دکتر فریبا هندسی
1402/09/30

بهترین متخصص واریس خانم در تهران

پزشکان زیادی از جمله فلبولوژیست‌ها (یا متخصصان واریس)، جراحان عروق، متخصص و جراحان پوست امکان درمان رگ‌های واریسی را دارند. هنگام انتخاب بهترین متخصص واریس باید به چند مورد دقت کنید که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم پس همراهمان بمانید.

در یازدهمین دوره ی برگذاری همایش عروق و فلبولوژی زیبایی شناسی در دنیا که در کشور برزیل برگزار شد؛ سرکار خانم دکتر فریبا هندسی به عنوان تنها ایرانی متخصص در حوزه ی درمان واریس و زیبایی عروق، در این همایش حضور داشته و در کنار سایر متخصصین عروق و واریس به بررسی جدید ترین متد ایجاد شده در این حوزه پرداختند.

در این رویداد سالانه، که به مرکز تقویم فلبولوژی زیبایی شناسی تبدیل شده است، بزرگترین نام های این حوزه از سراسر جهان گرد هم آمده و به بررسی آخرین تحقیقات انجام شده در این حوزه می پردازند. افراد حضور یافته پزشکان، جراحان، متخصصان و محققانی هستند که تعهد مشترکی برای پیشبرد مرزهای دانش و عمل در زمینه ی فلبولوژی دارند. این همایش در طول سال‌ها برگذار شده و جامعه‌ای بین‌المللی به وجود آمده که گرد هم می‌آیند تا آخرین نوآوری‌ها، رویکردهای جدید و بهترین شیوه‌های مراقبت زیبایی شناسی عروق را بررسی کنند.

نکته ی مهم و مسرت بخش امسال، دعوت و تقدیر از سرکار خانم دکتر فریبا هندسی، متخصص قلب و عروق و همچنین بهترین متخصص واریس خانم از ایران بود که برای جامعه ی پزشکی ایران در سطح بین الملل بسیار حائز اهمیت می باشد.

در ادامه در ارتباط با واریس و راهنمایی هایی جهت شناخت مخاطبان با این بیماری و راه های درمان آن ارائه شده است.

متخصص واریس در تهران

انواع پزشکان متخصص در درمان واریس

انواع پزشکان متخصصی که می‌توانند رگ‌های واریسی را درمان کنند عبارتند از:

1- جراحان عروق

جراحان عروق شرایطی را که بر رگ‌های خونی و مخصوصا رگ‌های واریسی اثر می‌گذارند، درمان می‌کنند. این پزشکان ‌می‌توانند تمام روش‌های جراحی و کم‌تهاجمی طراحی شده برای حذف رگ‌های واریسی را انجام دهند. همچنین می‌توانند با کمک به ارزیابی گزینه‌های غیرجراحی و جراحی به شما مشاوره دهند.

2- فلبولوژیست‌ها

فلبولوژیست ها در بررسی، پیشگیری، درمان و توانبخشی بیماری‌های وریدی تخصص دارند. با آموزش مناسب، هر جراح، متخصص پوست یا پزشک عمومی ‌می‌تواند فلبولوژیست شود. مثلا یک فلبولوژیست ممکن است یک پزشک عمومی دارای برد تخصصی در فلبولوژی باشد.

3- رادیولوژیست‌های عروقی یا مداخله‌ای

پرتوشناس‌های مداخله‌ای پزشکانی هستند که 6 تا 7 سال آموزش تخصصی در زمینه روش‌های کم تهاجمی دیده‌اند. آن‌ها ممکن است از اشعه ایکس، سونوگرافی یا MRI برای تشخیص و بررسی شرایط بیمار استفاده کنند. این پزشکان ‌می‌توانند روش‌هایی مانند لیزر درون وریدی یا ابلیشن رادیوفرکوئنسی را برای درمان رگ‌های واریسی انجام دهند.

4- متخصصان یا جراحان پوست

اگرچه متخصصان پوست معمولا بیماری‌های پوستی را درمان ‌می‌کنند، اما می‌توانند انواع خاصی از رگ‌های واریسی را نیز درمان کنند. مثلا آن‌ها می‌توانند از درمان‌هایی مانند اسکلروتراپی یا لیزر درمانی استفاده کنند.

