علت تیر کشیدن قلب چیست؟

تیر کشیدن قلب

در این مقاله قصد داریم در مورد تیر کشیدن قلب صحبت کنیم. درد قفسه سینه به صورت ناراحتی و یا درد در ناحیه سینه یا اطراف آن است. به طور کلی، تیر کشیدن قلب را می توان به درد قفسه سینه مرتبط با قلب (درد قفسه سینه قلبی) و درد قفسه سینه ناشی از یک بیماری قلبی (غیر قلبی ) دسته بندی کرد.


تیرکشیدن قلب در هر شخص متفاوت است. اما اگر فردی در قفسه سینه درد داشته و یا احساس تیر کشیدن در ناحیه قلب دارد و این درد به طور مداوم باشد، باید توسط پرسنل پزشکی اورژانس ارزیابی شود.

علت تیر کشیدن قلب چیست؟

شاید با خود بگویید قلبم درد میکنه ولی علت تیر کشیدن قلب خود را ندانید، ما در اینجا علت آن را توضیح داده ایم لطفا با ما همراه باشید.

با وجود اینکه علل بسیاری در مورد درد قفسه سینه و یا تیر کشیدن قلب وجود دارد، دو دلیل عمده آن را می توان در مشکلات مربوط به قلب و علل غیر قلبی تقسیم بندی کرد. تیر کشیدن قلب گاهی ممکن است ناشی از اختلاف بین میزان خون رسانی به ضربان قلب و اکسیژن رسانی به عضله قلب باشد.

درد و تیر کشیدن سمت چپ قفسه سینه قلبی بیشتر به علت آترواسکلروز (منجر به تنگ شدن ثابت شريان های عروق کرونر)، ایجاد شده و یا ناشی از اسپاسم های کرونری است که به طور متناوب شریان ها را محدود می کند. در موارد شدید، مداوم و غیر عصبی، تیر کشیدن دائم قلبی به عنوان آنژین یا آنژین پاتریس خوانده می شود.

تیر کشیدن قلب در اکثر مواقع دلایل غیر قلبی داشته و گذرا هستند و ممکن است علل زیادی داشته باشند از جمله، استرس، اضطراب، برخی عفونت ها، مشکلات عضلانی یا استخوانی، تومورهای ریه، ترومای قفسه سینه، درد شکمی و ریفلاکس معده. برخی از علل غیر قلبی تیر کشیدن قلب ممکن است نیاز به مراقبت اورژانس داشته باشند.

علائم تیر کشیدن قلب چیست؟

علائم تیر کشیدن قلب و درد قفسه سینه مواردی از جمله فشار، سنگینی یا سوزش، گاهی اوقات با احساس خفه شدن یا تنگی نفس همراه است. این ناراحتی اغلب به شکل درد تیز تا خفیف و معمولا در شکم فوقانی، پشت، گردن، فک، دست چپ یا شانه قرار دارد. گاهی اوقات علت تیر کشیدن قلب می تواند بر اثر مواردی همچون موارد زیر باشد:

– فشار عصبی

– پرخوری

– قرار گرفتن در معرض هوای سرد

– استرس عاطفی

تیر کشیدن قلب گاه به صورت گذرا و چند ثانیه و گاهی چند بار تکرار می شود. شدت درد یا تیرکشیدن معمولا با تغییر تنفس، سرفه یا موقعیت تغییر نمی کند. به طور کلاسیک، درد قفسه سینه قلبی در قفسه سینه چپ است. با این وجود ممکن است در مرکز یا سینه راست هم رخ دهد. درد قفسه سینه غیر قلبی ممکن است بسیاری از علائم بالا را داشته باشد.

زنان ممکن است علائم درد قفسه سینه را به اشکال مختلفی شامل تهوع و استفراغ، سرگیجه، درد یا ناراحتی در یک یا هر دو دست داشته باشند. زنان باردار ممکن است درد یا تیر کشیدن قلب را با سوزش سر دل، سوزش معده، فشار (فشار کودک بر دیافراگم / دنده ها)، گسترش قفسه سینه و استرس، تجربه کنند.

علت درد قلب در جوانان

در جوانان و نوجوانان، درد دیواره قفسه سینه شایع ترین علت درد قفسه سینه است. در این سنین به ندرت مشکل قلب وجود دارد، اما می تواند با شرایطی مانند سندرم مارفان یا پاره شدن آئورت رخ دهد.

با این حال، درد قفسه سینه غیر قلبی ممکن است با تنفس، سرفه یا موقعیت تغییر کند. صرف نظر از این، علاوه بر تیر کشیدن قلب، درد قفسه سینه طبیعی نیست و باید توسط پزشک متخصص قلب و عروق تشخیص داده شود، زیرا این امر می تواند خطر جدی سلامت را در بر داشته باشد.

علت تیر کشیدن قلب و دست چپ

درد دست چپ دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد اما مهمترین آن ها که با تپش قلب همراه است عبارت است از:

1- حمله قلبی

اغلب، اولین علامت حمله قلبی درد شدید بازوی چپ است که ظرف چند دقیقه به شدت افزایش می یابد. دیگر علائم حمله قلبی شامل موارد زیر هستند:

 • احساس فشار و ناراحتی در مرکز قفسه سینه
 • ناراحتی در فک، گردن، کمر یا معده
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • احساس سبکی در سر
 • تعریق سرد و ناگهانی

حمله قلبی یک بیماری تهدید کننده زندگی است. در صورت تجربه درد در بازوی چپ به همراه این علائم باید با اورژانس یا شماره 115 تماس گرفت.

2- آنژین

آنژین هنگامی بروز می دهد که قلب اکسیژن کافی دریافت نمی کند. آنژین می تواند سبب دردی در قفسه سینه شود که اغلب با احساس سو هاضمه یا درد شانه، گردن، کمر یا فک ارتباط دارد.

