علت تیر کشیدن قلب چیست؟

در این مقاله قصد داریم در مورد تیر کشیدن قلب صحبت کنیم. درد قفسه سینه به صورت ناراحتی و یا درد در ناحیه سینه یا اطراف آن است. به طور کلی، تیر کشیدن قلب را می توان به درد قفسه سینه مرتبط با قلب (درد قفسه سینه قلبی) و درد قفسه سینه ناشی از یک بیماری قلبی (غیر قلبی ) دسته بندی کرد.


 تیرکشیدن قلب در هر شخص متفاوت است. اما اگر فردی در قفسه سینه درد داشته و یا احساس تیر کشیدن در ناحیه قلب دارد و این درد به طور مداوم باشد، باید توسط پرسنل پزشکی اورژانس ارزیابی شود.

علت تیر کشیدن قلب چیست؟

شاید با خود بگویید قلبم درد میکنه ولی علت تیر کشیدن قلب خود را ندانید، ما در اینجا علت آن را توضیح داده ایم لطفا با ما همراه باشید.

با وجود اینکه علل بسیاری در مورد درد قفسه سینه و یا تیر کشیدن قلب وجود دارد، دو دلیل عمده آن را می توان در مشکلات مربوط به قلب و علل غیر قلبی تقسیم بندی کرد.  تیر کشیدن قلب گاهی ممکن است ناشی از اختلاف بین میزان خون رسانی به ضربان قلب و اکسیژن رسانی به عضله قلب باشد.

تیر کشیدن قلب

درد و تیر کشیدن سمت چپ قفسه سینه قلبی بیشتر به علت آترواسکلروز (منجر به تنگ شدن ثابت شريان های عروق کرونر)، ایجاد شده و یا ناشی از اسپاسم های کرونری است که به طور متناوب شریان ها را محدود می کند. در موارد شدید، مداوم و غیر عصبی، تیر کشیدن دائم قلبی به عنوان آنژین یا آنژین پاتریس خوانده می شود.

تیر کشیدن قلب در اکثر مواقع دلایل غیر قلبی داشته و گذرا هستند و ممکن است علل زیادی داشته باشند از جمله، استرس، اضطراب، برخی عفونت ها، مشکلات عضلانی یا استخوانی، تومورهای ریه، ترومای قفسه سینه، درد شکمی و ریفلاکس معده. برخی از علل غیر قلبی  تیر کشیدن قلب ممکن است نیاز به مراقبت اورژانس داشته باشند.

علائم تیر کشیدن قلب چیست؟

علائم تیر کشیدن قلب و درد قفسه سینه مواردی از جمله فشار، سنگینی یا سوزش، گاهی اوقات با احساس خفه شدن یا تنگی نفس همراه است. این ناراحتی اغلب به شکل درد تیز تا خفیف و معمولا در شکم فوقانی، پشت، گردن، فک، دست چپ یا شانه قرار دارد. گاهی اوقات علت تیر کشیدن قلب می تواند بر اثر مواردی همچون موارد زیر باشد:

– فشار عصبی

– پرخوری

– قرار گرفتن در معرض هوای سرد

– استرس عاطفی

تیر کشیدن قلب گاه به صورت گذرا و چند ثانیه و گاهی چند بار تکرار می شود. شدت درد یا تیرکشیدن معمولا با تغییر تنفس، سرفه یا موقعیت تغییر نمی کند. به طور کلاسیک، درد قفسه سینه قلبی در قفسه سینه چپ است. با این وجود ممکن است در مرکز یا سینه راست هم رخ دهد. درد قفسه سینه غیر قلبی ممکن است بسیاری از علائم بالا را داشته باشد.

زنان ممکن است علائم درد قفسه سینه را به اشکال مختلفی شامل تهوع و استفراغ، سرگیجه، درد یا ناراحتی در یک یا هر دو دست داشته باشند. زنان باردار ممکن است درد یا تیر کشیدن قلب را با سوزش سر دل، سوزش معده، فشار (فشار کودک بر دیافراگم / دنده ها)، گسترش قفسه سینه و استرس، تجربه کنند.

علت درد قلب در جوانان

در جوانان و نوجوانان، درد دیواره قفسه سینه شایع ترین علت درد قفسه سینه است. در این سنین به ندرت مشکل قلب وجود دارد، اما می تواند با شرایطی مانند سندرم مارفان یا پاره شدن آئورت رخ دهد.

