دکتر فریبا هندسی
1401/10/22

هزینه لیزر واریس در سعادت آباد ❤

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیزر واریس در سعادت آباد آشنا کنیم. لیزر یک پرتو نور با ظرفیت تمرکز بالا است که می تواند برای درمان رگ های واریسی استفاده شود. در این روش نور لیزر به ورید واریسی تابیده می شود و باعث سوختن سیاهرگ و ایجاد رگ خشک می شود. این سیاهرگ خشک شده به مرور زمان جذب بدن می شود و از بین می رود. لیزر درمانی واریس یکی از موثرترین روش های درمانی است که جایگزین روش های قبلی می شود و عوارض ناشی از جراحی را ندارد. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیزر واریس در سعادت آباد با ما همراه باشید.

واریس چیست ؟

رگ های بیرون زده و پرپیچ و خم در ناحیه ساق پا و ران را واریس می نامند که رگ های عنکبوتی و واریس عمومی هستند. در گذشته برای درمان واریس از جوراب واریس یا جراحی استفاده می شد، اما امروزه روش های نوین درمان واریس شامل اسکلروتراپی، لیزر و ARF می باشد. در اسکلروتراپی، مواد اسکلروزکننده به داخل ورید تزریق می‌شود، درمان پس از 6-3 هفته شروع می‌شود و امکان دارد چندین جلسه درمانی لازم باشد، معمولا 90 تا 85 درصد به درمان پاسخ می‌دهند و روش انتخابی برای درمان وریدهای عنکبوتی است. عارضه خاصی وجود ندارد، اما گاهی امکان دارد رنگدانه یا مات شدن و عفونت ایجاد شود که قابل درمان است.

رنگدانه نشان دهنده تیره شدن رگ است که به دلیل دوز بالای تزریق است و تیرگی در افراد سفید پوست و چاق دیده می شود که به دلیل تشکیل عروق جدید در ناحیه تحت درمان است که امکان دارد شانس تلقی شود و مربوط به مهارت پزشک یا تجهیزات مورد استفاده قرار نگرفته و احتمال عفونت بسیار کم است. در اسکلروتراپی، چند روز پس از درمان، شکل ناحیه درمان معمولا بدتر می شود، اما بعد از سه هفته رگ ها شروع به ناپدید شدن می کنند و هیچ عودی در آن وجود ندارد.

واریس چیست ؟

علائم بروز واریس :

این سیاهرگ های قابل مشاهده که وریدهای واریسی نامیده می شوند، بیشتر در پاها و ران ها دیده می شوند، اما می توانند در هر نقطه از بدن ایجاد شوند. رگ های واریسی بزرگ قابل مشاهده، خمیده، قابل لمس و طولانی هستند. رگ‌های عنکبوتی کوچک روی سطح پوست ظاهر می‌شوند و مانند خطوط کوتاه، خوشه‌ای و پر پیچ و خم به نظر می‌رسند. معمولا قابل لمس نیستند. واریس زمانی اتفاق می افتد که دریچه های معیوب در سیاهرگ ها اجازه جریان طبیعی خون را نمی دهند.

آن ها بزرگ شده و پر از خون هستند. رگ های واریسی متورم و برجسته و به رنگ آبی هستند. آن ها به رنگ بنفش تیره یا قرمز به نظر می رسند و اغلب دردناک و ناراحت کننده هستند. وریدهای واریسی نزدیک سطح پوست جدی نیستند. واریس می تواند باعث درد یا حتی زخم در پاها شود. واریس می تواند به دلیل ضعیف شدن دریچه های عروقی یا دیواره آن و التهاب وریدها ایجاد شود. با این حال، رگ های واریسی و رگ های عنکبوتی خطرناک نیستند.

