کند است.

در موارد نادر، فشار زیاد ناشی از وریدهای متورم و پیچ خورده می تواند به پوست اطراف مچ پا آسیب برساند و منجر به زخم و تغییر رنگ پوست در آن ناحیه شود. در برخی موارد، پوست وریدهای واریسی ممکن است دچار اگزما شود. عدم درمان مشکلات پوستی ناشی از واریس باعث بدتر شدن وضعیت و ایجاد زخم های واریسی می شود. در صورت مشاهده هرگونه تغییر در پوست رگ های واریسی، بهتر است با پزشک مشورت کنید. در موارد شدید، رگ‌های واریسی می‌توانند خونریزی زیادی داشته باشند و باعث تورم خفیف و پایدار در ناحیه پا شوند. با گذشت زمان، این امر باعث ایجاد مشکلات پوستی و آسیب بافتی در پا می شود.

نحوه جراحی لیزر درون عروقی واریس :

ابتدا سونوگرافی از رگ ها انجام می شود و رگ هایی که تحت تاثیر واریس قرار گرفتند و نیاز به جراحی دارند با قلم مشخص می شوند. ناحیه جراحی قبل از عمل کاملا ضد عفونی می شود. سپس با بی حس کردن ناحیه عمل شده، به منظور کاهش درد و ناراحتی، فیبر لیزر با سوزن وارد ورید می شود. جراح واریس فیبر لیزر را با دقت حرکت می دهد. با استفاده از تصویربرداری اولتراسوند، جراح رگ بیمار را شناسایی کرده و لیزر را در ناحیه مورد نظر اعمال می کند.

پرتو لیزر در امتداد رگ آسیب دیده متمرکز شده و دیواره رگ را از بین می برد تا جریان خون را متوقف کند. خون از این سیاهرگ به وریدهای دیگر منتقل می شود و جریان خون بهتر می شود و علائم واریس از بین می رود. وقتی لیزر داخل عروقی کامل شد، پراب از داخل رگ خارج شده و جای آن بانداژ می شود و باندهای فشاری بسته می شود. جراحی لیزر داخل عروقی کمتر از یک ساعت طول می کشد و روشی مناسب با اثر طولانی مدت برای اکثر افراد مبتلا به واریس است.

علائم واریس چیست ؟

لیزر در درمان واریس پا چه مزایایی دارد ؟

مزایای درمان لیزر واریس عبارتند از :

 • این جراحی در دسته جراحی های سر و پا قرار می گیرد
 • این جراحی یک روش عملی، موثر و ایمن برای از بین بردن رگهای واریسی است.
 • در این روش نیازی به بیهوشی عمومی نیست.
 • به این ترتیب فقط قسمت آسیب دیده رگ درمان می شود.
 • در 98 درصد از جراحی ها موفقیت حاصل شده است.
 • یکی از مزایای این روش هیچ آسیبی به بافت های جانبی وارد نمی گردد.
 • پس از بهبودی کامل، هیچ اثری از ناحیه جراحی، اسکار یا نقصی که زیبایی بدن را تحت تاثیر قرار می دهد، باقی نمی گذارد.
 • این روش جراحی بدون درد است.
 • زمان کار کوتاه است و زمان را تلف نمی کند.
 • دوره نقاهت ناحیه جراحی کوتاه است.

درمان واریس با لیزر

درمان ساده واریس با لیزر برای وریدهای واریسی کوچک و توسعه نیافته. از لیزر برای از بین بردن رگ های کوچک استفاده می شود. این نوع لیزر بسیار قدرتمند است و بر روی رگ های واریسی می تابد و آن ها را از بین می برد. این روش در قسمت بیرونی پوست اعمال می شود و رگ های عنکبوتی مانند زیر سطح پوست را تقویت می کند. گرمای تولید شده توسط لیزر ورید واریسی را از بین می برد و آن را به بافتی ساده تبدیل می کند.

این بافت اسکار ایجاد شده ورید را مسدود می کند و سیاهرگ مسدود شده از چرخه خون رسانی خارج شده و از بین می رود. این روش یک روش کم تهاجمی است که می تواند رگ های واریسی را بهتر می کند. در این روش از پرتو لیزر استفاده می شود. این پرتوهای متمرکز با دقت کامل به بافت هدف می‌رسند، بنابراین بافت‌های مجاور تحت تأثیر این جراحی قرار نمی‌گیرند.

لیزر درمانی عروقی روشی سریع، موثر و کارآمد بدون هیچ گونه خطری است که به طور کامل استانداردهای زیبایی را رعایت کرده و تاثیر بسزایی بر کیفیت زندگی دارد. می توان گفت که اکثر بیماران مبتلا به واریس می توانند از این روش جراحی بهره مند شوند. گروه محدودی از بیماران شرایط لازم برای استفاده از این جراحی را ندارند. برای این دسته از بیماران، روش اسکلروتراپی فوم برای درمان واریس توصیه می شود.