آنژین اغلب یک علامت بیماری شریان های کرونری بوده و باید جدی تلقی شود. افراد جهت دریافت تشخیص مناسب آنژین باید درباره درد دست چپ و دیگر علائم خود با پزشک صحبت کنند.

تیر کشیدن قلب نشانه چیست؟

تیر کشیدن قلب همیشه نشانه حمله قلبی نیست! بیشتر حملات قلبی شامل ناراحتی در مرکز قفسه سینه است که بیش از چند دقیقه طول می کشد و دوباره اتفاق می افتد و فشاری زیادی را به فرد وارد می کند.

درد در سایر مناطق فوقانی بدن نیز ممکن است با درد یا ناراحتی در یک یا هر دو بازو، پشت، گردن، فک یا معده همراه باشد.

چه شرایطی با تیر کشیدن قلب ارتباط دارد؟

شرایط مرتبط با درد و تیر کشیدن ناگهانی قلب بسیار زیاد است. در زیر به فهرستی از شرایطی که ممکن است به درد قفسه سینه و تیر کشیدن قلب منجر شود، اشاره شده است. این فهرست هر شرایطی را شامل نمی شود، اما هدف از آن شرح برخی از شرایط عمده ای است که با درد و تیر کشیدن قلب (هر دو قلب و غیر قلب) مرتبط است:

اضطراب، استرس، آترواسکلروز، انشعاب آئورت، تنگی آئورت، کراتومیوپاتی، کولسیستیت، مصرف کوکائین، دیابت، اسپاسم مری، گاستریت، GERD، فتق هیاتال، هیپرکلسترولمی، فشار خون بالا، هیپرتیروئید، لوپوس، مشکلات دریچه میترال، سندرم مارفان، پریکاردیت، پلوری، پنوموتوراکس، بیماری پات، آمبولی ریه، پارگی رگ، اسکلرودرما.

دلایل دیگر تیر کشیدن قلب

بیشتر دلایل درد ناگهانی و شدید قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیست. با این حال، برخی از دلایل دیگر درد قفسه سینه می تواند جدی باشد. اگر درد قفسه سینه یا علائم دیگری از بیماری قلبی دارید ، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

در اینجا برخی از دلایل عمده این نوع درد قفسه سینه آورده شده است.

1. سوزش معده یا ریفلاکس

سوزش معده یا ریفلاکس اسید سوهاضمه و بیماری ریفلاکس معده (مری) نامیده می شود. زمانی اتفاق می افتد که اسید معده از معده شما پاشیده شود و این امر می تواند باعث درد ناگهانی یا احساس سوزش در قفسه سینه شود.

سوزش معده دلیل شایع درد قفسه سینه است. برخی از علائم سوزش معده عبارت انداز:

 • ناراحتی معده
 • احساس انسداد در قفسه سینه
 • سوزش یا درد در پشت گلو
 • طعم تلخ در پشت دهان یا گلو
 • باد گلو

2. سندرم گرفتگی پیش از موعد

سندرم گرفتگی پیش از موعد یک بیماری است که بیشتر در کودکان و بزرگسالان رخ می دهد، اما ممکن است در بزرگسالی نیز اتفاق بیفتد. تصور می شود که یا یک عصب کشیده شده در قفسه سینه یا اسپاسم عضله تشدید می شود. از ویژگی های سندرم گرفتگی پیش از موعد می توان به دردی اشاره کرد که:

 • 30 ثانیه تا 3 دقیقه در قفسه سینه احسلس درد دارید
 • با نفس کشیدن بدتر می شود
 • به سرعت از بین می رود و هیچ علائمی پایدار باقی نمی گذارد
 • به طور معمول در حالت استراحت یا هنگام تغییر وضعیت رخ می دهد
 • ممکن است در زمان استرس یا اضطراب بروز کند
 • هیچ درمانی برای این مورد لازم نیست و هیچ اثر منفی بر سلامتی ندارد.

3. کشیدگی عضلات یا درد استخوان

مشکلات عضلانی یا استخوانی می تواند باعث درد ناگهانی و شدید قفسه سینه شود. دنده ها و عضلات بین آنها با تمرین، حمل چیز سنگین یا سقوط می توانند آسیب ببینند یا کبود شوند.

کشیدگی عضلات قفسه سینه یا استخوان می تواند منجر به یک درد ناگهانی و شدید در قفسه سینه شما شود. این امر به ویژه در صورت فشار دادن عضله یا استخوان بر روی یک عصب معمول است.

4. مشکلات ریه

مشکلات ریوی و تنفسی می تواند باعث درد ناگهانی و قفسه سینه شود. برخی از مشکلات ریوی می تواند جدی باشد. در صورت مشاهده هر یک از این علائم بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

✔ درد قفسه سینه که اگر نفس عمیق بکشید، بدتر می شود

✔ درد قفسه سینه که در صورت سرفه بیشتر می شود

✔ بیماری های ریوی که می توانند باعث درد قفسه سینه شوند عبارتند از:

✔ عفونت قفسه سینه

✔ حمله آسم

✔ ذات الریه

✔ پلوریس، که التهابی در پوشش داخلی ریه ها است

✔ آمبولی ریوی یا لخته شدن خون در ریه ها

✔فشار خون ریوی، که به معنی فشار خون بالا در ریه ها است

5. حملات اضطراب و وحشت

اضطراب شدید و حملات وحشت (پانیک اتک) می تواند باعث درد ناگهانی و قفسه سینه شود. این شرایط روانی می تواند بدون هیچ دلیلی اتفاق بیفتد. برخی از افراد ممکن است پس از یک رویداد استرس زا یا احساسی دچار حمله وحشت شوند.

