دکتر فریبا هندسی
1402/12/06

بهترین کلینیک واریس در تهران

واریس یکی از بیماری هایی است که موجب ناراحتی مردم به خصوص بانوان عزیز می شود. در این مقاله در ارتباط با شناخت یک مرکز درمانی مناسب بوده و در انتخاب بهترین کلینیک واریس در تهران به منظور درمان رگ های واریسی به شما کمک می کند.

رگ‌های واریسی رگ‌های خونی متورم و پیچ‌خورده‌ای هستند که زیر سطح پوست برجسته می‌شوند. این برآمدگی‌های آبی یا بنفش معمولا در پاها، پاشنه‌ها، و مچ‌های شما ظاهر می‌شوند و ممکن است همراه با درد یا خارش باشند. رگ‌های عنکبوتی، که ممکن است دور رگ‌های واریسی قرار گیرند، خطوط قرمز یا بنفش کوچک‌تری هستند که نزدیک سطح پوست شما ظاهر می‌شوند.

با وجود اینکه رگ های واریسی ممکن است جلوه‌ی خوبی نداشته باشند و یا ناراحت‌کننده باشند، معمولا برای بیشتر افراد خطرناک نیستند. در بعضی موارد، رگ‌های واریسی شدید شده و می‌توانند به مشکلات جدی سلامتی مانند ایجاد لخته‌های خونی، منجر شوند. شما می‌توانید علائم بیشتر رگ‌های واریسی را در خانه تسکین دهید یا پزشک معالج می‌تواند آن‌ها را از طریق تزریق، درمان لیزری یا جراحی درمان کند.

رگ‌های واریسی چیست؟

تفاوت بین رگ‌های واریسی و رگ‌های عنکبوتی چیست؟

رگ‌های واریسی و رگ‌های عنکبوتی هر دو نوعی از بیماری‌های رگی هستند، اما ظاهر متفاوتی دارند. رگ‌های عنکبوتی از رگ‌های واریسی کوچک‌تر و نازک‌تر هستند. ظاهر آن‌ها شبیه به تورهای عنکبوت قرمز یا آبی یا شاخه های یک درخت است و نزدیک به سطح پوست قرار دارند.

رگ‌های عنکبوتی معمولا دردناک نیستند. آن‌ها می‌توانند در هر کجای بدن شما ظاهر شوند، اما معمولاً پشت زانو، روی پاها یا روی صورت شما دیده می‌شوند. رگ‌های واریسی معمولاً روی پاهای شما ظاهر می‌شوند.

انتخاب کلینیک واریس مناسب برای درمان

قدم بعدی بعد از شناخت بیماری واریس، حرکت به سوی درمان آن می باشد. درمان واریس باید زیر نظر پزشکان مجرب بوده و بهترین و موثرترین راه درمان برای بیمار انتخاب شود. در ادامه در ارتباط با معیار های شناخت یک پزشک متخصص و همچنین بهترین کلینیک واریس مورد تایید، آورده شده است.

1- نظرات مناسب در ارتباط با عملکرد کلینیک واریس

شما باید دنبال یک کلینیک واریس در تهران بگردید که تمام بیماران از آن کلینیک واریس راضی بوده و نقدهای خوبی داده باشند. این کمک می‌کند که مطمئن شوید کلینیک واریس دارای سابقه بی‌عیب و نقص و خوبی است و همچنین دارای پزشکان دلسوز و کاربلدی است که استانداردهای مورد نیاز مراقبت از رگ را رعایت می‌کنند. درکل، شما باید به دنبال امتیازات و نقدها از منابع هدفمند مانند وبسایت‌های مربوط به مراکز درمانی باشید.

کلینیک واریس دکتر فریبا هندسی به خوش برخوردی و تخصص در درمان واریس تمام بیماران معروف است. 

2- پزشکان متخصص واریس

شما باید به دنبال یک کلینیک واریس در تهران باشید که دارای پزشکان قابل اطمینانی باشند. این بدون شک یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای در نظر گرفتن است، زیرا این پزشکان رگ هستند که در نهایت مشکلات شما را درمان می کنند. شما باید به دنبال یک پزشک رگ با پیشینه تحصیلی عالی، سابقه‌ کاری بی عیب و نقص، و شخصیت گرم باشید. همچنین متخصصین واریس باید در تصویربرداری عروقی و تازه‌ترین درمان های غیر تهاجمی واریس خبره باشند.