با این حال، درد قفسه سینه غیر قلبی ممکن است با تنفس، سرفه یا موقعیت تغییر کند. صرف نظر از این، علاوه بر تیر کشیدن قلب، درد قفسه سینه طبیعی نیست و باید توسط پزشک متخصص قلب و عروق تشخیص داده شود، زیرا این امر می تواند خطر جدی سلامت را در بر داشته باشد.

سکته مغزی

علت تیر کشیدن قلب و دست چپ

درد دست چپ دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد اما مهمترین آن ها که با تپش قلب همراه است عبارت است از:

1- حمله قلبی

اغلب، اولین علامت حمله قلبی درد شدید بازوی چپ است که ظرف چند دقیقه به شدت افزایش می یابد. دیگر علائم حمله قلبی شامل موارد زیر هستند:

 • احساس فشار و ناراحتی در مرکز قفسه سینه
 • ناراحتی در فک، گردن، کمر یا معده
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • احساس سبکی در سر
 • تعریق سرد و ناگهانی

حمله قلبی یک بیماری تهدید کننده زندگی است. در صورت تجربه درد در بازوی چپ به همراه این علائم باید با اورژانس یا شماره 115 تماس گرفت.

2- آنژین

آنژین هنگامی بروز می دهد که قلب اکسیژن کافی دریافت نمی کند. آنژین می تواند سبب دردی در قفسه سینه شود که اغلب با احساس سو هاضمه یا درد شانه، گردن، کمر یا فک ارتباط دارد.

آنژین اغلب یک علامت بیماری شریان های کرونری بوده و باید جدی تلقی شود. افراد جهت دریافت تشخیص مناسب آنژین باید درباره درد دست چپ و دیگر علائم خود با پزشک صحبت کنند.

تیر کشیدن قلب نشانه چیست؟

تیر کشیدن قلب همیشه نشانه حمله قلبی نیست! بیشتر حملات قلبی شامل ناراحتی در مرکز قفسه سینه است که بیش از چند دقیقه طول می کشد و دوباره اتفاق می افتد و فشاری زیادی را به فرد وارد می کند.

درد در سایر مناطق فوقانی بدن نیز ممکن است با درد یا ناراحتی در یک یا هر دو بازو، پشت، گردن، فک یا معده همراه  باشد.

چه شرایطی با تیر کشیدن قلب ارتباط دارد؟

شرایط مرتبط با درد و تیر کشیدن ناگهانی قلب بسیار زیاد است. در زیر به فهرستی از شرایطی  که ممکن است به درد قفسه سینه  و تیر کشیدن قلب منجر شود، اشاره شده است. این فهرست هر شرایطی را شامل نمی شود، اما هدف از آن شرح  برخی از شرایط عمده ای است که با درد و تیر کشیدن قلب (هر دو قلب و غیر قلب) مرتبط است:

اضطراب، استرس، آترواسکلروز، انشعاب آئورت، تنگی آئورت، کراتومیوپاتی، کولسیستیت، مصرف کوکائین، دیابت، اسپاسم مری، گاستریت، GERD، فتق هیاتال، هیپرکلسترولمی، فشار خون بالا، هیپرتیروئید، لوپوس، مشکلات دریچه میترال، سندرم مارفان، پریکاردیت، پلوری، پنوموتوراکس، بیماری پات، آمبولی ریه، پارگی رگ، اسکلرودرما.

گرفتن نوار قلب از بیمار

دلایل دیگر تیر کشیدن قلب

بیشتر دلایل درد ناگهانی و شدید قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیست. با این حال، برخی از دلایل دیگر درد قفسه سینه می تواند جدی باشد. اگر درد قفسه سینه یا علائم دیگری از بیماری قلبی دارید ، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

در اینجا برخی از دلایل عمده این نوع درد قفسه سینه آورده شده است.

1. سوزش معده یا ریفلاکس

سوزش معده یا ریفلاکس اسید سوهاضمه و بیماری ریفلاکس معده (مری) نامیده می شود. زمانی اتفاق می افتد که اسید معده از معده شما پاشیده شود و این امر می تواند باعث درد ناگهانی یا احساس سوزش در قفسه سینه شود.

