بهترین متخصص فشار خون در تهران

0

پزشکی که بتواند فشارخون و اختلال قلبی و عروقی را در بیمار زودتر و درست تشخیص دهد و به بیمار جهت درمان؛ نسخه قابل قبولی را تجویز کند قطعا در مقام یکی از بهترینهای متخصص فشار خون و قلب و عروق رده بندی خواهد شد. در ایران به طور دانشگاهی؛ پزشکی که تخصص درمان فشار خون گرفته باشد نداریم. پزشکانی که به درمان فشارخون اشتغال دارند یا متخصص قلب و عروق هستند یا متخصص کلیه.

زمان مراجعه به متخصص قلب

 

کی باید به متخصص فشار خون مراجعه کنیم؟

بسیاری از بیماران اطلاعی از بالا بودن فشار خون ندارند و زمانی آگاهی می یابند که بسیاری از عوارض فشار خون بالا در ایشان بروز نموده است. براساس بیماری های زمینه ای دیگر پزشک داروی فشار خون را تجویز و شروع می نماید.

نشانه های فشار خون بالا :

  • احساس سنگینی در قفسه سینه
  • احساس فشار در سر و سردرد
  • بی حسی و لمس شدن دست ها مخصوصا دست چپ
  • تنفس سخت
  • تپش قلب بالا
  • سرگیجه و منگی

بعد از این نشانه ها، دکتر معمولا در چند نوبت فشار شما را به کمک دستگاه به دقت ثبت می کند، تا از فشار خون بالای شما مطمئن شود. در برخی اوقات ممکن است، بیمار دچار نوسان فشار خون باشد، تشخیص این بیماری آسان نیست و خطرات آن می تواند بیشتر از فشار خون بالا باشد.

به دلیل اینکه مغز با گذشت زمان به فشار خون بالا عادت کرده در صورت کاهش ناگهانی فشار خون، بیمار ممکن است احساس ضعف و بی حسی و سرگیجه نماید. به همین علت  یک متخصص فشار خون بالا اغلب به تدریج و پله ای فشار خون را کاهش می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با یکی از بهترین متخصص های فشارخون و قلب و عروق تماس و ارتباط بگیرید.

چه موقع باید به کلینیک فوق تخصصی فشار خون مراجعه کنیم؟

انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که برای کنترل فشار خون بالا، به طور مرتب به متخصص فشار خون مراجعه کنید تا در صورت لزوم شما را به تغییر در روش زندگی توصیه کند یا برای شما دارو تجویز کند تا به فشار خون نرمال برسید. فراموش نکنید که فشار خون بالا در طولانی مدت می تواند منجر به موارد زیر شود:

•    سخت و نازک شدن شریان ها که باعث سخت کار کردن قلب می شود.

•    آسیب به قلب، مغز، چشم ها و کلیه ها
•    حمله قلبی، نارسایی قلبی، سکته
•    بیماری کلیوی
•    زوال عقل
•    نابینایی

در موارد زیر، فوراً باید به کلینیک تخصصی فشار خون مراجعه کنید:

•    فشار خون شما بیشتر از حد معمول باشد (مانند 110/180 یا بالاتر).
•    شما فکر می کنید که فشار خون بالا، موجب بروز علائمی همچون سردرد یا تاری دید شده است.

بیماری پرفشاری خون چیست؟

بسته شدن دائمی سرخرگ به وسیله یک لخته ناشی از بالا بودن فشار خون، موجب از بین رفتن بخشی از مغز که به وسیله آن سرخرگ خون رسانی میگردد خواهد شد. این اختلال موجب سکته مغزی می شود.

بالا بودن فشار خون برای مدت چند سال چنان چه موجب تنگ و سخت شدن سرخرگ ها شده باشد باعث اختلال در عروق قلب می شود. قلب قادر به پمپ کردن خون در درون این رگ ها نخواهد بود و در نتیجه نارسایی احتقانی قلب روی می دهد و مایع در ریه ها جمع می شود. تنگ شدن سرخرگ هایی که به مغز خون و اکسیژن می رسانند موجب مختل شدن موقتی عملکرد قسمتی از مغز که به وسیله این سرخرگ ها خون رسانی می شوند، خواهد شد.

