دکتر فریبا هندسی
1402/01/29

معجزه درمان واریس ❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با معجزه درمان واریس آشنا کنیم. رگ‌های عنکبوتی، رگ‌های نازک و ریز هستند که گاهی زیر پوست بیرون می‌آیند و پوست را زشت نشان می‌دهند. باید گفت که با درد مبهم و احساس خستگی در ساق پا شروع می شود. البته بسیاری از افراد آن را پشت گوش خود می گذارند و منتظر روزی می مانند که درد از بین برود و متوجه نمی شوند که یکی از رگ های پایشان بیشتر و بیشتر بسته می شود و بعد می بینند که قسمتی از پایشان تغییر رنگ داده است. متورم و بسیار دردناک است علاوه بر واریس، انواع دیگری از برجستگی های عروقی در پاها دیده می شود. شیوع این اختلال بین 10 تا 50 درصد تخمین زده می شود. البته این مقدار با بیشتر شدن سن افزایش می یابد. زنانی که حاملگی و زایمان چند قلو داشتند بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند. در ادامه برای آشنا شدن با معجزه درمان واریس با ما همراه باشید.

واریس چیست ؟

واریس زمانی اتفاق می افتد که رگ های شما بزرگ، بزرگ و پر از خون می شوند. رگ های واریسی معمولا متورم و برجسته به نظر می رسند و رنگ آبی مایل به بنفش یا قرمز دارند. این تورم اغلب دردناک است. رگ های واریسی در خانم ها شایع تر است. حدود 25 درصد از کل بزرگسالان واریس دارند. در بیشتر موارد، رگ های واریسی در قسمت پایین ساق پا ظاهر می شوند.

واریس چیست ؟

دلیل ایجاد واریس

در ادامه با دلیل ایجاد واریس آشنا می شوید :

زندگی بدون تحرک :

سبک زندگی کم تحرک عامل بیماری های مختلفی مانند واریس است. ساعت ها پشت میز نشستن و کار با کامپیوتر نمونه ای معمولی از سبک زندگی کم تحرک است که خطر ابتلا به واریس را بیشتر می کند.

ضعیف بودن دریچه و آسیب دیدن سیاهرگ :

ضعف دریچه می تواند ارثی یا در نتیجه تصادف، بیماری یا آسیب باشد. البته گاهی اوقات نمی توان دلیل خاصی برای ضعیف بودن دریچه ها مشخص کرد. دریچه های ضعیفی که به درستی کار نمی کنند نمی توانند به طور معمول باز و بسته شوند، بنابراین خون می تواند به قسمت پایینی بدن برگردد. از دست دادن خاصیت ارتجاعی رگ ها اثر مشابهی ایجاد می کند. رگ ها بیش از حد کشیده می شوند و دریچه ها ضعیف می شوند و نمی توانند به درستی کار کنند.

سن :

عملکرد بسیاری از قسمت های بدن با بیشتر شدن سن کاهش می یابد و سیاهرگ ها از این قاعده مستثنی نیستند. سیاهرگ ها به تدریج خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند و مستعد ابتلا به عوارض عروقی مانند واریس می شوند.

جنسیت :

زنان به خصوص در دوران بارداری بیشتر مستعد ابتلا به واریس هستند. استروژن، یک هورمون زنانه، رگ‌ها را شل می‌کند و اجازه می‌دهد خون در دریچه‌ها جریان یابد. البته این بدان معنا نیست که مردان واریس ندارند، بلکه برخی از مردان بدشانس هستند و واریس دارند، برعکس، برخی از زنان خوش شانس هستند و از این حالت فرار می کنند. واریس در زنان شایع تر است. قاعدگی و یائسگی محرک های شناخته شده ای هستند که خطر ابتلا به واریس را به دلیل نوسانات هورمونی افزایش می دهند.

سابقه خانوادگی :

اگر یکی از اعضای خانواده شما واریس دارد، شما بیشتر مستعد ابتلا به واریس هستید. زیرا واریس یک عارضه ارثی است. ژنتیک نیز در ایجاد واریس نقش دارد، البته منظور ما این نیست که به واریس مبتلا خواهید شد، اما سابقه خانوادگی خطر ابتلا به واریس را افزایش می دهد.