5- پزشکان عمومی یا پزشکان خانواده

پزشک عمومی شما قادر به تشخیص و درمان بعضی از موارد واریس است. او همچنین ‌می‌تواند در مورد تغییرات سبک زندگی به شما توصیه‌هایی کند. این تغییرات مانند ورزش بیشتر یا پوشیدن جوراب‌های فشرده‌کننده ‌ به تسکین علائمتان کمک می‌کنند. پزشک عمومی ‌می‌تواند رگ‌هایتان را معاینه کند و شما را برای درمان به متخصص مربوطه ارجاع دهد. بهتر است برای درمان رگ های واریسی خود بویژه انواع پیچیده آن، به این گروه از پزشکان مراجعه نکنید زیرا درمان این نوع از واریس ها و رگ های عنکبوتی نیاز به مهارت و تخصص خاص خود می باشد.

کلینیک تخصص قلب و عروق دکتر فریبا هندسی به عنوان یکی از مجهز ترین کلینیک های درمان واریس و از همه مهمتر قرار گرفتن زیر نظر بهترین متخصص واریس خانم در تهران می تواند امید شما به بهبود رگ های واریسی که موجب ناراحتی خاطر شده اند را افزایش دهد.

پزشکان مناسب برای درمان واریس پا

رگهای واریسی و رگهای عنکبوتی چیست؟

معمولا واریس و رگ‌های عنکبوتی بیشتر از لحاظ ظاهری نگران‌کننده هستند. اما این رگ‌ها با گذشت زمان ‌می‌توانند بدتر، دردناک‌تر و منجر به بیماری‌های جدی‌تری شوند. بنابراین تصمیم درست این است که تصمیم به درمان آن‌ها بگیرید.

حتی اگر درد ندارید اما از فعالیت‌هایی که در آن پاهایتان نمایان می‌شود اجتناب ‌می‌کنید، با پزشک صحبت کنید. بهترین متخصص واریس روش‌های ساده‌ای برای خلاص شدن از شر رگ‌های واریسی یا کمتر دیده شدن آن‌ها ارائه می‌دهد تا بتوانید به انجام کارهایی که دوست دارید بازگردید.

تفاوت رگ‌های واریسی و رگ‌های عنکبوتی در چیست؟

رگ‌های واریسی و رگ‌های عنکبوتی از نظر رنگ، شکل و نزدیکی به سطح پوست متفاوت هستند.

رگ‌های واریسی رگ‌های بزرگ، پیچ‌خورده و برآمده‌ای هستند که معمولا روی پاها ظاهر ‌می‌شوند. آن‌ها ممکن است برجسته باشند و اغلب آبی یا بنفش رنگ هستند. اگر رگ‌های واریسی را درمان نکنید، به مرور زمان بدتر می‌شوند و گاهی نشانه یک مشکل جدی‌تر مانند لخته شدن خون، زخم وریدی (زخم پوست) یا فلبیت (التهاب ورید که ‌می‌تواند منجر به لخته شدن خون شود) باشد.

رگ‌های عنکبوتی مجموعه‌ای از رگ‌های خونی کوچک و نازک هستند که به سطح پوست شما نزدیک‌تر هستند. معمولا روی پاها و صورت شما ظاهر ‌می‌شوند و شبیه آفتاب سوختگی قرمز یا بنفش یا تار عنکبوت هستند.

رگ های واریسی و رگ های عنکبوتی چیست؟

روش های درمان رگ های واریسی و عنکبوتی

اکثر سیاهرگ‌های مشکل‌دار از کوچک‌ترین رگ‌های عنکبوتی تا بزرگ‌ترین رگ‌های واریسی را می‌توان بدون جراحی درمان کرد. پزشکان از فناوری و تکنیک‌های پیشرفته برای درمان ایمن و بهبود اختلالات سیاهرگی استفاده می‌کنند که نتایج رضایت‌بخشی برای بیماران به‌همراه دارد. این نکته را باید خاطر نشان کرد که انتخاب روش مناسب درمان واریس توسط پزشک شما انجام شده و باید به آن اعتماد کرد.

روش های درمانی که توسط بهترین متخصص واریس پیشنهاد شده می تواند یکی از موارد زیر باشد که با توجه به شرایط و میزان عمق واریس می تواند متفاوت باشد. این روش ها عبارتند از:

1- اسکلروتراپی

در این روش با استفاده از یک سوزن کوچک یک محلول (مایع یا کف) را به‌طور مستقیم به داخل رگ‌های واریسی تزریق کرده و آن را درمان می‌کنند. این محلول پوشش رگ ها را تحریک ‌می‌کند و باعث انقباض و فروپاشی آن‌ها ‌می‌شود. خون در این رگ‌ها به وریدهای عمیق‌تر و طبیعی (سالم) هدایت ‌می‌شود.