وریدهای واریسی به خصوص در زنان بسیار شایع است. حدود 25 درصد از کل بزرگسالان واریس دارند. از هر 4 بزرگسال، 1 نفر مبتلا به واریس است. در بیشتر موارد، رگ های واریسی در قسمت پایین پا ظاهر می شوند. اگر بیمار تورم، درد و ناراحتی قابل توجهی را تجربه کند، درمان لازم است. گزینه های درمانی متعددی وجود دارد که جدیدترین و به روز ترین آن ها لیزر برای واریس است.

دلیل ایجاد واریس پا چیست ؟

واریس در پاها بیشتر ژنتیکی است و این بیماری می تواند از والدین مبتلا به آن به فرزندانشان منتقل شود. اگر علائم واریس را در پرونده پزشکی خانواده خود مشاهده کردید، بهترین کار انجام تمرینات پیشگیرانه است. افراد دارای اضافه وزن که به طور منظم ورزش نمی کنند، در معرض خطر ابتلا به واریس هستند و برای کاهش این خطر، بهتر است با انجام ورزش های مناسب و کاهش وزن، خطر ابتلا به واریس را کاهش دهند.

اگرچه به طور منظم ورزش های مرتبط با پیشگیری از واریس را انجام می دهید، اما با این وجود، اگر در مشاغلی کار می کنید که مجبور هستید مدت طولانی روی پاهای خود بایستید، همیشه احتمال ابتلا به واریس در شما وجود دارد و این خطر را کم می کند. شما می توانید در محل کار از لباس های راحت تر و جوراب های واریس استفاده کنید و بهتر است یک جا بایستید یا یک جا ننشینید.

عوامل تاثیر گذار در ابتلا به واریس

عواملی در ابتلا به واریس وجود دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

وراثت :

اگر والدین شما واریس دارند، احتمال ابتلای شما به این بیماری بیشتر است.

جنسیت :

زنان سه برابر بیشتر از مردان واریس دارند. این به دلیل تغییرات در دوران بارداری، قاعدگی، یائسگی یا مصرف قرص های ضد بارداری است.

چاقی و اضافه وزن :

اضافه وزن فشار زیادی به رگ های شما وارد می کند. تحمل این فشار اضافی از وریدها منجر به ضعف آن ها می شود و احتمال ابتلا به واریس را افزایش می دهد.

بیشتر شدن سن :

با بیشتر شدن سن، انعطاف وریدها کاهش می یابد و دریچه های وریدی ضعیف می شوند. این می تواند باعث جمع شدن خون در رگ های شما شود و باعث گشاد شدن رگ شود.

اختلالات گردش خون :

ایستادن برای مدت طولانی اجازه نمی دهد خون شما به طور موثر گردش کند. اگر برای مدت طولانی بنشینید، اختلالات گردش خون شما را تهدید می کند. اگر به دلیل کار یا سایر فعالیت های روزانه برای مدت طولانی ایستاده یا نشستید، باید توجه داشته باشید که خطر ابتلا به واریس بیشتر است.

بارداری :

در دوران بارداری حجم خون در بدن مادر بیشتر می شود، اما به دلیل حضور نوزاد در رحم، جریان خون از پاها به سمت لگن کم می شود که منجر به بزرگ شدن سیاهرگ های ساق پا می شود. رگ های واریسی ناشی از بارداری به ندرت نیاز به درمان دارویی دارند و حدود 3 ماه پس از بارداری بهتر می شود.

عوامل تاثیر گذار در ابتلا به واریس

درمان واریس پا با لیزر بهتر است یا جراحی ؟

لیزر درمانی به دلیل مزایایی که دارد امروزه به روشی پرطرفدارتر از جراحی تبدیل شده است، از آنجایی که لیزر درمانی واریس یک روش سرپایی محسوب می شود، در این صورت باعث صرفه جویی زیادی در زمان می شود، بنابراین مدت زمان آن بین 20 تا 40 دقیقه است. جراحی به دلیل خطرات و درد شدید، روش قدیمی تری محسوب می شود. اما درمان واریس با لیزر یا جراحی به وضعیت بیمار و تشخیص پزشک بستگی دارد و امکان دارد بیمار به جای لیزر به جراحی نیاز داشته باشد.