اضافه وزن و چاقی :

اضافه وزن یا چاقی باعث فشار و فشار اضافی بر روی قسمت های مختلف بدن از جمله رگ ها می شود. چربی اضافی بدن بر گردش خون تاثیر می گذارد و با فشار طولانی مدت بر روی سیاهرگ ها به آن ها آسیب می رساند.

آسیب دیدن پاها :

صدمات پا خطر ابتلا به واریس را بیشتر می کنند. جراحی، شکستگی استخوان درشت نی یا نازک نی یا مشکلات گردش خون در ساق پا از جمله آسیب هایی است که احتمال ابتلا به واریس را افزایش می دهد.

دلیل ایجاد واریس

بارداری :

بارداری فشارها و تنش های زیادی را به بدن وارد می کند. تغییرات هورمونی در دوران بارداری باعث شل شدن دیواره وریدها می شود که این امر توانایی آن ها در پمپاژ خون به قلب را مختل می کند. این اثر همچنین منجر به شل شدن دریچه ها می شود که به نوبه خود باعث می شود خون به جای رفتن به قسمت بالایی بدن به سمت پاها برگردد.

یبوست :

یبوست یا فعالیت، خطر ابتلا به واریس را بیشتر می کند. تقلا در هنگام اجابت مزاج فشار زیادی به رگ ها وارد می کند و باعث سفت شدن بیش از حد و احتمالا آسیب دیدن سیاهرگ ها می شود. این آسیب به شکل واریس خود را نشان می دهد.

شغل :

ایستادن طولانی مدت باعث تجمع خون در پاها شده و فشار مضاعفی به دریچه ها وارد می کند. دریچه ها مجبور می شوند برای بیرون راندن خون بیشتر کار کنند و در نتیجه با گذشت زمان ضعیف می شوند. به طور کلی، اگر برای مدت طولانی بی حرکت بمانید، گردش خون مختل می شود.

ابتلا به بیماری مختلف :

عوارضی مانند نارسایی مزمن عروقی زمانی اتفاق می افتد که دریچه های وریدها آسیب ببینند یا از بین بروند. این آسیب منجر به تورم دردناک پاها و خطر ایجاد زخم یا عفونت های پوستی می شود. نارسایی مزمن عروقی به ندرت باعث واریس می شود.

برای آشنا شدن با علت به وجود آمدن رگ های واریسی پا به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

واریس چه علائمی دارد ؟

وریدهای واریسی متورم معمولا در ساق پا و ران ایجاد می‌شوند و می‌توانند به رنگ آبی تیره یا بنفش و اغلب متورم، برآمده یا پیچ خورده باشند. واریس علائم دیگری دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

 • پوست خشک، خارش دار و نازک روی ورید آسیب‌دیده
 • بی‌حسی پا
 • گرفتگی عضلات در پاها، به‌ویژه شب‌ها
 • دردناک بودن پا
 • سوزش در پاها
 • ضربان، خارش و سوزش در پا
 • تورم مچ پا
 • قرمزی، تورم، حساسیت به لمس در اطراف پا
 • درد در پاها، احساس سنگینی و ناراحتی
 • زخم یا شکستگی پوست در اطراف پا
 • پاهای بی‌قرار یا سنگین و گرفتگی مکرر

راه های درمان واریس

برای درمان واریس راه هایی وجود دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

رادیوفرکوئنسی :

روش فرکانس رادیویی شامل عبور یک پروب از یکی از طولانی ترین رگ های واریسی با استفاده از اولتراسوند است. انرژی تولید شده توسط فرکانس رادیویی باعث گرم شدن ظرف و در نتیجه بسته شدن آن می شود.

کرم واریس :

انواع مختلفی از کرم ها و پمادها برای کم شدن رگ های عنکبوتی و واریس وجود دارد.

جوراب های واریس :

جوراب های مخصوص واریس به طور مداوم پاها را فشرده می کند و به گردش موثر خون در رگ ها و ماهیچه های پا کمک می کند.

لیزر داخل عروق :

در این روش از فیبرهای لیزر داخل عروقی ظریف برای بستن رگ های واریسی بزرگ استفاده می شود.