علائم دیگر حمله پانیک نیز بسیار شبیه حمله قلبی است. این شامل:

 • تنگی نفس
 • ضربان قلب سریع
 • سرگیجه
 • تعریق
 • لرزیدن
 • بی حسی دست و پا
 • غش کردن
 1. مشکلات قلبی

بیشتر افراد وقتی درد قفسه سینه دارند به حمله قلبی فکر می کنند. حملات قلبی به طور معمول باعث درد کسل کننده یا ناراحتی فشار یا گرفتگی در قفسه سینه می شود. همچنین ممکن است باعث سوزش درد در قفسه سینه شوند.

درد به طور معمول برای چند دقیقه یا بیشتر ادامه خواهد داشت. در صورت مشاهده علائم حمله قلبی، از جمله:

 • تعریق
 • حالت تهوع
 • دردی که به گردن یا فک گسترش می یابد
 • دردی که شانه ها، بازوها یا کمر گسترش می یابد
 • سرگیجه یا سبکی سر
 • تنگی نفس
 • ضربان قلب سریع
 • خستگی

سایر بیماری های قلبی نیز می توانند باعث درد قفسه سینه شوند. ممکن است بیش از حمله قلبی باعث درد ناگهانی و شدید قفسه سینه شوند. هر بیماری که بر قلب تأثیر بگذارد می تواند جدی باشد و نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

سایر بیماری های قلبی نیز می توانند باعث درد قفسه سینه شوند. ممکن است بیش از حمله قلبی باعث درد ناگهانی و شدید قفسه سینه شوند. هر بیماری که بر قلب تأثیر بگذارد می تواند جدی باشد و نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

سایر دلایل مربوط به قلب درد قفسه سینه عبارتند از:

✅ آنژین: این نوع درد قفسه سینه زمانی اتفاق می افتد که جریان خون در عضلات قلب مسدود شود. این می تواند در اثر اعمال جسمی یا استرس عاطفی ایجاد شود.

✅ پریکاردیت: این یک عفونت یا التهاب پوشش داخلی قلب است. این می تواند پس از عفونت گلو یا سرماخوردگی اتفاق بیفتد. پریکاردیت می تواند باعث ایجاد یک درد تیز و برنده کننده یا درد مبهم شود. ممکن است تب هم داشته باشید.

✅ میوکاردیت: این التهاب عضله قلب است. این می تواند بر روی عضلات قلب و سیستم الکتریکی کنترل کننده ضربان قلب تأثیر بگذارد.

✅ کاردیومیوپاتی: این بیماری عضله قلب، قلب را ضعیف می کند و می تواند باعث درد شود.

تشخیص علت درد قفسه سینه

علت درد و تیر کشیدن در ناحیه قلب و یا قفسه سینه با بررسی سوابق بیماری و معاینه فیزیکی تشخیص داده می شود. متخصص مراقبت های بهداشتی در ابتدا، علایم قلبی و غیر قلبی را تشخیص داده و گاهی اوقات با در نظر گرفتن سابقه بیماری این کار صورت می گیرد. بررسی علل تداوم تیر کشیدن و درد قلب، مهم استT زیرا درد قفسه سینه مربوط به قلب ممکن است نیاز به مداخله و درمان مداوم داشته باشد.

در طول معاینه فیزیکی، کارکنان پزشکی ممکن است الکتروکاردیوگرام (EKG) و اشعه ایکس قفسه سینه انجام دهند. سطح خون بالای تروپونین هم می تواند سبب آسیب عضلات قلب شود. سایر آزمایش های خون مانند شمارش کامل خون (CBC) و پروفایل متابولیک پایه در ارزیابی اورژانس، مفید هستند.

در شرایط پیچیده تر، آزمایش هایی مانند تست ورزش استرس، اکوکاردیوگرافی استرس، اسکنینگ پرفیوژن میوکارد، یا CTآنژیوگرافی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. سایر تست ها و روش هایی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرند شامل نظارت Holter و آنژیوگرافی کرونر است.

بیماری عروق کرونر با آنژیوگرافی کرونری که برای شناسایی آترواسکلروز صورت می گیرد، تشخیص داده می شود. به هر ترتیب در مجموع می توان گفت که تیر کشیدن قلب در همه موارد به دلیل ناراحتی و یا مشکل حاد قلبی نیست در اکثر موارد تیر کشیدن قلب می تواند به سبب استرس یا اضطراب رخ دهد. به هر حال در صورت تداوم این حالت ها، بهتر است با افراد مبتلا به درد قفسه سینه که مشخص نیست که درد قفسه سینه از یک مشکل قلب باشد یا خیر، باید بلافاصله در بخش اورژانس مورد ارزیابی قرار گیرد.

دکتر فریبا هندسی متخصص قلب و عروق و فشار خون در تهران

کلینیک فشار خون

توسط دکتر فریبا هندسی

دکتر فریبا هندسی متخصص قلب و عروق | عضو انجمن قلب امريكا | موسس اولين كلينيك تخصصي فشار خون| عضو كميته كشوري ثبت سكته هاي قلبي| عضو انجمن قلب و جراحات قلب ايران | بورد تخصصي قلب وعروق از دانشگاه تهران| سهامدار بيمارستان پارسيان و عرفان در تهران | عضو هیئت علمي و پزشك معتمد دانشگاه آزاد اسلامي به مدت ٥ سال| گذراندن دوره تخصصي RDN در آلمان جهت درمان فشار خون هاي مقاوم به درمان با تجربه انجام هزاران آنژيوگرافي از راه دست با توجه به هشت سال تجربه مستمر در زمينه آنژيوگرافي راديال