سوزش معده دلیل شایع درد قفسه سینه است. برخی از علائم سوزش معده عبارت انداز:

 • ناراحتی معده
 • احساس انسداد در قفسه سینه
 • سوزش یا درد در پشت گلو
 • طعم تلخ در پشت دهان یا گلو
 • باد گلو

2. سندرم گرفتگی پیش از موعد

سندرم گرفتگی پیش از موعد یک بیماری است که بیشتر در کودکان و بزرگسالان رخ می دهد، اما ممکن است در بزرگسالی نیز اتفاق بیفتد. تصور می شود که یا یک عصب کشیده شده در قفسه سینه یا اسپاسم عضله تشدید می شود. از ویژگی های سندرم گرفتگی پیش از موعد می توان به دردی اشاره کرد که:

 • 30 ثانیه تا 3 دقیقه در قفسه سینه احسلس درد دارید
 • با نفس کشیدن بدتر می شود
 • به سرعت از بین می رود و هیچ علائمی پایدار باقی نمی گذارد
 • به طور معمول در حالت استراحت یا هنگام تغییر وضعیت رخ می دهد
 • ممکن است در زمان استرس یا اضطراب بروز کند
 • هیچ درمانی برای این مورد لازم نیست و هیچ اثر منفی بر سلامتی ندارد.

3. کشیدگی عضلات یا درد استخوان

مشکلات عضلانی یا استخوانی می تواند باعث درد ناگهانی و شدید قفسه سینه شود. دنده ها و عضلات بین آنها با تمرین، حمل چیز سنگین یا سقوط می توانند آسیب ببینند یا کبود شوند.

کشیدگی عضلات قفسه سینه یا استخوان می تواند منجر به یک درد ناگهانی و شدید در قفسه سینه شما شود. این امر به ویژه در صورت فشار دادن عضله یا استخوان بر روی یک عصب معمول است.

4. مشکلات ریه

مشکلات ریوی و تنفسی می تواند باعث درد ناگهانی و قفسه سینه شود. برخی از مشکلات ریوی می تواند جدی باشد. در صورت مشاهده هر یک از این علائم بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

✔ درد قفسه سینه که اگر نفس عمیق بکشید، بدتر می شود

✔ درد قفسه سینه که در صورت سرفه بیشتر می شود

✔ بیماری های ریوی که می توانند باعث درد قفسه سینه شوند عبارتند از:

✔ عفونت قفسه سینه

✔ حمله آسم

✔ ذات الریه

✔ پلوریس، که التهابی در پوشش داخلی ریه ها است

✔ آمبولی ریوی یا لخته شدن خون در ریه ها

✔فشار خون ریوی، که به معنی فشار خون بالا در ریه ها است

دلایل دیگر تیر کشیدن قلب

5. حملات اضطراب و وحشت

اضطراب شدید و حملات وحشت (پانیک اتک) می تواند باعث درد ناگهانی و قفسه سینه شود. این شرایط روانی می تواند بدون هیچ دلیلی اتفاق بیفتد. برخی از افراد ممکن است پس از یک رویداد استرس زا یا احساسی دچار حمله وحشت شوند.

علائم دیگر حمله پانیک نیز بسیار شبیه حمله قلبی است. این شامل:

 • تنگی نفس
 • ضربان قلب سریع
 • سرگیجه
 • تعریق
 • لرزیدن
 • بی حسی دست و پا
 • غش کردن
 1. مشکلات قلبی

بیشتر افراد وقتی درد قفسه سینه دارند به حمله قلبی فکر می کنند. حملات قلبی به طور معمول باعث درد کسل کننده یا ناراحتی فشار یا گرفتگی در قفسه سینه می شود. همچنین ممکن است باعث سوزش درد در قفسه سینه شوند.

درد به طور معمول برای چند دقیقه یا بیشتر ادامه خواهد داشت. در صورت مشاهده علائم حمله قلبی، از جمله:

 • تعریق
 • حالت تهوع
 • دردی که به گردن یا فک گسترش می یابد
 • دردی که شانه ها، بازوها یا کمر گسترش می یابد
 • سرگیجه یا سبکی سر
 • تنگی نفس
 • ضربان قلب سریع
 • خستگی

سایر بیماری های قلبی نیز می توانند باعث درد قفسه سینه شوند. ممکن است بیش از حمله قلبی باعث درد ناگهانی و شدید قفسه سینه شوند. هر بیماری که بر قلب تأثیر بگذارد می تواند جدی باشد و نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

سایر بیماری های قلبی نیز می توانند باعث درد قفسه سینه شوند. ممکن است بیش از حمله قلبی باعث درد ناگهانی و شدید قفسه سینه شوند. هر بیماری که بر قلب تأثیر بگذارد می تواند جدی باشد و نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

سایر دلایل مربوط به قلب درد قفسه سینه

سایر دلایل مربوط به قلب درد قفسه سینه عبارتند از:

✅ آنژین: این نوع درد قفسه سینه زمانی اتفاق می افتد که جریان خون در عضلات قلب مسدود شود. این می تواند در اثر اعمال جسمی یا استرس عاطفی ایجاد شود.