اسکلروتراپی :

در روش اسکلروتراپی، پزشک محلولی را در رگ های کوچک و متوسط ​​تزریق می کند که باعث زخم و بسته شدن رگ ها می شود. چند هفته پس از درمان واریس، این رنگ ها باید از بین بروند.

درمان های جراحی :

چند روش درمانی جراحی برای بیماری واریس پیشرفته وجود دارد مانند جراحی آندوسکوپی رگ، برداشتن ورید، فلبکتومی.

درمان با لیزر :

متخصصان از فناوری جدید لیزر درمانی برای درمان واریس استفاده می کنند. لیزر با ارسال پرتوهای قدرتمند نور به داخل سیاهرگ عمل می کند و باعث محو شدن ورید و به آرامی محو شدن آن می شود. برای آشنا شدن با درمان واریس با لیزر به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

راه های درمان واریس

خوردن چه غذاهایی برای واریس ضرر دارد ؟

خوردن بعضی از غذاها در هنگام واریس مضر است و نباید استفاده شود. در ادامه آن ها را بررسی می کنیم :

غذاهای کنسرو شده :

از دیگر غذاهایی که برای بیماران مبتلا به واریس ممنوع است، غذاهای کنسرو شده است. این غذاهای آماده با ماده شیمیایی به نام بیسفنول پوشانده شدند. این ماده بر هورمون های بدن تأثیر می گذارد و باعث بدتر شدن وضعیت واریس می شود.

کربوهیدرات تصفیه شده :

افراد مبتلا به واریس باید تا حد امکان از مصرف کربوهیدرات های ساده و پیچیده اجتناب کنند. غذاهای حاوی کربوهیدرات را شاید بتوان یکی از مهم ترین عوامل موثر بر شروع بیماری مزمن دانست و این غذاها سلامت قلب و عروق خونی را کم می کند. افراد مبتلا به واریس باید کربوهیدرات های تصفیه شده را با کربوهیدرات های پیچیده مانند برنج قهوه ای، جو جایگزین کنند. کربوهیدرات های پیچیده را جایگزین و استفاده کنید.

غذاهای شور :

خوردن غذاهای شور به معنای مصرف زیاد سدیم است. بیشتر شدن غلظت سدیم خون باعث احتباس بیش از حد آب در بدن و بیشتر شدن حجم خون می شود. در نتیجه فشار در وریدهای واریسی و التهاب آن ها افزایش می یابد.

شکر :

مصرف زیاد شکر یکی دیگر از ممنوعیت های غذایی برای بیماران مبتلا به واریس است. اکثر دسرها و تنقلات مانند کیک، شکلات، شیرینی. آن ها مقادیر زیادی قند دارند و مصرف زیاد قند به طور مستقیم بر سلامت قلب و عروق تأثیر می گذارد. قند زیاد باعث بیشتر شدن قند خون می شود و در نتیجه انسولین زیادی در بدن ترشح می شود. در رژیم غذایی روزانه بهتر است از قندهای طبیعی مانند قند موجود در میوه ها استفاده کنید.

معجزه درمان واریس

یافتن راهی مناسب و موثر برای درمان واریس موضوعی است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است. زیرا واریس یکی از شایع ترین مشکلات پوستی است که سالانه افراد زیادی را مبتلا می کند. راه هایی برای درمان واریس وجود دارد که می توان به آن ها معجزه درمان درمان واریس گفت که در ادامه با آن آشنا می شوید :

معجزه درمان واریس با جوراب واریس :

این روش یکی از رایج ترین و پرکاربردترین روش ها برای درمان واریس است. جوراب واریس با بهبود جریان خون و فشار خون و همچنین جلوگیری از تشکیل لخته های خون در ساق پا به درمان سریع رگ های واریسی کمک می کند. علاوه بر این، جوراب های واریس قادر به کاهش خستگی پاها و بازگرداندن قطر رگ های خونی به اندازه اصلی خود هستند. این جوراب ها دارای سایزهای مختلفی هستند که با تشخیص و تجویز پزشک باید از آن ها استفاده کرد.