مطلب مرتبط: فشار خون بالا

اگر این پرفشاری خون هر چه زودتر توسط متخصص فشار خون تشخیص داده شود و پیشگیری و درمان شود و به مراحل حساس و خطرناک نرسد بیمار شانس حیات بیشتر و سالم تری را خواهد داشت. کاهش و افزایش فشارخون در طول روز طبیعی است اما اگر فشار خون مدت زیادی بالا بماند محرک مشکلات قلبی و عروقی و سایر بیماری ها خواهد شد.

فشار خون بالای کنترل نشده همچنین ممکن است منجر به سکته قلبی یا مغزی، ضعیف شدن عروق در کلیه ها و آنوریسم، نارسایی قلبی، از دست دادن بینایی و حتی کاهش توانایی فکری شود. تست های آزمایشگاهی نقش تشخیصی در فشار خون بالا ندارند ولی اغلب آزمایش های عمومی به منظور کمک به ارزیابی و پایش عملکرد اعضا و آزمایش های اختصاصی برای تشخییص بیماری هایی که ممکن است موجب بروز یا تشدید فشار خون بالا شده باشند درخواست می شوند.

شما می توانید با کنترل فشار خون بالا در خانه از بیماری های بسیاری جلوگیری کنید.

نظارت بر فشار خون

علت بیماری های فشارخون چیست؟

هیچکس دقیقا نمی داند که علت بیشتر موارد بیماری پرفشاری خون چیست. در بیشتر موارد پر فشاری خون قابل درمان نمی باشد، ولی بیماری پرفشاری خون قابل کنترل می باشد. بیماری پرفشاری خون اغلب هیچ علامتی ندارد. پرفشاری خون درواقع «یک قاتل تدریجی و آرام» می باشد بیماری پرفشاری خون اغلب دارای هیچگونه علامتی نیست و دلیل خطرناک بودن آن نیز همین موضوع است. به شکل منظم فشار خون خود را چک کنید و به متخصص فشار خون مراجعه کنید و در صورت توصیه پزشک آنرا تحت درمان قرار دهید. متخصصان فشارخون بالا باید اطلاعات مفید و به روز در مورد داروهای درمان فشار خون داشته باشند. هر ساله داروهای موثر و قوی توسط شرکت های داروئی جهت درمان فشار خون معرفی می شود.

ارتباط میان میزان مصرف سدیم و فشار خون در مطالعات بالینی و اپیدمیولوژیک متعدد به اثبات رسیده است. همچنین مصرف نمک به مقدار محدود ممکن است میزان داروهای ضد پرفشاری مورد نیاز را کاهش دهد. البته پاسخ افراد مختلف به کاهش میزان سدیم دریافتی متفاوت است. به نظر می رسد در بین مبتلایان به بیماری پرفشاری خون بیماران مسن تر و افراد مبتلا به بیماری کلیوی نسبت به سدیم حساس تر هستند؛ مهترین عامل حساس بودن به نمک است.

یعنی در افراد حساس به نمک در صورت مصرف نمک زیاد، افزایش فشار خون به صورت تشدید شده بروز می کند مقدار زیاد نمک رژیم غذایی می تواند به طور مستقیم منجر به عوارض قلبی عروقی مانند سکته مغزی، حمله قلبی و بیماری های کلیوی، حتی در غیاب بیماری پرفشاری خون شود.

دکتر فریبا هندسی متخصص قلب و عروق و فشار خون در تهران

کلینیک فشار خون


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function hamyar_faq_init() in /home/drhendes/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php:45 Stack trace: #0 /home/drhendes/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include() #1 /home/drhendes/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/post/style-11.php(281): publisher_get_view('post', '_next_prev_post') #2 /home/drhendes/public_html/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/core.php(199): include('/home/drhendes/...') #3 /home/drhendes/public_html/wp-content/themes/publisher/single.php(19): publisher_get_view('post', 'style-11') #4 /home/drhendes/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/drhendes/...') #5 /home/drhendes/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/drhendes/...') #6 /home/drhendes/public_html/index.php(17): require('/home/drhendes/...') #7 {main} thrown in /home/drhendes/public_html/wp-content/themes/publisher-child/views/general/post/_next_prev_post.php on line 45