چه روش هایی جایگزین لیزر درمانی واریس هستند ؟

بعضی از افراد امکان دارد تمایلی به لیزر درمانی واریس نداشته باشند و بخواهند از روش های دیگر برای درمان استفاده کنند. در ادامه با این روش ها آشنا می شوید :

جوراب های فشاری :

جوراب های فشاری به تسکین علائم واریس کمک می کنند. جوراب واریس گردش خون را بهتر می کند و نقش مهمی در تسکین علائم واریس دارد. جوراب های مخصوص واریس تنگ هستند و به پاها فشار می آورند و علائم واریس را بهبود می بخشند.

ورزش کردن :

ورزش کنید و فعال باشید. پیاده روی خود راهی عالی برای بهتر شدن جریان خون در پاها است. پزشک شما سایر فعالیت های ورزشی را توصیه می کند.

کنترل وزن :

کم شدن وزن می‌تواند فشار غیرضروری روی رگ‌های پا را کاهش دهد.

پرهیز در نمک خوردن :

برای جلوگیری از تورم در اثر احتباس مایعات از یک رژیم غذایی کم نمک پیروی کنید.

استفاده از کفش مناسب :

از پوشیدن کفش پاشنه بلند خودداری کنید. کفش های پاشنه کوتاه در هنگام راه رفتن بیشتر عضلات پا را درگیر می کنند که برای رگ های پا بهتر است.

درمان واریس با لیزر

بالا آوردن پاها :

برای بهتر شدن گردش خون در پاها، چند بار در روز استراحت کنید و پاها را در وضعیتی بالاتر از سطح قلب قرار دهید. برای مثال، دراز بکشید و پاهای خود را روی چند بالش قرار دهید.

اسکلروتراپی :

در طی این روش، پزشک یک ماده شیمیایی را به ورید واریسی تزریق می کند که باعث بسته شدن ورید و از بین رفتن خود می شود. در عرض چند هفته، رگ های واریسی درمان شده از بین می روند.

سیاهرگ های واریسی چند نوع هستند ؟

واریس ها شکل های مختلفی دارند و از نظر ظاهری با هم متفاوت هستند. در ادامه با انواع آن آشنا می شوید :

واریس سیاهرگ صافن :

در این نوع وریدهای واریسی ورید صافن گشاد می شود. این نوع واریس ظاهری برجسته و طناب مانند دارد، اما بی رنگ است.

واریس سیاهرگ های رتیکولار :

این نوع وریدهای واریسی ناحیه بزرگ تری از پوست را درگیر می کند. در واریس های مشبک، رگ ها به رنگ های ضخیم و بنفش، قرمز و سبز دیده می شوند.

واریس عنکبوتی :

رگ های واریسی در این نوع واریس به رنگ های قرمز و آبی و به صورت ظریف قابل مشاهده است. در رگ‌های واریسی عنکبوتی، رگ‌های واریسی شبکه‌ای ظریف مانند تار عنکبوت تشکیل می‌دهند. رگ های واریسی عنکبوتی در بسیاری از قسمت های بدن دیده می شود.

بهترین متخصص لیزر واریس در سعادت آباد

بهترین متخصص لیزر واریس در سعادت آباد دارای ویژگی هایی است که عبارتند از :

 • بیماران از کارش راضی باشند.
 • پزشکی که تخصص لازم را کسب کرده باشد.
 • سایر پزشکان او را پیشنهاد کنند
 • سابقه و تجربه کافی در زمینه بیماری داشته باشد.
 • دارای مدارک معتبر در حیطه خود باشد.

دستگاه لیزر واریس چگونه است ؟

این اصطلاح مخفف Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation و به معنای Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation است. دستگاه های لیزر مختلف در طول موج های مختلف کار می کنند. در درمان بیماری های عروقی از طول موج های مختلفی مانند 810، 1064 و 1470 استفاده می شود. برندهای زیادی مانند بیولیتک که بنیانگذار لیزر داخل عروقی است، آنژیودینامیک و بسیاری از شرکت های دیگر در این زمینه فعالیت می کنند. برداشتن لیزر درون وریدی (EVLA) با استفاده از این تجهیزات امکان پذیر شد و به تدریج جایگزین جراحی شد. انواع لیزرها از نظر سلامتی و نتایج درمانی کاربردهای قابل قبول و مطلوبی دارند و تفاوت عمده ای با هم ندارند.

بهترین متخصص لیزر واریس در سعادت آباد 

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین متخصص واریس در سعادت آباد را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.