87 دیدگاه

 1. من، سوزش قلب،تپش قلب،درد زیر قلب،درد خود قلب،درد کل دست چپ،درد کتف و سردرد تپش قلب بی دلیل و ناگهانی،سخت نفس کشیدن و اینها رو دارم و متخصصم فقط گفته دریچه میترال قلبم یکم شله…و چیز خطرناکی نیست!من این علائم خسته م کردن!!!واقعا جدی نیستن؟
  21سالمه

     1. سلام خانم دکتر مند۲۰سالمه و یه مدتی هست خیلی قلبم تیرمیکشه احساس تنگی نفس دارم دستو پام و کل بدنم بی حس میشه طرف چپ قسمت سینه ام خیلی درد میکنه سوزش دارع و روز ب روز دارع بیشتر میشه چیکارکنم و علتش چیه

     2. سلام عزیزم با توجه به سنتون اگر قبلا اکو نشدین میتونین اکوکاردیوگرافی بشین توسط پزشک قلب

 2. با سلام بنده هم هراز گاهی در سمت چپ سینه ام سوزش تیزی احساس می کنم.گاها حتی زمانیکه خمیازه میکشم و در حال دراز کشیدن هستم.به پزشک هم مراجعه کردم.ولی میگونند.که چیز مهمی نیست.ولی باعث اذیت من و خانواده ام شده. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 3. سلام خسته نباشید
  من قلبم هرچند روز یک بار درد میگیره بصورت خیلی شدید ک باید یکجا بشینم تکون نخورم تا بهتر بشم وگرنه هرتکون بدتر میکنه درد قلبمو و مانند تیر کشیدن شدید و به دست چپ و سر هم میخوره رفتم و تپش قلب شدید و تنگی نفس نسبتا شدید هم دارم رفتم دکتر گفت تیروئید یا کم خونی درست گفتن خانم دکتر؟

  1. اين علائم ميتواند قلبي يا غير قلبي باشد بايد آزمايش كامل خون بررسي فشار خون و تستهاي قلبي بعمل آيد

   1. سلام خسته نباشید من مشکل معده دارم و وقتی درد میگیره فشار میاره به قلبم جوری که دسه چپمم درد میگیره و بی حس میشه و نوک انگشتامم سِر میشه خیلی اذیت میشم رِفلکس معده هم دارم یعنی ممکنه مشکل از این باشه و مشکله قلبی نداشته باشم؟

    1. دردهاي ريفلاكس شبيه دردهاي قلبي است ولي اگر تست ورزش و آندوسكوپي انجام دهيد تشخيص دقيق داده ميشود.

 4. سلام
  دختری 29 ساله هستم.حدود 8سال است که شب ها نفسم در خواب میگیرد و صداهای بدی از خودم درمیاورم به طوری که اطرافیانم بیدارم میکنند.چندبار دکتر حلق و بینی رفتم گفتند مشکلی نیست و یکیشون هم گفت بیا تا عملت کنم خوب بشی و من ترسیدم و نرفتم .ولی الان یه ماهه که فکر کنم قلبم تیر میکشه و دردی را در قلبم احساس میکنم که با تغییر تنفس زود تموم میشه .صبح ها موقع از خواب بیدار شدن و …و مواقعی که ناراحت باشم و عصبانی باشم شبش بیشتر صدا درمیارم .به نظرتون مشکل قلبی دارم؟؟
  یه مورد دیگه هم هست بچه که بودم دو سه تا مهره شبیه تیله خوردم که تا چند روز گلویم به اندازه همونها قرمز بود و باد کرده بود ولی بعد خوب شد؟الان چیکار کنم احتمال داره از اون مهره ها باشه؟یا قلبم مشکل داره؟

 5. سلام وقت بخیر ببخشید من دو سه روزه وسط قفسه سینم بشدت درد گرفته انگار یه چیز خیلی سنگین رو قفسه سینمه وسطش خیلی می سوزه انگار وسط قفسه سینم آب یخ می ریزن خیلی احساس سردی می کنم و قلبم هم درد گرفته و بشدت می سوزه و تیر میکشه و انگار دارن یه چیز نوک تیز به قلبم میزنن سوزن سوزن میشه سرم هم بشدت درد میکنه دارم بیهوش میشم خیلی بی حسم سرم به شدت گیج میره و احساس خفگی دارم خیلی سخت نفس میکشم دارم بیهوش میشم دارم خفه میشم وسط قفسه سینم و قلبم بشدت درد میکنه و میسوزه من خودم افتادگی دریچه میترال دارم مادرزادی مشکل چیه؟

  1. به پزشک متخصص قلب مراجعه کنید تا تحت نظر باشید و بررسی شوید و تحت درمان قرار بگیرید

 6. سلام خانم دکتر من یه دفعه تیر کشید قلبم و بعد از چند دقیقه خوب شدودوباره بعد چند دقیقه تیر کشید وبازم خوب شد همه اش تو نیم ساعت قلبم دوبار تیر کشید دیگه ام نکشیده لطفا راهنماییم کنید

 7. سلام خانوم دکتر خسته نباشید
  من پارسال بخاطر سنگینی سر و تپش قلب پیش دکتر رفتم ازم نوار و اکو و تست ورزش گرفت گفتن مشکلی نداره فقط گفتن تندی ضربان داری و فشار خون ۱۵ برام قرص متوهگزال نوشتن با خوردن قرص دچار کوبش میشدم اما فشارم نرمال میشد
  قرص رو به پرانول ۲۰ تغییر دادم صبح و شب مصرف میکردم حس گیر کردن هوا در قفسه سینه داشتم که بعد گر گرفتگی این حالت خوب میشد
  دارو رو کم کم ترک کردم و فقط موقعی که تپش داشتم میخوردم هفته دوبار مثلا
  متاسفانه پنج روز قبل این قرص رو خوردم اون حالن برام موند و گر گرفتگی هم نداشتم قلیم همش سیخ میزنه
  به نظر شما قرص متورال و پرانول چه بلایی سر من اورده من قلبم سالم سالم بود قبل خوردنش
  الان همش حس حالت سوزنی تو قلبم دارم قبلا حالت تیکه هوا بود با گر گرفتن خوب میشد
  قبل اینکه قرص رو بخورم مشکلی نداشتم
  به نظر شما قلبم صدمه دیده؟؟

