بهترین کلینیک واریس با بهترین دکتر واریس پا

0
اقدامات اولیه در درمان واریس توصیه به تغییر در سبک زندگی و استفاده از جوراب واریس است. جوراب های واریس، دارای اندازه تنگ و خاصیت کشسانی هستند، که یک فشار ملایم و مداوم را بر روی پاها وارد می کنند، برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن، لازم است که جوراب‌های واریس تحت نظارت پزشک و در بهترین کلینیک واریس مورد استفاده قرار بگیرند.

اما با پیشرفت دانش و تجهیزات پزشکی، تحولی شگرف در درمان واریس حاصل شده است و هم اکنون در راستای ارائه این درمان های نوین و موثر، بهترین کلینیک واریس پا خانم دکتر فریبا هندسی با تجهیزات جدید و بروز در کنار تخصص و تجربه امکان سریع و موثر واریس را دارد.

درمان واریس چگونه بهتر است؟

درمان موفق نیازمند اقدامات درمانی کم تهاجمی است که در مورد آنها بهتر است با پزشک متخصص واریس مشورت کنید تا مشخص شود کدام روش برای درمان واریس شما مناسب است.

چه کسی درمان واریس را میتواند انجام دهد؟

از جمله متخصصانی که کار تشخیص و درمان واریس و رگ‌های عنکبوتی را انجام می‌دهند عبارت‌اند از: جراحان عروق و متخصص قلب و عروق.

بهترین پزشک درمان واریس

در کلینیک درمان واریس دکتر هندسی به عنوان متخصص واریس و قلب وعروق، با توجه به شرایط بیمار، درمان های مناسب شامل مشاوره و درمان با استفاده از امواج لیزر و رادیو فرکانس و یا میکرو اسکلروتراپی با استفاده از تجهیزات مدرن جهت یافتن عروق و رگ های عنکبوتی بیمار و درمان واریس فراهم شده است.

روشهای درمان واریس

اسکلروتراپی یکی از درمان های رایج برای بیماری واریس است که می تواند برای عمل های زیبایی و سایر اهداف پزشکی نیز روش مناسبی باشد. این روش به صورت یک درمان سرپایی با حداقل تهاجم است که برای درمان واریس و رگهای عنکبوتی سطحی مورد استفاده قرار می گیرد. این روش درمانی باعث می شود که جریان خون به سیاهرگ های سالمی که در مجاورت رگ های آسیب دیده قرار دارند، منتقل شود.

از لیزر درمانی می توان برای درمان رگ های عنکبوتی استفاده کرد. در این روش از یک دستگاه گرز مانند برای تابش نور لیزر بر روی ناحیه تحت درمان استفاده می شود که انرژی گرمایی را بر روی رگ های آسیب دیده هدایت می کند و باعث تخریب این رگ ها و جذب شدن آنها به وسیله بدن می شود.

آیا بیماری واریس خطرناک است؟

بیماری واریس یک بیماری پیش رونده است که با گذشت زمان وضعیت وخیم تری پیدا می کند و می تواند منجر به بروز پیامدهای خطرناک مانند زخم واریس در پاها و لخته شدن خون در سیاهرگ‌ها شود. عواملی از قبیل چاقی، بارداری، زمینه ارثی و حتی مشاغلی که نیازمند ایستادن طولانی مدت هستند، خطر ابتلا به واریس را افزایش می دهند، بیماری واریس و نیز علائم سایر بیماری های عروقی باید توسط یک پزشک متخصص عروق مورد ارزیابی و درمان قرار بگیرد.

مطلب مرتبط: بهترین متخصص واریس پا

مطلب مرتبط: اسکلروتراپی

توصیه پیشگیری از واریس برای بانوان

نوشیدنی الکلی باعث بروز واریس می شود. به خصوص در خانم ها این اثر الکل بیشتر دیده می شود داشتن رژیم غذایی سالم برای مبتلایان واریس مفید است.