✅ پریکاردیت: این یک عفونت یا التهاب پوشش داخلی قلب است. این می تواند پس از عفونت گلو یا سرماخوردگی اتفاق بیفتد. پریکاردیت می تواند باعث ایجاد یک درد تیز و برنده کننده یا درد مبهم شود. ممکن است تب هم داشته باشید.

✅ میوکاردیت: این التهاب عضله قلب است. این می تواند بر روی عضلات قلب و سیستم الکتریکی کنترل کننده ضربان قلب تأثیر بگذارد.

✅ کاردیومیوپاتی: این بیماری عضله قلب، قلب را ضعیف می کند و می تواند باعث درد شود.

تشخیص علت درد قفسه سینه

علت درد و تیر کشیدن در ناحیه قلب و یا قفسه سینه با بررسی سوابق بیماری و معاینه فیزیکی تشخیص داده می شود. متخصص مراقبت های بهداشتی در ابتدا، علایم قلبی و غیر قلبی را تشخیص داده و گاهی اوقات  با در نظر گرفتن سابقه بیماری  این کار صورت می گیرد. بررسی علل تداوم تیر کشیدن و درد قلب، مهم استT زیرا درد قفسه سینه مربوط به قلب ممکن است نیاز به مداخله و درمان مداوم داشته باشد.

در طول معاینه فیزیکی، کارکنان پزشکی ممکن است الکتروکاردیوگرام (EKG) و اشعه ایکس قفسه سینه  انجام دهند. سطح خون بالای تروپونین هم می تواند سبب آسیب عضلات قلب شود. سایر آزمایش های خون مانند شمارش کامل خون (CBC) و پروفایل متابولیک پایه در ارزیابی اورژانس، مفید هستند.

در شرایط پیچیده تر، آزمایش هایی مانند تست ورزش استرس، اکوکاردیوگرافی استرس، اسکنینگ پرفیوژن میوکارد، یا  CTآنژیوگرافی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. سایر تست ها و روش هایی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرند شامل نظارت Holter و آنژیوگرافی کرونر است.

آنژِیوگرافی

بیماری عروق کرونر با آنژیوگرافی کرونری که برای شناسایی آترواسکلروز صورت می گیرد، تشخیص داده می شود. به هر ترتیب در مجموع می توان گفت که تیر کشیدن قلب در همه موارد به دلیل ناراحتی و یا مشکل حاد قلبی نیست در اکثر موارد تیر کشیدن قلب می تواند به سبب استرس یا اضطراب رخ دهد. به هر حال در صورت تداوم این حالت ها، بهتر است با افراد مبتلا به درد قفسه سینه که مشخص نیست که درد قفسه سینه از یک مشکل قلب باشد یا خیر، باید بلافاصله در بخش اورژانس مورد ارزیابی قرار گیرد.

دکتر فریبا هندسی متخصص قلب و عروق و فشار خون در تهران

کلینیک فشار خون

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 3 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۱۷ مهر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 232 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من چند وقته هر دو بازوم تیر میکشه البته بیشتر سمت چپی و گردن و کتف درد هم بعضی موقع ها وجود داره در ناحیه قفسه سینه هم بعضی اوقات سمت راست بیشتر تیر میکشه آزمایش خون دادم مشکلی نبود فقط قند خونم ۱۰۰ بود و رادیگرافی سینه هم برجستگی ائورت نوشتن که از متخصص نرسیدم گفت مشکل خاصی نیست ۲۶ سالمه و استرس و افسردگی بسیار بالایی هم دارم لطفا بفرمایین نیاز به اکو هست یا نه
  1. تصویر کاربر امیر سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   دو تصویر رادیگرافی هم پیوست کردم ممنون
  2. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی پنجشنبه ۱۷ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام بنظرم اکو بشین و فشار خونتون اندازه گیری کنین اگر مشکل قلبی نداشتین با خیال راحت به درمان مشکلات روحی بپردازین جون مشکلاتی از قبیا افسرگی و اضطراب هم میتواند درد های قلبی را تقلید کند

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر Mts3310 پنجشنبه ۱۷ مهر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 197 مشاهده پرسش
  سلام وقت تون بخیر... 29 سالمه و به خاطر محیط کارم که صنعتیه ریه هام دچار مشکل شده بود 9 ماه قبل به دکتر مراجعه کردم و محیط کارمو تغییر دادم و مصرف سیگار مو به حداقل رسوندم... خیلی کم...نتیجه ی سی تی اسکن ریه :
  مشاهده تعداد زیادی لنف نود در پره ی تراکئال
  مشکل خاصی تا دو هفته پیش نداشتم
  الان حدود دو هفته ست درد توی قفسه سینه م دارم و نفس عمیق نمیتونم بکشم... میتونم ولی به سختی... نه خس خس سینه دارم نه خلط... فقط ریه هام پر نمیشه واسه نفس عمیق... البته از دیروز درد قفسه سینه کمتر شده ولی نفس عمیق نمیتونم
  ممنونم ازتون❤️
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی پنجشنبه ۱۷ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام عزیزم 

   خب شما یک سابقه بیماری ریوی دارین و بهتر است با پزشک معالج ریه خود مشورت کنین همچنین از ناپروکسن میتونین استفاده کنین تا در صورت التهاب احتمالی در ریه کاهش پیدا کند ولی با توجه به عدم سرفه و خلط بعید است مسئله مهمی باشد

 • تصویر کاربر ارزو سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 161 مشاهده پرسش
  سلام.نزدیک به دوساله قلبم تقریبا روزی یکی دوبار تیر میکشه جوری ک تو پشتمم درد روبشدت احساس میکنم پشت سرمم باهاش داغ میکنه انگار ک یه ضربه خیلی محکم بهش بخوره دستمم بی حس میشه.ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام عزیزم 

   سنتون و بیماری های زمینه ای؟

   شرح حالتون به حالت های اضطرابی و عصبی شبیه و میتونین فعلا از داروی ایندرال 10 استفاده کنین

 • تصویر کاربر لیلا سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 175 مشاهده پرسش
  سلام من ۱۸ سالمه و حدودا ۲ ماهه که تو قفسه سینم نبض میزنه یا بضی اوقات یهو انگار میریزه بهم سابقه بیماری قلبی هم نداریم البته بضی وقتا خیلی استرس میگرم یا اعصتبم خورد میشه میخوام بدونم چیکار میتونم بکنم علتش چیه چه آزمایش و تست هایی بدم که مطمعن بشم که قلبم مشکلی نداره؟
  1. تصویر کاربر لیلا سه شنبه ۸ مهر ۹۹( 10 ماه پیش)
   ..
  2. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام و عذرخواهی بابت  تاخیر

   عزیزم بیشتر به علایم اضطرابی شبیه و جای نگرانی نیست نهایتا میتونی با انجام اکو از سلامت قلبت مطمان شی

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر زهرا سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 199 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من ۱۹سالمه و ۷۰کیلو وزنم و۱۷۳قدم
  من تقریبا بیشتر از یک سال شد که قفسه سینه ام سمت چب اذیتم میکنه بعضی وقتا تیر میکشه یا احساس فشار وخفگی یا سنگینی رو قفسه سینه ام میکنم نفسم هم میگیره بیشتر اوقات هم همراه درد قفسه سینه دست چپم و شانه و گردن دردم میگیره حتی سردرد تجربه کردم بعضی وقتا موقع استراحت تپش قلب میگیرم
  پارسال رفتم دکتر بهم گفت مال اظطراب قرص پروپرانولول داد ولی چون اذیتم کرد ترکش کردم
  خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر زهرا یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 10 ماه پیش)
   بعضی وقتا سرگیجه هم دارم
  2. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی سه شنبه ۸ مهر ۹۹( 10 ماه پیش)

   سلام عزیزم بله اضطرابیه علایمتون باید از دارو آرام بخش استفاده کنی مثل پوکساید و از مشاورین و روان پزشکان کمک بگیرین

  3. تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۹ مهر ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام خواهش میکنم جواب سوالم بدید
  4. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام و عذرخواهی بابت تاخیر 

   سرگیجه هم از علایم پانیک میتواند باشد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر م.م سه شنبه ۸ مهر ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 170 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر،من ۲۷سالمه گاهی اوقات شبها که خواب هستم ناگهان قلبم دچار سوزش میشه و تیر میکشه و همینطور همون قسمت از عضلاتم دچار گرفتگی شدید میشه و باعث میشه نتونم از اون موقعیت تغییر وضعیت بدم چون دردش و گرفتگیش چندین برابر میشه و این اسپاسم دو الی سه بار تکرار میشه،البته این درد هر چندماه یکبار اتفاق میفته میخاستم بدونم علتش چی هست؟ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی سه شنبه ۸ مهر ۹۹( 10 ماه پیش)

   سلام 

   این درد ها بیشتر عضلانی اسکلتی هستن و ز قلبتون نیست نگران نباشین از تشک های طبی و پوزشن مناسب برای خواب استفاده کنین

 • تصویر کاربر نریمان شنبه ۵ مهر ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من ۲۳سالمه قد ۱۷۸
  وزن ۸۵
  من مشکل پانیک دارم ک دارو مصرف میکنم و وضعیتم از قبل خیلی بهتره شده
  ی چند روزی هست احساس درد خفیف قسمت چپ سینم دارم در حال استراحتم بیشتردرد دارم در موقعه کار و فعالیت سنگین اصلا مشکل درد ندارم نوار قلبم گرفتم گفت مشکلی نداره میخواستم بدونم میتونه این درد خطر ناک باشه
  و ادم ب شدت استرسی هستم با کوچیک ترین درد قلب ضربان قلب میگیرم و بعضی وقتا موقعه نفس کشیدن قلبم تیر میکشه فقط همین علایمو دارم
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی شنبه ۵ مهر ۹۹( 10 ماه پیش)

   سلام عزیزم همون طور ه میتدونید خملات پنیک علایم قلبی مثل تپش و درد قفسه سینه میدهد و بیشتر باید بر روز درمان اون با مشاوران و پزشکان مربوط کار کنین

 • تصویر کاربر میثم شنبه ۵ مهر ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 163 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر,حدودا 2 ماهی میشه قلبم درد میگیره,دکتر رفتم اکو انجام دادم,نوار قلب انجام دادم,چکاپ کامل انجام دادم,کشت ادرار انجام دادم,سونوگرافی انجام دادم,سی تی اسکن از ریه هم انجام دادم همچیز گفتن عالیه,ولی باز درد میگیره قلبم دقیقا پشت و قلب و دست چپم هم درد میگیره دراز میکشم خوب میشم,و درد شکم هم دارم کمی همین 2 ماه همه ی این اتفاقات افتاد,27 سالمه,راهنمایی میکنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی شنبه ۵ مهر ۹۹( 10 ماه پیش)

   سلام عزیزم دردتون قلب نیست و جای نگرانی نیست میتوه از استرس و یا عصبی باشه درد هاتون

 • تصویر کاربر ترانه یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 141 مشاهده پرسش
  سلام من ۱۸سالمه ۶۲کیلوام با قد ۱۶۳ . دو روز مدام سمت چپ قفسه سینم درد میکنه و گاهی تیر میکشه با تغییر حالت بدنم شدت این درد کاهش یا افزایش پیدا میکنه دکتر میتونید راهنماییم کنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۹( 10 ماه پیش)

   سلام و عرض پوزش بابت تاخیر در پاسخدهی 

   جای نگرانی نیست اگر خیلی طوانی شد و بهبود پیدا نکرد برای اطمینان خاطر میتونین اکو قلبی بشین

 • تصویر کاربر حمید سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 128 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر . چند روزی هست که قلبم تیر میکشد و درد ناکه اما نه دست چپم درد و نه گردنم قشنگ قفسه سینم سمت چپ تیر میکشه و تنگ نفس هم ندارم
  ممنون میشم راهنماییم بکنید
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 10 ماه پیش)

   سلام عزیزم سنتون؟

   بیماری زمینه ای مثل دیابت فشار خون یا چربی خون دارین ؟

درحال دریافت اطلاعات
مقالات مرتبط
درباره دکتر
جستجو

آدرس و شماره تماس مطب

پرسش از دکتر