2- میکروفلبکتومی

در این روش برای از بین بردن رگ‌های واریسی برش‌های کوچک در پوست ایجاد می‌کنند که از طریق آن رگ‌های واریسی برداشته ‌می‌شوند. این تکنیک معمولا نیازی به بخیه ندارد.

3- ابلیشن درون وریدی

یک درمان کم‌تهاجمی برای وریدهای واریسی است که با کمک اولتراسوند انرژی حرارتی یا دارو را به داخل سیاهرگ به منظور بسته شدن ورید تزریق می‌کنند تا خون به سمت سایر وریدهای طبیعی منحرف شود. ابلیشن درون وریدی نه تنها ظاهر پاها را بهبود ‌می‌بخشد، بلکه ‌می‌تواند به تسکین درد، تورم و التهاب‌های ناشی از واریس کمک کند.

4- جوراب‌های فشرده‌کننده (یا جوراب واریس)

جوراب‌های فشرده‌کننده برای کسانی توصیه ‌می‌شود که در اندام تحتانی خود به دلیل رگ‌های متورم و بزرگ‌شده درد دارند. این درمان اغلب به‌عنوان اولین روش درمان محافظه‌کارانه پیشنهاد ‌می‌شود. انواع جوراب‌های ساق بلند را برای خرید بدون نیاز به نسخه در دسترس هستند.

بسته به مشکل ورید فرد، درمان ممکن است شامل یک یا چند روش باشد. در بیشتر موارد، بیماران ‌می‌توانند روز بعد یا زودتر از آن، فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند. بیماران مبتلا به وریدهای عنکبوتی و واریس اغلب علاوه بر اختلال سیاهرگی، مشکلات سلامت دیگری مانند بیماری قلبی، دیابت و بیماری‌های کلیوی نیز دارند.

درمان رگ های واریسی توسط بهترین متخصص واریس

کلینیک تخصصی درمان واریس

انتخاب بهترین کلینیک برای درمان واریس یک مرحله حیاتی است تا به شما کمک کند تا مشکلات عروقی خود را با اعتماد و اثربخشی حل کنید. کلینیک‌های واریس برخی ویژگی‌ها و خدمات باید داشته باشند تا به عنوان بهترین شناخته شوند.

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید، مهارت و تخصص پزشکان موجود در کلینیک است. بهتر است که کلینیکی را انتخاب کنید که پزشکان آن دارای تجربه و تخصص کافی در زمینه درمان واریس باشند. در نظر داشته باشد که شما باید به بهترین متخصص واریس مراجعه کنید. مطالعه رزومه و تحصیلات پزشکان، همچنین بررسی تخصص‌های آنان می‌تواند به شما اطمینان دهد که شما در دستان متخصص ماهر هستید.

یک کلینیک موثر باید به روز بوده و از تجهیزات پزشکی پیشرفته و فناوری‌های نوین استفاده کند. روش‌های متعددی برای درمان واریس وجود دارد، از جمله لیزر، رادیوفرکانسی، تزریقات و جراحی. بهترین کلینیک باید این روش‌ها را ارائه دهد و توانمندی در انجام هرکدام داشته باشد تا بتواند بهترین روش متناسب با وضعیت شما را انتخاب کند. 

کلینیک تخصصی دکتر فریبا هندسی دارای تجهیزات به روز و مدرن بوده که می تواند روش های مختلف درمان واریس را ارائه دهد.

اهمیت محیط کلینیک نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است. محیطی صمیمی و دلنشین با تیم پزشکی حرفه‌ای می‌تواند تجربه درمانی شما را بهبود بخشد. نظم و ترتیب کلینیک نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

هزینه درمان نیز یکی از عوامل مهم در انتخاب کلینیک است. بررسی هزینه‌های مختلف و برابری آنها با خدمات ارائه شده می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بهتری بگیرید.

در نهایت، نظرات بیماران قبلی که در همان کلینیک درمان شده‌اند، می‌تواند نقش مهمی در تصمیم‌گیری شما داشته باشد. نظرات و تجربیات افراد دیگر می‌توانند به شما اطلاعات بیشتری درباره کیفیت خدمات و رضایت بیماران ارائه دهند. برای دانستن نظر مراجعین می توانید به بخش گالری سایت مراجعه کرده و آن ها را تماشا کنید.

به طور کلی، انتخاب بهترین کلینیک برای درمان واریس نیازمند مطالعه دقیق و اطلاعات کافی است تا مطمئن شوید که شما بهترین خدمات درمانی را در اختیار دارید و مشکلات عروقی خود را به طور موثر و مطمئن حل کنید.

دکتر فریبا هندسی متخصص قلب و عروق و متخصص درمان واریس