واریس برای بانوان

متخصص واریس و عروق چه می کند؟

متخصص قلب و عروق می‌تواند بیماری های ناشی از واریس را درمان نماید:

 • بیماری واریس و رگ های عنکبوتی
 • بیماری های عروق
 • زخم واریس
 • نارسایی مزمن وریدی
 • لخته شدن خون در سیاهرگ ها
 • واسکولیت
 • آنوریسم عروق احشایی

تغییرات پوستی و لکه های پوستی در پی نشت مایع به بافت ها و عدم توانایی سیستم وریدی در برگشت خون به سمت قلب بوجود می آیند وقتی لکه های قهوه ای روی پوست پا دیدید به شما توصیه می کنیم  زمان را از دست ندهید و برای درمان اقدام کنید.

واریس از آن گروه بیماری هایی است که هم ارثی است و هم به شیوه زندگی مربوط می شود متاسفانه تغییرات پوستی معمولا در مراحل پیشرفته  واریس بروز می کند. در این مراحل احتمال پیشرفت واریس و بروز زخم یا لخته خون در پا بالا می رود و حتما بایستی برای درمان واریس قبل از بروز ناتوانی و از دست رفتن امکان درمان فکر کنید.

واریس از زبان دکتر هندسی

دکتر هندسی بهترین متخصص واریس غرب تهران و مدیر بهترین کلینیک واریس می گوید: نارسایی ورید سطحی اندام تحتانی هنگام اتصال به ورید مرکزی باعث ایجاد واریس رگ می شود.

عوامل ایجاد و تشدید واریس

حال عواملی که باعث این عارضه می شود را فهرست وار می آوریم:

 • چاقی زیاد
 • ورزش های سنگین
 • حاملگی های مکرر
 • افزایش سن
 • وراثت
 • استادن یا نشستن های زیاد و طولانی
 • استعمال دخانیات
 • ضربه به پا
 • مصرف قرص های بارداری
 • یبوست و بواسیر
 • کم آبی بدن و مصرف غذاهای صنعتی

چه رگ هایی مستعد واریس هستند؟

دکتر هندسی در ادامه توضیح داد:

رگ های واریس پیچیده اند و هر سیاهرگ سطحی ممکن است تبدیل به واریس شود.
اما رگ هایی که ممکن است بیشترین آسیب را ببینند آن هایی هستند که در پاها قرار دارند و به دلیل راه رفتن و ایستادن فشار در رگ های پایینی بدن افزایش می یابد.

عوارض عدم درمان واریس

دکتر هندسی متخصص درمان واریس پا در ادامه افزود:

بی تفاوتی به واریس و صرف نظر از نگرانی زیبایی گاها می تواند مشکلات جدی تری را منجر شود.
در عارضه واریس که رگ ها بر اثر جمع شدن خون و رسوب خون در آن ها برجسته می شوند بیشتر در ران ها و پاها دیده می شوند.
از عوارض وخیم تر درمان نکردن واریس، زخم واریس است که در خانم ها بیشتر دیده می شود.

اگرچه واریس در خانم ها بیشتر است اما مردان نیز مبتلا می شوند، اگر شیوه زندگی شما شامل کارهای طولانی مدت درحالت ایستاده و نشسته بسیار طولانی است شما در حال فشار وارد کردن به روی ورید های موجود در پاهای خود هستید که احتمال ابتلا به واریس در شما را افزایش می دهد و ممکن است ترومای پا را منجر شود.
بیشتر افراد مبتلا به واریس از درد شبانه در پا گلایه دارند مخصوصا پس از یک دوره ایستادن طولانی، که از احساس خستگی در پاها و سنگینی در پاها گلایه دارند یا در بعضی افراد خارش و سوزش و ضربان و گرفتگی و بی قراری پاها علت مراجعه به متخصص واریس می باشد.