دکتر فریبا هندسی به عنوان یکی از مطمئن‌ترین و ماهرترین متخصصین واریس در ایران شناخته شده و در کنگره ی بین المللی رگ و واریس، به عنوان نماینده ی ایران شناخته شده است. دکتر هندسی در تشخیص و درمان واریس با روش‌های ‌غیر تهاجمی، از جمله اسکلروتراپی، لیزر، جراحی واریس و… تخصص داشته و همچنین در جراحی زیبایی رگ ها نیز تخصص دارند.

بهترین متخصص در درمان واریس

3- کلینیک واریس مجهز

یافتن متخصص واریس معتبر و با استعداد مهم است، اما نباید از اهمیت یافتن یک کلینیک واریس با امکانات به روز غافل شد. حتی بهترین پزشکان رگ نیاز به دسترسی به ابزارها، فناوری‌ها و زیرساخت‌های صحیح دارند. بهترین کلینیک واریس باید با دستگاه‌های پیشرفته مجهز شوند؛ دستگاه هایی مانند ClariVein، ClosureFAST و VNUS، به عبارت دیگر دستگاه‌هایی که اطمینان می‌دهند تجربه درمان بیماری رگ شما راحت، بی درد و ایمن است. کلینیک واریس دکتر فریبا هندسی دستگاه های به روز این حوزه را دارا بوده و حتی از تجهیزات بیشتری نیز برخوردار است.

4- روش‌های غیرتهاجمی

شما باید یک کلینیک واریس پیدا کنید که به جای روش‌های جراحی، روش‌های غیرتهاجمی را برای درمان رگ‌های واریسی پیشنهاد کند. این روش‌ها شامل رادیو فرکانسی، لیزر درون رگ، چسب واریس (وناسیل)، فلبکتومی و اسکلروتراپی هستند. این روش‌ها سابقه تقریباً خوبی دارند، درد و ناراحتی ایجاد نمی‌کنند، ریسک تهاجم کمی دارند و در کمتر از یک ساعت به پایان می‌رسند. 

به طور مقایسه‌ای، روش‌های جراحی ریسک تهاجم بیشتری دارند و تاثیر نسبتاً پایینی دارند. البته لازم به دکر است که در موارد شدید نیاز به عمل جراحی بوده و نمی توان از روش های کم تهاجمی ایتفاده کرد. کلینیک واریس دکتر هندسی تازه‌ترین روش‌های کم‌تهاجمی را برای درمان رگ واریسی ارائه می‌دهد، و این یکی از دلایل بسیاری است که سابقه خود را بی عیب و نقص کرده است.

5- طرح درمان کارآمد توسط کلینیک واریس

ارائه روش‌های کم‌تهاجمی به تنهایی کافی نیست. بهترین کلینیک واریس باید یک فرآیند درمانی ساده و سریع را داشته باشد که نتایجی بی‌نقص در کم‌ترین زمان و ریسک ناچیز داشته باشند.

کلینیک واریس دکتر هندسی دارای یک برنامه درمانی بسیار کارآمد برای درمان رگ‌های واریسی است. در ادامه مراحلی که بیمار از لحظه ی ورود به کلینیک در پیش دارد آورده شده است.

راهنمای مراجعه به بهترین کلینیک واریس

رگ‌های واریسی چقدر رایج هستند؟

رگ‌های واریسی بسیار رایج هستند. حدود یک‌سوم از همه بزرگسالان دارای رگ‌های واریسی هستند. این مسئله ارتباط زیادی با جنسیت افراد دارد. ابتلا به واریس معمولا در زنان بیشتر است تا در مردان.

چه کسانی احتمال بیشتری دارند که دچار رگ‌های واریسی شوند؟

هر کسی می‌تواند دچار رگ‌های واریسی شود. عوامل خاصی شانس توسعه رگ‌های واریسی را افزایش می‌دهند، از جمله:

1- سن

به دلیل روند پیری، دیواره‌ها و دریچه‌های رگ‌ها دیگر به خوبی عمل نمی‌کنند. رگ‌ها خاصیت الاستیکی و کشسانی خود را از دست می‌دهند و سفت می‌شوند.

2- جنسیت

هورمون‌های زنانه می‌توانند به دیواره‌های رگ‌ها اجازه دهند تا کشیده شوند. افرادی که باردار هستند، قرص‌های ضدبارداری مصرف می‌کنند یا در دوران یائسگی هستند، به دلیل تغییرات در سطوح هورمون‌ها، در معرض بیشتری قرار دارند.

3- ارث خانوادگی

تبلا به این بیماری می‌تواند ارثی باشد (در خانواده‌ها دیده می‌شود).

4- سبک زندگی

ایستادن یا نشستن برای مدت‌های طولانی گردش خون را کاهش می‌دهد. پوشیدن لباس‌های تنگ، مانند گن‌ها یا شلوارهایی با کمربندهای تنگ، جریان خون را کاهش می‌دهد.

5- سلامت کلی

برخی شرایط سلامتی، مانند یبوست شدید یا برخی تومورها، فشار در رگ‌ها را افزایش می‌دهند.

6- مصرف دخانیات

افرادی که محصولات دخانی مصرف می‌کنند، احتمال بیشتری دارند که دچار رگ‌های واریسی شوند.

7- وزن

اضافه وزن روی عروق خونی فشار ایجاد می‌کند و باعث ایجاد رگ های واریسی و عنکبوتی می شود.

چه کسانی بیشتر به واریس مبتلا می شوند؟

تشخیص بیماری در کلینیک واریس

رگ‌های واریسی نزدیک سطح پوست شما هستند و تشخیص آن‌ها آسان می‌باشد. کادر درمان می‌توانند این بیماری را در طول یک معاینه فیزیکی تشخیص دهند. آن‌ها رگ‌های شما را در حین نشستن و ایستادن لمس و بررسی می‌کنند.

برای مشاهده تصاویر دقیق از رگ‌های شما و بررسی مشکلات احتمالی، کادر درمان ممکن است از یک سونوگرافی استفاده کند. این آزمایش ایمن و بدون درد از امواج صوتی برای تولید تصاویر از بافت‌های داخلی بدن شما استفاده می‌کند. سونوگرافی می تواند لخته شدن خون و نحوه عملکرد دریچه های شما را نشان دهد.

روش های درمان واریس در کلینیک واریس

اگرچه برای رگ‌های واریسی درمانی کامل وجود ندارد، این درمان‌ها می‌توانند ظاهر آن‌ها را بهبود ببخشند و خیال شما را آسوده کند. در ادامه برخی از روش های درمانی این بیماری به طور مختصر آورده شده است:

بلند کردن پا: برای افزایش جریان خون و کاهش فشار در رگ های شما، باید چندین بار در طول روز پاهای خود را بالاتر از کمر بلند کنید.

جوراب‌های واریس: این جوراب‌ها رگ‌های شما را فشرده کرده و ناراحتی را کاهش می‌دهند. فشار این جوراب‌ها از کشیده شدن رگ‌های شما جلوگیری کرده و به جریان خون کمک می‌کند.

درمان تزریقی (اسکلروتراپی): در طول اسکلروتراپی، یک محلول در رگ شما تزریق می‌شود. این محلول باعث چسبیدن دیواره رگ می‌شود. در نهایت، ورید شما به بافت اسکار تبدیل شده و محو می‌شود.

درمان با لیزر: در یک روش کم‌‌تهاجمی به نام لیزر درون رگ، با استفاده از یک کاتتر (یک لوله بلند و نازک) و لیزر، رگ آسیب‌دیده را بسته می‌کنند.

جراحی رگ: در این روش‌ که همچنین با نام‌های لیگاسیون و استریپینگ نیز شناخته می‌شوند، جراح رگ آسیب‌دیده شما را می‌بندد تا جلوی گردش خون را در آن بگیرد. جراح ممکن است رگ را بردارد تا از ظهور مجدد رگ‌های واریسی جلوگیری کند.

درمان رگ های واریسی در کلینیک واریس

عوارض جانبی درمان

به مانند هر روش درمانی دیگری برای درمان بیماری ها، درمان واریس نیز ممکن است با عوارضی روبه رو باشد. هرچند این عوارض خیلی کوچک بوده و افراد کمی به آن مبتلا می شوند. نیمی از افرادی که از عمل جراحی استریپینگ استفاده می‌کنند، در عرض پنج سال آینده ممکن است رگ‌های واریسی دیگری پیدا می‌کنند، و همچنین پس از لیزر درون رگی هم ممکن است دوباره رگ‌های واریسی ایجاد شوند.

عوارض جانبی احتمالی این درمان‌ها عبارتند از:

اسکلروتراپی ممکن است موجب ایجاد عوارض شود که شامل موارد زیر است:

این را به خاطر داشته باشید که انتخاب روش درمان در واریس بر عهده ی پزشک متخصص می باشد و با توجه به انداره و شدت رگ ها یک روش درمانی را انتخاب می کند.

منبع کمکی:

clevelandclinic.org

دکتر فریبا هندسی متخصص قلب و عروق و متخصص درمان واریس