مدت زمان جلسات درمانی واریس :

بسته به نوع لیزر درمانی شما، درمان واریس پا با لیزر یک درمان موی دو جلسه ای است، برخی افراد از جلسه اول به نتیجه مطلوب می رسند و برای برخی تا سه جلسه طول می کشد. فاصله بین هر لیزر درمانی باید دو ماه باشد. درمان واریس با لیزر داخل عروقی EVLT انجام می شود که در یک جلسه انجام می شود و افراد می توانند برای تکمیل این دوره از بیمه تکمیلی استفاده کنند.

چه درمان هایی برای واریس وجود دارد ؟

گزینه های زیادی برای درمان های غیر تهاجمی برای واریس وجود دارد. نوع درمان بسته به تشخیص متخصص عروق و عوامل مختلفی از جمله سیر و سطح بیماری، سن و حرفه فرد و عوامل مختلف دیگر متفاوت خواهد بود. در ادامه به روش های درمان واریس می پردازیم :

جوراب واریس :

جوراب های فشاری یا جوراب های واریس که می توانید از داروخانه ها خریداری کنید، به طور مرتب پاها را فشرده می کند و به رگ ها و ماهیچه ها کمک می کند تا خون را بهتر به قلب هدایت کنند. این جوراب ها فشار ثابتی به پاها وارد می کنند تا به حرکت خون به قلب کمک کنند. فشار ثابت تورم در ساق پا را کم می کند و خطر لخته شدن خون را کاهش می دهد. اگر به جوراب واریس نیاز دارید، یک متخصص عروق می تواند شما را معاینه کند تا اندازه و جوراب فشاری مناسب را برای شما تجویز کند.

اسکلروتراپی :

یکی از روش های درمان واریس، اسکلروتراپی است. امروزه متخصصان از این روش برای درمان رگ های واریسی کوچک استفاده می کنند. در این روش پزشک متخصص یک ماده شیمیایی را به رگ واریسی تزریق می کند که باعث می شود دیواره های سیاهرگ به هم بچسبند. در نتیجه، خون دیگر نمی تواند در این سیاهرگ جریان یابد. این روش گردش خون را در پای تحت درمان بهبود می بخشد و تورم را کم می کند.

فرسایش با فرکانس رادیویی :

از این روش برای درمان رگ های واریسی بزرگ استفاده می شود. در این روش از بی حسی موضعی استفاده می شود. سپس متخصص یک برش کوچک ایجاد می کند و یک لوله نازک را در رگ شما قرار می دهد. سپس دستگاه فرکانس رادیویی فعال می شود. فرکانس ایجاد شده باعث فروپاشی، ناپدید شدن و بسته شدن رگ های واریسی می شود.

لیزر واریس پا :

در میان این روش ها، لیزر واریس پا یکی از روش های رایج، ارزان، سریع و بدون درد است که در بسیاری از موارد برای درمان واریس پا تجویز می شود.

چه افرادی برای انجام لیزر درمانی مناسب نیستند ؟

رده سنی افرادی که می توانند از لیزر استفاده کنند بین 18 تا 65 سال است و افرادی که در این محدوده سنی نیستند نمی توانند این روش را برای آن ها انجام دهند و با توجه به سن خود باید از لیزر درمانی استفاده کنند. کاندیدای نامناسب لیزر واریس عبارتند از :

  • کسانی که سابقه بیماری‌هایی که دچار لخته شدن خون را دارند.
  • لیزر درمانی واریس برای زنان باردار خطرناک است و این روش برای آن‌ها ممنوعیت دارد.
  • کسانی که قادر به راه رفتن و استفاده از جوراب‌های مخصوص واریس نیستند.
  • افرادی که چاقی مفرط دارند.
  • افرادی که سوابق بیماری‌های کبدی و مشکلات مزمن دارند.