 8. سلام خانم دکتر وقت شما به خیر سوالی از خدمت تون داشتم برادرم تو ماه رمضانی دچار ضعف شدید ، تیر کشیدن قلب، و کم اوردن نفس شده متاسفانه جدی ام نمی گیره و به دکتر مراجعه نمی کنه قبلا هم‌این علایم رو خفیف داشت به نظر شما امکان داره به خاطر روزه گرفتن باشه؟ یا باید جدی بگیریم ؟

 9. ببخشید خانم ‌کتر من هر ازگاهی قلبم تیر میکشه و با عمیق نفس کشیدن بدتر میشه ولی زودگذره به نظر شما باید به پزشک مرتبط مراجعه کنم؟!؟!

 10. سلام ،، من پارسال پدرم فوت کرد و از اون موقع برخی مواقع احساس سنگینی در قفسه ی سینه ی سمت چپ احساس میکنم؛ طوری که انگار وزنه ای از قلبم اویزان کرده اند، نوار قلب هم دادم گفتن مشکلی نیست و قرص پروپرانولول دادن فقط؛ برخی مواقع هم قلبم تیر میکشه ؛ این مشکلات کمی کلافه ام کرده، ممنون میشم راهنمایی کنید ؛ سپاس

 11. سلام من خیلی استرس دارم خودمم ۱۶ سالمه الان ۳روزه من قلبم درد میکنه اون دردش زده به کل بدنم نمیتونم راه بروم از ناراحتی علایمش چی هست

 12. سلام
  چندین سال هست که هر چند وقت یکبار موقع نفس عمیق. یه تیر کشیدنی تو قلبم حس میکنم و میره و اگر چند ثانیه بعد نفس عمیق بکشم مشکلی پیش نمیاد دلیلش چیه ؟
  با تشکر

 13. سلام خانم دکتر توروخدا جواب بدید من چتد روز پیش قلبم درد گرفت و سراغ پزشک رفتم
  اون فشار خونمو گرفت چشمامو نگاه کرد و ازمایش خون و تیروعید ازم‌گرفت و ضربانمو با گوشی چک کرد و گفت هیچ مشکلی نیست و از استرسه .
  ولی هنوز درد هست و داره زیاد و زیاد میشه تا الان که داره تیر میکشه توروخدا کمکم کنید چه کار کنم

 14. سلام
  من ۲۵ سالمه و مدتیه تو قفسه سینم سوزش شدید احساس میکنم،،، اوایل فقط سمت راست تیر میکشید ولی الان سمت چپم خیلی تیر میکشه، طوری ک چند ثانیه نفسم بند میاد
  میخاستم ببینم مشکل خاصیه یا نه؟

  1. سلام
   دردهای لخظه ای تیرکشنده معمولا خطرناک نیستند ولی بد نیست یک اکو انجام دهید.

 15. سلام ????
  خانوم دكتر من دختر ٢١ساله اي هستم كه الان يه هفتس مدام قلبم تير ميكشه و موقعي كه تير ميكشه نفسم بند مياد . رفتم پيش متخصص اكو و نوار قلب گرفتم . گفت شل شدگي خفيف دريچه ميترال دارم . من خيلي نگرانم ..گفت حتي دارو نياز نيست

 16. سلام من یه پسر 22ساله هستم یه چند ماهی میشه قلبم تیر میکشه درد میگیره انگار بعضی وقتا یه نفر چنگ میزنه قلبمو نفسم بالا نمیاد سخت نفس میکشم سوزشم دارم بعضی وقتا اصلا دیوانم کرده شونم گردنم سنگین میشه میزنه به قلبم میخواستم بدونم چیکار کنم خدایه نکرده چیز بدی نباشه؟؟پیش پزشک رفتم تو نوار قلبم چیزی نشون نداده به نظر شما پیش متخصص برم؟؟و این که اگه چیزی نیست چرا انقدر درد دارم؟؟

 17. سلام خانم دکتر میخواستم بدونم آیا واقعا مصرف مشروبات الکلی به صورت منظم و کم برای قلب مضر است یا مفید.خواهشمندم بدون در نظر گرفتن جنبه دینی جواب بدید.ممنون

 18. با عرض سلام و خسته نباشید
  خانم دکتر من دو سه روزیه که تو قفسه سینه ام در ناحیه قلبم درد تیرکشنده ای احساس می کنم که نمی زاره به راحتی نفس عمیق بکشم و همینطور نمی زاره که بدوم و به سختی می تونم روی طرف چپ قفسه سینم بخوابم و گاهی با هر بار تپش قلبم تیر می کشه.
  راستی بنده ۱۸ سالمه و تالاسمی مینول هم دارم( داروهای مربوطه رو مصرف می کنم )
  آیا امکان داره که این درد ها جدی باشن ؟
  آیا اگه به متخصص قلب مراجعه نکنم مشکلی پیش میاد ؟
  آیا این درد ها به خاطر قلبم هست ؟
  و درکل نظرتون چیه ؟
  خانم دکتر ممنون میشم اگه لطفتونو شامل حال ما هم بکنی و پاسخ رو برای ما هم بفرستی .
  با تشکر!!

 19. با سلام خدمت خانم دکتر من مدتی هست که قلبم تیر میکشه جوری که کتف سمت چپم کلا بی حس میشه و بطور مداوم نیست دردش چند باری نوار گرفتم که نوار قلبم سالم بوده و دکتر گفته نوار مشکلی نداره البته من نارحتی معده و ادمی هستم که خیلی سریع و سر چیزای الکی جوش میارم و عصبی میشم ممنون میشم اگه جواب بدین

 20. سلام خانم دکتر .من قلب درد .سر گیجه .تپش قلب.تیر کشیدن و سوزش قلب.فلج شدن تمام بدن برای چند دقیقه.درد دست سمت چپ. شکم درد.تار دیدن .سخت نفس کشیدن.سر درد.تب . خستگی شدید.چشم درد .حساسیت به تمام بوهارو دارم درد پاها.و گاهی هم حس میکنم یه چیزی رو قلبم و گلوم سنگینی میکنه و جلوی نفسمو میگیره میشه راهنماییم کنین من واقا دارم اذیت میشم.

 21. سلام خسته نباشید خانم دکتر .من سابقه درد قلب نداشتم امروز از ساعت ۲ بعداز ظهر تا الان که ساعت ۱ بامداده درد قلب دارم .رفتم اورژانس نوار قلب گرفتم دکتر گفت مشکلی نیست اما درد قطع نشده میتونین راهنماییم کنین ؟

 22. سلام من 16 سالمه چند روزيه كه پشت قلبم تير ميكشه جورى كه نميتونم از جام تكون بخورم لطفاً ميشه راهنماى كنيد

 23. سلام . آیا تیر کشیدن قلب ممکنه با خون بالا آوردن همراه باشه ؟

  در ضمن به محض تیر کشین قلبم ، طرف چپ بدنم بی حس میشه و نفسم بالا نمیاد . موقعی که عصبی میشم اینجوری میشم .

  آنژین قلبیه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید .

 24. سلام خانم دکتر خوببید.
  من بعد از اینکه خواب بودم یهو ترسیدم و قفسه سینه به شدتتت درد گرفت احساس کردم ریه هام جمع شدن. بعط اون اتفاق قفسه سینم دقیقاروی جناغ سینم درد میکنه و بعضی وقتا هم قلبم تیر میکشه و از پشت کمر جایی که قلب هست حسی مثل خارش از داخل و دارم و نفس کشیدنم یکم مشکل داره. نشونه چیه! ؟
  درمن اضافه وزن درم ولی. حال کاهش وزن هستم و 20سالمه

 25. سلام خانم دکتر
  وقت شما بخیر
  من ۳۲ سالمه و مشکل افتادگی دریچه ی قلب هم دارم
  موقعی مشغول کار هستم قفسه ی سینه م خیلی سنگین میشه و قلبم هم درد میگیره و استخوان درد هم دارم وشبا پاهام مخصوصن پا ودست راستم مور مور میشه
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید منو

 26. سلام
  من بعضی وقتا قفسه سینم یا قلبم درد میگیره…تیر میکشه و اذیتم میکنه..گاهی اوقات تا چند روز همین حالو دارم یه وقتایی میزنه ب پشتم و دست چپم…خلاصه خیلی اذیت میشم بعدش تا چنروز دردش اروم میشه و دوباره میگیره..ب نظرتون مشکلم جدیه؟پیگیر باشم؟

 27. سلام ، ۱۷ سالمه ، مدتیه مثلا دو هفته یک بار احساس سنگینی و فشار تو ناحیه قفسه سینه ام ناگهانی رخ میده برا یکی دو ثانیه ، یه گرفتگی عجیبه ، درد نیست ،خیلی مبهمه ، یه چیزایی ما بین گرفتگی و فشار و سنگینی و اینا… ، زمانش هم که گفتم حدود یکی دو ثانیه س…
  دلیلش چی میتونه باشه؟

 28. سلام. من یک ماهی هست ک با تنفس قفسه سینم ی شدت درد میگیره. و باعث درد کمر. گردن هم شده. مدتی هم هم با تنفس عمیق قلبم تیر میکشد. لطفا راهنمایی کنید ممنون

 29. سلام یک سوال داشتم من از دیشب که از سرکار اومدم خونه سمت چپ سینه ام سوزش لحظه ای داره به طوری که ۱ ثانیه می سوزه ول می کنه و بعد مثلا ۱۰ دقیقه یا نیم ساعت بعد . تایم مشخصی نداره دوباره می سوزه و حتی صبح با این سوزش ۱ ثانیه ای از خواب پریدم. به نظرتون مشکل از چیه؟

 30. سلام خانوم دکتر من مدتی دچادر چنین حالتی شدم شاید ۵ شش ماهه وبالای سینه م با تکون دادن دستم یهوی تیر میکشه به لحظه ی ولم میکنه طوری که احساس میکنم بی اختیارم میکنه مکث به من میده مثل یه برق رد میشه دردشو حس میکنم. هرزگاهی اینجوری میشم همیشه نیست .. نمیدونم واسه چیه علتش پیدا کنم چه آزمایشی باید بدم . دقیقا بالای سینه مه به سمت سینه م رد میشه با تحرک گاهی . جای هم زندگی میکنم دسترسی به پزشک خب ندارم . تورو خدا راهنمایم کنید بچه کوچیکی دارم کسی رو ندارم کمکم کنید . این موضوع نگرانم میکنه چون علتشو نمیدونم من قبلا هااصلا چنین حالتی رو نداشتم . از وقتی دندون عقلم رو کشیدم بعدمصرف مسکن زیاد چون عفونت کرده بود مسکن خوردم زخم معده گرفتم آندوسکوپی تحت درمان شدم ولی بعد مصرف آزمایش ندادم پیگیرشم فقط رعایت میکنم این حالت واسه م اضافه شده . هرزگاهی میاد مثل برق از بالای سینه م تیر میکشه روبه وسط سینه سمت راستم. به حالت لحظه ی واسه ثانیه رد میشه طوری که از درد لحظه یش نمی تونم تکون بخورم . خیلی نگرانم میکنه ..

 31. سلام من چن وقتی میشه قلبم یهوتیرمیکشه جوری ک نفس عمیق میکشم بدترمیشه شایدزیرده ثانیه باشه زیادطول نمیکشه.بعضی وقتام دقیقاپشت قلبم یهودردمیگیره وقتی ک قلبم دردمیگیره انگارباهرپمپاژخون دردوپخش میکنه.لازم هس برم دکتریامشکلی نداره؟

 32. سلام من ۱۷ سالمه بعضی وقت ها قبلم بسیار شدید تیر میکشه اوایل کوتاه بود ولی الان مدت زمانش زیاد شده سابقه حمله عصبی و پنیک هم داشتم و الپروزولام و سرتالین مصرف میکردم ولی یه مدتیه قطع کردم مشکل چیه

 33. سلام خانم دکتر من 20سالمه و گاهی اوقات فقط حس میکنم خیلی سخت نفسم بالا میاد و چندباریم اینم گاهی با نفس عمیقی که میکشم یه درد خیلی تیزی قلبم میکشه و همون دقیقه هم خوب نمیشه ممکنه یکساعت طول بکشه یا نیم ساعت. به نظرتون مشکلی دارم؟

 34. سلام خانم دکتر من 20سالمه و گاهی اوقات فقط حس میکنم خیلی سخت نفسم بالا میاد و چندباریم اینم گاهی با نفس عمیقی که میکشم یه درد خیلی تیزی قلبم میکشه و همون دقیقه هم خوب نمیشه ممکنه یکساعت طول بکشه یا نیم ساعت. به نظرتون مشکلی دارم؟

  1. ممکن است عروق شما مشکلی پیدا کرده باشند حتما به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید

 35. سلام خانم دکتر من یه دختر 20ساله ام که گاهی اوقات فقط به سختی نفس میکسم البته باشگاه که میرم ورزش کردنم مشکلی از لحاظ تنفس نمیاره و عادی هستم و گاهی در اثر راه رفتن زیادو ورزش زیاد روی پا پاهام مورمور میشه و دردی سوزنده توی پام حس میکنم. اما این که گاهی اوقات وقتی که نفس عمیق میکشم قلبم تیری خیلی درد اور میکشه همون دقیقه نه اما یه رب یا نیم ساعا طول میکشه تا خوب بشم و توی اون فاصله اصلا نمیتونم نفس عمیق بکشم

 36. سلام خانم دکتر من یه دختر 20ساله ام که گاهی اوقات فقط به سختی نفس میکسم البته باشگاه که میرم ورزش کردنم مشکلی از لحاظ تنفس نمیاره و عادی هستم و گاهی در اثر راه رفتن زیادو ورزش زیاد روی پا پاهام مورمور میشه و دردی سوزنده توی پام حس میکنم. اما این که گاهی اوقات وقتی که نفس عمیق میکشم قلبم تیری خیلی درد اور میکشه همون دقیقه نه اما یه رب یا نیم ساعا طول میکشه تا خوب بشم و توی اون فاصله اصلا نمیتونم نفس عمیق بکشم

 37. سلام وقتتون بخیر
  من خیلی وقته معدم دردمیکردیبوست هم داشتم ولی خوب نشدم آزمایش تیروییددادم کم کاری تیروییددارم ازاون روزه که این قرص تیروییدمصرف میکنم قلبم دردمیکنه یبوستمم همچنان هست بعضی وقتااحساس میکنم بخاطرمعدم دردمیکنه ازمایشای قلبیم انجام دادم ولی مشکلی نداشتم فقط اون روزکه گفتن کم کاری تیروییدداری من استرس بهم واردشد واحساس دردروسینه وسرگیجه بهم دست دیگه بعدش قرصومصرف کردم دردسینه م شروع شده شباخواب ندارم واقعا نمیدونم چکارکنم

  1. کم کاری تیرویید قابل درمان است و نگران کننده نیست با متخصص غدد هماهنگ کنید

 38. سلام من یه مدتی قلبم تیر میکشه وهر سری درد بیشتر از قبل وجدیدا گردن ودستم هم رو هم زمان درگیر میکنه آیا نیاز به مراجعه پزشک هست

 39. سلام خسته نباشید ببخشید من اطراف سمت چپ کنارقلبم یا میشه گفت قلبم تیرمیکشه الان از دیشب تا الان هی تیرمیکشه هی میره خیلی زود خیلی نفس عمیقم میکشم و گاهی اوقات نفس عمیقمو باید با خمیازه بیارم درد نداره قلبم فقط یروزه الان هی تیرمیکشه هی میره زود ممنون از پاسخگوییتون؟

  1. سلام.
   درد های قلبی کمتر از 5 دقیقه معمولا خیلی موضوع مهمی نیستند و نگران کننده نیستند.

 40. با سلام و خسته نباشید
  من دختری ۲۲ساله هستم
  برام یه ناراحتی عاطفی خیلی شدید پیش اومد طوری که برام مثله یه شوک بود،بعد از اون روز هر شب با شدت تپش قلب از خواب میپریدم و گاهیم در روز تپش قلب میگرفتم ،اما با گذشت چند ماه .حالا سمت چپ و پشت سینه ام درد میگیره به حدی که نفسم بند میاد به مدت ۱۰-۱۵دقیقه تیر میکشه و ول میکنه همراه با تپش قلب ،و گاهی درد رو به زیر بغل و بازوم میکشه گاهیم انگشتای دست چپم بی حس میشه و تیر میکشه میخواستم بدونم مشکل قلبی دارم
  ممنون از شما

  1. سلام
   به نظر مشکل قلبی مهمی نمیاد و در شرایط اضطرابی گاهی اوقات این اتفاق می افتد.

 41. سلام خانم دکتر من ۳۱ سالمه مدتی تقریبا زیادی هست که به صورت دوره ای یعنی دو سه ماه یکبار اونم به مدت یکی دو هفته احساس سنگینی و گاهی تیرکشیدن قلب و تنگی نفس دارم که فقط با نفس کشیدن عمیق یه کم حالم خوب میشه دوباره اما دوباره درد و سنگینی سمت چپ سینه ام شروع میشه که در حالت خوابیده شدت بیشتری داره خواهش میکنم کمکم کنید علت درد و سنگینی قلب و اطراف قلبم چیه؟

  1. علل متفاوت قلبی و غیر قلبی دارد و لی به نظر نگران کننده نمیباشد بهتر است جهت اطمینان اکو انجام دهید

 42. سلام شبتون بخیر ببخشید من ١٧سالمه خواب بودم بعد با تیرکشیدن قلبم از خواب پریدم
  الان حس میکنم تمام دنده هام دارن له میشن البته نمیدونم واقعا قلبم بود یا نه

  1. اگر ادامه دار نیست مشکل خاصی نیست ولی اگربیش از ۱۰ دقیقه پیاپی قلبتان درد میکند یا تیر میکشد به اورژانس مراجعه کنید

 43. باعرض سلام خدمت شما ????????
  خانم دکتر من 26 سالمه و مدت سه هفته میشه که هر روز قلبم چند مرتبه تیر میکشید ب مدت چند ثانیه و امروز از صبح که حداقل هر پنج دقیقه یکبار این اتفاق میوفته و تیر میکشه ممنون میشم راهنمایی کنین ????

  1. سلام.
   در افراد جوان عموما دردهای تیر کشنده ی به تنهایی نشانه ای مهمی از بیماری های قلبی پیشرفته نیست.

 44. با سلام..من هر وقت سیگار میکشم در نواحی قلبی و قفسه سینه احساس درد دارم اکثر مواقع دردش خفیفه …و شبا از استرس این موضوع که نکنه مشکلی پیش بیاد خوابم نمیبره …۲۰ سالمه لطفا راهنمایی کنید.مدت این درد هم مشخص نیس دو سه دقیقه یک بار درد میگیره.البته همیشه بعد از سیگار کشیدن…من الان دوسال ک سیگار میکشم از وقتی اینجوری شدم ترک کردم…ولی گاه گاهی که سیگار میکشم اینجوری میشم.

 45. سلام من وقتایی که ناراحتم قلبم تیر میکشه و تا دست چپم میره. بعضی وقتاهم رنگ ناخونام کبود میشه.مشکل خاصی دارم ایا

 46. سلام من 25 سالمه چن وقت پیش سر دعوا یهو قلبم تند میزد بدنم سست شد و دست چپم درد گرفت حدود یک هفته اینجور بودم رفتم دکتر گفت استرس و اضطرابه قرص ویتامین ب بهم داد چن روز بعدش خوب شدم اما وقتی عصبی میشم این حالات دوباره بهم دست داده، میتونه مشکل قلبی داشته باشم؟؟

  1. بهتر از داروهای آرام بخش استفاده کنید به نظر نگران کننده نمیاد ولی اگر دوباره تکرار شد یه بررسی اکوکاردیوگرافیک به عمل بیاد.

 47. سلام
  قلبم تیر میکشه علایم دیگری ندارم دستام سرد میشع با پاهام کله بدنم درد میکنه رفتم دکتر بهم امپول ویتامین داد با قرص آهن
  ایاتجویزش درسته؟
  سرگیچه هم دارم ینی بخودم تلقین کردم یجوری نمیدونم چمه
  دو سه روزه روزی دوبار قلبم تیر میکشه درد نیست ولی اذیت میکنه منو بنظرشما دلیلش چی میتونه باشه ممنون

 48. سلام خانم دکتر واقعا ازتون ممنون و سپاسگزارم،
  از اینکه صادقانه و دلسوزانه به تمام سوالات ما جواب میدید کمال تشکر رو دارم
  انسانهای شریفی همچون شما نه تنها در کشور که بلکه در کل دنیا کم یاب و انگشت شمارند اجرتون با سالار شهیدان

 49. سلام خانوم دکتر من حودوا 7 ساله بعضی وقت ها قلبم شدید تیر میکشه رفتم نوار قلب اکو گرفتن گفتن ضربان قلبت نا میزون شب بیشتر تیر میکشه باید چی کار کنم

 50. سلام وقت بخیر ، من 37سالمه چند هفته است سرگیجه دارم به همراه درد قفسه سینه فشار خون بالا،دو سال پیش هم آنژیوگرافی شدم و مشگلی نداشتم .دکتر قلب مراجعه کردم گفت چیزی نیست و درد عصبی هستش دو تا قرص اعصاب داد ولی هنوز خوب نشدم ،میشه برای چیز دیگه باشه به جز قلب،متشکرم

  1. سلام
   خب خیلی خوبه که آنژیوگرافیتون بی مشکل بوده،ولی باید فشار خونتون کنترل شود چون سرگیجه شما میتواند مربوط به فشار خونتون باشه حتی درد قفسه سینتون

 51. سلام ببخشید من تپش قلب دارم واحساس سنگینی قفسه سینه دارم قرص پروپرانولول مصرف میکنم قرص مصرف میکنم درچاربی حالی میشیم احساس خستگی دارم نمیتونم حتی راه برم چیکارباید بکنم 19 سالمه

  1. سلام عزیزم شما فقط در هنگام تپش قلب قرص را مصرف کنین و دوز ۱۰ را مصرف کنین

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خروج از نسخه موبایل