معجزه درمان واریس با حجامت و قرص :

حجامت روش دیگری است که به درمان سریع واریس کمک می کند. هنگامی که حجامت با مکش انجام می شود، خون را در سیاهرگ ها به گردش در می آورد و اکسیژن تولید می کند. حجامت نه تنها تورم رگ های واریسی را کم می کند، بلکه رگ های تیره رنگ را روشن می کند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تمایل به استفاده از قرص و دارو برای درمان بیماری های خود دارند. ما می توانیم قرص های Venogel، Daflon، Venovital، Fitone را توصیه کنیم. البته مصرف این قرص ها زیر نظر پزشک ضروری است.

معجزه درمان واریس با فلفل قرمز و زنجبیل :

اگر به دنبال درمان سریع واریس هستید، پیشنهاد می شود از فلفل قرمز استفاده کنید. فلفل قرمز سرشار از ویتامین C و بیوفلاونوئیدها است و همچنین به جذب بیشتر ویتامین ها در بدن کمک می کند. بنابراین استفاده از فلفل قرمز علاوه بر کم شدن و درمان سریع واریس، التهاب وریدی ناشی از این بیماری را کاهش می دهد. استفاده از این ادویه را در غذاهای خود فراموش نکنید. درمان واریس با زنجبیل راه سریع دیگری برای درمان واریس است که به راحتی می توان به آن کمک کرد.

این ماده غذایی علاوه بر خاصیت ضد التهابی، درد ناشی از واریس را کم می کند. برای استفاده از این روش، کافی است مقداری زنجبیل و سیر را پوست بگیرید و با مخلوط کن خرد کنید. سپس مخلوط به دست آمده را روی یک پلاستیک ضخیم پخش کنید و پلاستیک را به مدت 6 تا 7 ساعت روی واریس قرار دهید. اگر واریس دارید، هرگز از این درمان استفاده نکنید.

معجزه درمان واریس با سیر و لیمو :

سیر با تولید آلیسین و آئین به تقویت گردش خون کمک می کند. خاصیت ضدالتهابی سیر در کم شدن رگ های واریسی و کوئرستین موجود در این گیاه که نوعی فلاونوئید است در تقویت رگ های خونی موثر است. همه این موارد سیر را به معجزه ای برای درمان واریس تبدیل کرده است. لیمو سرشار از منیزیم، مس، کلسیم، آهن، فسفر، پروتئین، فولات، نیاسین، تیامین، ریبوفلاوین، اسید پانتوتنیک و ویتامین های A، B6، C و E است و به همین دلیل این ماده غذایی معجزه آسا توانایی خوبی در پیشگیری و برای درمان واریس، فشار خون و چین و چروک پوست دارد.

در چه صورتی درمان واریس لازم است؟

اگر بیماری از نظر سلامتی هیچ مشکلی ندارد و فقط از ظاهر پا ناراضی است باید مشکل بیمار رفع شود و درمان لازم است. اگر در بیماری ظاهر پاها اهمیتی ندارد ولی دچار نارسایی واریس طنابی و ریشه‌دار است اگر علایم بیماری را هم داشته باشد یعنی عصرها پا متورم خسته و سنگین می‌شود درد شبانه ساق ایجاد می‌شود قبل از بروز عوارض توصیه به درمان واریس می‌شود.

اگر خانمی با اختلال واریس تصمیم به بارداری دارد، درمان این بیماری اهمیت بالایی پیدا خواهد کرد؛ زیرا اگر درمان مناسب صورت نگیرد خطر ایجاد لخته خون در دوران حاملگی و زایمان، مادر را تهدید می‌کند. اگر بیمار واریس داشته و قرار باشد تحت عمل‌های ارتوپدی سنگین قرار بگیرد، باید قبل از عمل اقدام به درمان کند. در جراحی‌های ارتوپد، یکی از عوارضی که احتمال بروز آن وجود خواهد داشت ایجاد لخته خون است. اگر بیمار بالای ۵۰ سال واریس برجسته داشته و قصد سفرهای هوایی طولانی بیش از ۴ ساعت داشته باشد هم توصیه می‌شود واریس را درمان کند.

معجزه درمان واریس

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.