پیامدهای درمان نکردن واریس که منجر به لخته خون در پا و زخم و خونریزی و تغییر رنگ پوست و ورم می شود را باید جدی گرفت و قبل از وخیم شدن به کلینیک واریس و متخصص واریس می بایست مراجعه کرد تا پس از معاینه و بررسی بهترین روش درمان واریس جهت بیمار واریسی تجویز شود.

مطلب مرتبط: علائم واریس

درمان صحیح واریس از دید متخصص واریس

دکتر هندسی نحوه درمان صحیح واریس را این گونه توضیح داد:

مراقب عفونت زخم ها و پاهای واریسی باشید که اگر دیر درمان شوند خطرناک است و در نظر داشته باشید بدون مراجعه به متخصص واریس از درمان های غیر کارشناسی مثل زالو درمانی بپرهیزید که متاسفانه در مواردی باعث عفونت شده و بیمارانی پس از زالو درمانی با وضعیت وخیم تری مراجعه کرده اند .

بهترین متخصص های واریس در معاینات اولیه و تشخیص های کاربردی روش اسکلروتراپی را به همراه لیزر سطحی را یکی از بهترین درمان های رگ های واریس برای از بین بردن رگ های عنکبوتی می دانند.

جهت بررسی و معاینه اولیه قبل از هر اقدامی به کلینیک واریس خانم دکتر هندسی مراجعه کنید و از مشاوره ایشان بهره مند شوید.

دکتر فریبا هندسی متخصص قلب و عروق و فشار خون در تهران

کلینیک فشار خون

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مولایی یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام‌ برای مشاوره با دکتر چه باید انجام دهم ؟؟تلفن مطب لطفا
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۹( 4 ماه پیش)

   02122137194

 • تصویر کاربر اکرم شنبه ۱۵ شهریور ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام من واریس دارم مدتی ازجوراب واریس هم استفاده کردم ولی نتیجه چندانی نداشت .الان حدود۲ سال هست که پای چپم لکه های بزرگ تیره ایجاد میشه اول ی تیکه بود به یک دکترقلب وعروق مراحعه کردم توصیه ها انجام شد اما فایده نداشت ولکه ها رفته رفته بیشترشده وخیلی ازقسمتهای پام ایجادشده می خواستم ببینم میشه بصورت مجازی با شما ارتباط گرفت ومن عکس پام روبراتون بفرستم؟
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی شنبه ۱۵ شهریور ۹۹( 4 ماه پیش)

   سلام عزیزم تشریف بیارین باید معاینه و سونوگرافی بشه پاتون و درمان انجام بشه در صورت صلاح دید

 • تصویر کاربر محمدی دوشنبه ۳۰ تیر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  سلام
  بیمار من مرد بزرگسال با ۹۳ سال سن و بیست ماه پیش هردو لگنش عمل شده لذا تحرک به جز رفع ضرورت مثل رفتن دستشویی و وضو، تحرکی دیگری ندارد. خدود ۴ماه است هرد پایش ورم کرده البته پای چپش بیشتر. پیش متخصص داخلی بردم پس از آزمایش دی دایمر و سونو داپلر و مثبت بودن دی دیایمر و منفی بودن سونو داپلر، دکترش قرص های رقیق کننده خون همراه با کپسولهای ضد عفونت و Toms(EXTRA750) تجویز کرده. مصرف رقیق کننده خون را شروع کرده اما با توجه به اینکه ۲۰ ماه پیش مبتلا به بیماری معده بوده و از درد آن زیاد رنج کشیده از مصرف کپسول ضد عفونت می ترسد. راهنمایی بفرمایید می توان کپسولهای ضد عفونت((CELECOXIP200) را برلیش نداد و به قرص های رقیق کننده خون بسنده کرد؟
  دوم اینکه برای درمانش نزد متخصص چه رشته یی برده شود؟ البته ما در قم زندگی می کنیم.
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی دوشنبه ۳۰ تیر ۹۹( 6 ماه پیش)

   سلام

   جواب شما را در سوال دیگری دادم ولی کپسولی که میفرمایین اصلا ضد عفونت نیست و به نظر بنده هر چیزی پزشکشون تجویز نموده مصرف کنن