چه درمان هایی برای واریس وجود دارد ؟

هزینه لیزر واریس در سعادت آباد

هزینه لیزر واریس در سعادت آباد یک فرآیند پویا است و هزینه آن به محل زندگی و شدت مشکل بستگی دارد. شدت وریدهای واریسی تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند مقدار ماده تزریق شده، تعداد تزریقات و جلسات مورد نیاز برای تکمیل فرآیند است. هر یک از این پارامترها در تعیین هزینه لیزر واریس در سعادت آباد توسط بیمار موثر است. در ادامه با عوامل مختلف هزینه لیزر واریس در سعادت آباد آشنا می شوید :

تعداد عروق تحت درمان :

هرچه رگ‌های عنکبوتی بزرگ‌تر باشند، خلاص شدن از شر آن ها گران‌تر خواهد بود. علاوه بر این، هرچه رگ‌های عنکبوتی بیشتری داشته باشید، از مواد اسکلروز بیشتری استفاده می‌کنید، روند درمان طولانی‌تر و هزینه درمان بیشتر می‌شود.

تعداد جلسات :

زمانی که تعداد واریکوسیته های بیمار زیاد است، لازم است بعد از یک ماه چندین جلسه اسکلروتراپی در نظر گرفته شود تا تمام رگ های بیمار به طور کامل تمیز شوند. در صورت نیاز به انجام چندین جلسه اضافی، هزینه لیزر واریس در سعادت آباد بیشتر خواهد بود. تعداد وریدهای واریسی یک عامل تعیین کننده در هزینه لیزر واریس است. اکثر بیماران مبتلا به واریس به 4-6 جلسه اسکلروتراپی با فاصله 5-6 هفته نیاز دارند.

شدت رگ های واریسی :

وریدهای واریسی شدیدتر به معنای نیاز به جلسات بیشتر و طولانی تر و تزریق داروهای بیشتر است و هزینه اسکلروتراپی بالاتر است.

هزینه داروی تزریق شده :

بدون شک یکی از عوامل موثر بر هزینه لیزر واریس در سعادت آباد نوسانات قیمت در بازار است. هزینه داروها و مواد مصرفی به دلیل نوسانات بازار تغییر می کند و هزینه اسکلروتراپی را افزایش یا کاهش می دهد. هنگامی که علت اسکلروز وارد می شود، تأثیر این مشکل شدیدتر و حتی گاهی نادر می شود. هزینه مواد مورد استفاده در فرآوری بر هزینه نهایی تأثیر می گذارد.

واریس پا چه خطراتی دارد ؟

واریس پا مانند روش های دیگر عوارضی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

زخم ها :

زخم‌های دردناک می‌توانند روی پوست اطراف رگ‌های واریسی، به‌ویژه نزدیک مچ پا ایجاد شوند. زخم ها به دلیل تجمع طولانی مدت مایع در این بافت ها ایجاد می شوند که به دلیل بیشتر شدن فشار خون در وریدهای آسیب دیده ایجاد می شود.

لخته شدن خون :

گاهی اوقات سیاهرگ های عمقی پا بزرگتر می شوند. در چنین مواردی، پای آسیب دیده امکان دارد به طور قابل توجهی متورم شود. هر تورم ناگهانی در پاها نیاز به مراقبت های پزشکی دارد زیرا ممکن است نشان دهنده لخته شدن خون باشد.

خونریزی :

گاهی اوقات رگ های بسیار نزدیک به پوست امکان دارد ترکیده شوند. این باعث خونریزی جزئی می شود. اما هر خونریزی مستلزم مراجعه به پزشک است زیرا احتمال تکرار آن زیاد است.

هزینه لیزر واریس در سعادت آباد

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز درمان لیزر واریس در سعادت آباد و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.