 • تصویر کاربر رضوی دوشنبه ۳۰ تیر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر.من از ۱۴،۱۵ سالگی ارثی یه سری رگهایی روی پام ایجاد شده که از مویرگهای ریز تا رگهای درشت هستن.هیچکدام برجسته یا سبز رنگ برجسته نیستن کبود رنگن.پادرد یا ورم ندارم فقط دوست دارم چون خیلی زیادن‌برای زیبایی از بین‌ ببرمشون.میخواستم بدونم باید با لیزر اینکار رو انجام بدم آیا دردناکه و تا چند روز نمیتونم راه برم،اگه ممکنه راهنمایی بفرمایین.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی دوشنبه ۳۰ تیر ۹۹( 6 ماه پیش)

   سلام

   باید ببینیم پاتون چون بسیار مورد به مورد کار درمانی مدت زمان بهبود یو همچنین هزینه متفاوت میباشد

  2. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی دوشنبه ۳۰ تیر ۹۹( 6 ماه پیش)

   سلام

   باید ببینیم پاتون چون بسیار مورد به مورد کار درمانی مدت زمان بهبود یو همچنین هزینه متفاوت میباشد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سهیلا سه شنبه ۱۰ تیر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام 29 سال سن دارم جهت لیزر واریس قیمت و طول درمان ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی سه شنبه ۱۰ تیر ۹۹( 6 ماه پیش)

   سلام

   مجموعا با اقلام مصرفی 6 ملیون باز بیمار با بیمار متفاوت است

   طول درمان 1 ماه

 • تصویر کاربر سهیلا سه شنبه ۳ تیر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  چند جلسه باید بیام
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی سه شنبه ۳ تیر ۹۹( 6 ماه پیش)

   باید معاینه شین بهتون بگیم

 • تصویر کاربر مومنی دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام عرض میکنم .
  من ۳۹ سال سن دارم و از جوانی با این بیماری درگیر بودم .
  سر بارداری هام این موضوع تشدید شد . چون قبلا خفیف بود و یکسری که اومدم تهران گفتن باید اسکلروتراپی کنی و واقعا می ترسیدم چون گفتن ریسکش بالاست و ترسیدم مشکلم بشه دوتا . آیا درمان دیگه ای هست براش؟ به جز جوراب واریس و اسکلروتراپی . چون من کارم طوریه که خیلی سر پا وایمیستم و جوراب واقعا اذیتم میکنه و نمیتونم طولانی بپوشمش. ؟
  من شهرستانی هستم و سخته بیام تهران ولی اگه درمانی داشته باشه میام .
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام عزیزم 

   خیر همین درمان ها فعلا موجود میباشد

 • تصویر کاربر سارا دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخير هر دو پاي من واريس عنكبوتي تقريبا زيادي داره مي خواستم بدونم با چند جلسه درمان ميشه و چقدر زمان ميبره و هزينه اش به چقدر ميشه ؟ و ون بچه كوچك دارم دوره نقاهتش چقدر هست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام

   باید پاتونو ببینیم و در نهایت هزینه بستگی به میزان ماده درمانی مصرفی و تعداد جلسات درمانیتون داره

 • تصویر کاربر احمد سه شنبه ۲۱ اسفند ۹۷( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر هندسی ، من چند وقت پیش ، به یکی از همکارانتون مراجعه کردم و پس از معاینه و کاردیوگرافی گفتن کمی آریتمی دارم ، از نظر شما این موضوع چقدر اهمیت داره؟
  1. تصویر کاربر احمد چهارشنبه ۱۰ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   نگران نباشید
  2. تصویر کاربر دکتر فریبا هندسی سه شنبه ۲۱ اسفند ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام تایید هر نوع بیماری قلبی عروقی نیازمند رسیدگی و درمان تحت پزشک مورد نظر میباشد.
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات