دکتر فریبا هندسی
1401/10/10

بهترین مرکز درمان لیزر واریس در سعادت آباد ❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین مرکز درمان لیزر واریس در سعادت آباد آشنا کنیم. درمان واریس با لیزر روشی است که از فناوری لیزر برای درمان بیماری ها یا مشکلات مربوط به رگ ها و شریان ها، برای اهداف پزشکی یا زیبایی یا هر دو استفاده می کند. رگ های خونی نقش مهمی در بدن دارند. خون از طریق وریدها و از قلب پمپاژ می شود، سپس از طریق سیاهرگ ها به قلب باز می گردد. اما گاهی اوقات سیاهرگ ها متورم می شوند که منجر به واریس می شود که بیشتر در ران ها یا پاها دیده می شود. در ادامه برای آشنا شدن بهترین مرکز درمان لیزر واریس در سعادت آباد با ما همراه باشید.

رگ های واریسی چیست ؟

واریس زمانی اتفاق می افتد که دریچه های رگ های شما به درستی کار نمی کنند. اختلال در این دریچه ها باعث می شود که خون به جای اینکه از پاها به قلب منتقل شود، در قسمت پایین تنه و پاهای شما جمع شود. این علائم قابل مشاهده واریس با وریدهای سطحی کوچکتر به نام واریس همراه است. حتی اگر علائم واضح بیماری سیاهرگ را نداشته باشید، ممکن است علائم دردناکی را تجربه کنید که می تواند زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار دهد. این علائم قابل مشاهده و این علائم نامرئی هر دو نشانه یک بیماری زمینه ای هستند.

رگ های واریسی چیست ؟

 

دلیل ایجاد واریس پا :

دلیل واریس می تواند اولیه، ثانویه یا مادرزادی باشد. وریدهای واریسی اولیه به دلیل ضعف ارثی دیواره عروقی است. واریس می تواند یک عامل ارثی داشته باشد و اغلب در چند نفر از اعضای خانواده دیده می شود. وریدهای واریسی که پس از تروما یا ترومبوز ورید عمقی ایجاد می شوند اغلب ثانویه هستند. رگ های واریسی مادرزادی به دلیل اختلال در رشد طبیعی سیستم عروقی ایجاد می شوند و بخشی از ناهنجاری های عروقی مادرزادی بدن محسوب می شوند.

علاوه بر واریس، اندام این افراد امکان دارد بلندتر یا بزرگتر باشد و اغلب دارای علائم مادرزادی مانند سندرم کلیپل-ترنانای (سندرم KT) هستند. علت هر چه باشد، دریچه های وریدی معیوب می تواند باعث تجمع خون در پاها و افزایش فشار وریدی شود. این عارضه باعث گشاد شدن وریدهای واریسی و بیشتر شدن احتمال بروز علائم و عوارضی مانند تغییرات پوستی و زخم می شود. انسداد وریدهای لگن می تواند رگ های واریسی را تشدید کند که نیاز به درمان مستقل دارد.

چه عواملی می تواند ابتلا به واریس را بیشتر کند ؟

بعضی عوامل وجود دارد که می تواند ابتلا به واریس را بیشتر کند که عبارتند از عوامل ارثی، لختگی خون در عروق سطحی یا عمقی در گذشته، ایستادن‌های بلند مدت، بارداری‌های مکرر، افزایش سن، زن بودن، بلند کردن اجسام سنگین، کم تحریک، بالا بودن فشار خون و چاقی با شکل‌گیری عروق واریسی در زنان ارتباط دارند.

مراحل لیزر واریس پا

درمان با معاینه ایستاده و سونوگرافی شروع می شود. سونوگرافی برای ایجاد یک برنامه درمانی انجام می شود. سپس بیمار در شرایط استریل آماده شده و روی تخت قرار می گیرد. لیزر واریس پا مراحلی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

دسترسی به رگ :

در این مرحله پزشک بی حسی موضعی را با استفاده از لیدوکائین انجام می دهد و با استفاده از سونوگرافی آنژیوکت و سپس ورقه مخصوص را وارد سیاهرگ می کند. ورق به عنوان ریل عمل خواهد کرد. این مرحله 1-5 دقیقه طول می کشد.

جاگذاری فیبر :

فیبر لیزری نازک و قابل انعطاف از طریق این فویل یا ریل وارد ظرف می شود. قرار دادن الیاف در رگ های پرپیچ و خم نیازمند تکنیک های خاصی است. دراز کشیدن طولانی مدت باعث انقباض رگ می شود و به همین دلیل سرعت عمل در این مرحله اهمیت دارد. این مرحله 1-5 دقیقه طول می کشد.

بی حسی موضعی :

لیزر حرارتی معادل 120 درجه سانتیگراد ایجاد می کند که رگ ها را از بین می برد. مایع حاوی بی حس کننده موضعی باید مانند یک بالشتک اطراف ورید را احاطه کند تا گرمای لیزر فقط دیواره سیاهرگ را از بین ببرد و بیمار احساس درد نکند. مهمتر است که به بافت های مجاور رگ آسیب نرسانید. این مرحله حدود 5 تا 10 دقیقه طول می کشد.

تابش لیزر :

این مرحله مرحله اصلی و نهایی درمان است. دوز دقیق تابش لیزر در یک دوره زمانی معین بر روی دیواره عروق تابش می شود. بسته به طول ورید، این مرحله 5 تا 15 دقیقه طول می کشد. در صورت عدم نیاز به اقدامات بیشتر، بیمار جوراب واریس کلاس 2 (Ccl2) را می پوشد و جوراب ها را بانداژ می کنند. پس از اتمام، بیمار بلافاصله شروع به راه رفتن می کند.

آیا بهترین روش درمان واریس لیزر است ؟

برای درمان واریس پا سه روش وجود دارد که عبارتند از روش‌های درون‌رگی که نیاز به برش جراحی و بیهوشی ندارند، جراحی و انواع مختلف آن، درمان‌های حمایتی شامل جوراب واریس، پمادها، قرص‌ها، درمان‌های خانگی واریس و سنتی. درمان واریس پا با لیزر یکی از روش های داخل وریدی است که امروزه لیزر و رادیوفرکوئنسی به دلیل فوایدی که دارند رایج ترین درمان واریس هستند.

اینکه کدام بهتر است بستگی به پیچیدگی و قطر ورید واریسی دارد. از مزایای اصلی آن ها می توان به درمان سرپایی، سرعت و عدم نیاز بیمار به دوره استراحت و بهبودی اشاره کرد. جراحی قدیمی ترین روش درمان واریس است، اما با وجود اینکه کمتر انجام می شود، جراحی برای برخی از بیماران ارجحیت دارد. به عنوان مثال، جراحی روش ارجح در بیمارانی است که اتساع زیادی در ناحیه ریشه استامپ یا ورید دارند.

مراحل لیزر واریس پا

تداخل لیزر واریس با ورزش :

ورزش یکی از راه های مهم پیشگیری و کنترل واریس در نظر گرفته می شود. در بین ورزش ها، ورزش های هوازی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا برای تخلیه وریدی پاها و بهبود علائم واریس موثرتر است. بلافاصله پس از درمان واریس با لیزر، انجام فعالیت های عادی مانند پیاده روی ضروری است. انجام فعالیت های سبک باعث بهتر شدن جریان خون و تغذیه بافت ها، کم شدن فشار وریدی و تسریع بهبودی نهایی می شود.با توجه به شدت بیماری اولیه، توصیه می شود از فعالیت های سنگین و ورزش های حرفه ای مانند مسابقه فقط 3 تا 5 روز پس از آن خودداری کنند.

لیزر واریس چه مزایایی دارد ؟

لیزر واریس مزایایی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

 • عوارض جانبی بعد از EVLA بسیار نادر است.
 • نیازی به بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان نیست.
 • درمان در یک جلسه صورت می گیرد.
 • این یک عمل سرپایی است و در کمتر از یک ساعت انجام می شود و پس از آن بیمار می تواند به خانه برود.
 • مراقبت های بعد از عمل ساده و بدون درد است.
 • یک روز پس از لیزر درمانی، بیمار می تواند به سر کار خود بازگردد.
 • درد و سنگینی پاها در مدت کوتاهی پس از لیزر برطرف می شود.
 • هزینه جراحی واریس با لیزر کم بوده و تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرد.
 • این عمل باعث برش پوست و خونریزی نمی شود و هیچ بخیه ای وجود ندارد.

برای آشنا شدن با واریس مچ پا به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

عوارض لیزر واریس پا

این روش مانند روش های دیگر دارای عوارضی است که بعد از مدتی از بین می رود و جای نگرانی وجود ندارد. در ادامه این عوارض را بررسی می کنیم :

کبودی و درد :

کبودی، قرمزی، درد و سفت شدن مسیر وریدی که یکی دو هفته پس از درمان ایجاد می شود و به تدریج از بین می رود.

عفونت یا لخته خون :

احتمال عفونت یا لخته شدن خون در عروق عمقی بسیار نادر است. آنتی بیوتیک های مناسب برای جلوگیری از عفونت احتمالی تجویز می شود.

بی حسی :

بی حسی در ناحیه اطراف ورید در بیشتر موارد دائمی نیست و به مرور زمان از بین می رود.

سوختگی پوست :

خطر سوختگی ناشی از تابش بیش از حد لیزر وجود دارد. البته این آسیب بسیار نادر است.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای درمان لیزر واریس پا هستند ؟

لیزر واریس در سنین 18 تا 65 سالگی انجام می شود. در افرادی که خارج از این محدوده قرار می گیرند، جراحی لیزر نیاز به بررسی دقیق دارد. افرادی که لیزر درمانی واریس در آن ها باید با احتیاط و پس از بررسی های کامل انجام شود شامل :

 • افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند.
 • زنانی که باردار هستند.
 • بیمارانی که مشکلات کبدی یا دیگر بیماری‌های مزمن دارند.
 • افرادی که سابقه لخته خون در وریدهای عمقی دارند.
 • افرادی که نمی‌توانند راه بروند و یا نمی‌توانند از جوراب‌های واریس استفاده کنند.

عوارض لیزر واریس پا

بهترین مرکز درمان لیزر واریس در سعادت آباد

بهترین مرکز درمان لیزر واریس در سعادت آباد سعی دارد با ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به صورت متمرکز امکانات لازم را در اختیار بیماران قرار دهد تا بهترین نتیجه را در خصوص مشکلات وریدی به دست آورند. خدمات مختلف و روش های تشخیصی و درمانی در بهترین مرکز درمان لیزر واریس در سعادت آباد عبارت است از :

مشاوره حضوری و ویزیت :

اهداف تعیین شده برای این جلسه شامل ارزیابی اولیه وضعیت وریدهای پا، پیشنهاد روش درمانی مناسب و یا ارجاع بیمار برای آزمایشات بیشتر برای رسیدن به تشخیص قطعی است.

خدمات تشخیصی سونوگرافی داپلر :

یکی از جنبه های متمایز کلینیک درمان واریس امکان معاینه وریدهای پا با استفاده از سونوگرافی داپلر در موارد مشکوک می باشد. هدف از این ویژگی کم شدن هزینه های تشخیصی، صرفه جویی در زمان و البته جلب رضایت بیشتر مشتری است.

خدمات تشخیصی تکمیلی :

در صورت نیاز روش های تشخیصی تکمیلی سونوگرافی مانند پلتیسموگرافی در این کلینیک برای تعیین و بررسی دقیق رگ ها انجام می شود.

مشاوره غیر حضوری برای افراد ساکن شهرستان  :

امکان دارد درصد زیادی از مراجعه کنندگان کلینیک از سایر شهرها و حتی کشورهای همسایه ایران برای درمان مشکلات وریدی باشند، لذا لازم است امکان مشاوره خارج از مطب به آن ها ارائه شود تا به آن ها کمک شود تا تصمیم درست بیماران می توانند با ارسال عکس و سونوگرافی و آزمایش در مورد شرایط و اقدامات مورد نیاز با پزشک متخصص مشورت کنند و در صورت صلاحدید پزشک با تعیین وقت قبلی، مداخلات بالینی را انجام دهند و هماهنگی لازم را انجام دهند و درمان آنها را انجام دهند. چنین امکاناتی باعث کم شدن استرس و هزینه رفت و آمد برای مشتریان درون شهری و اتباع سایر کشورها خواهد شد.

فوم اسکلروتراپی :

این روش برای افرادی که دارای درجات مختلف رگ های عنکبوتی هستند در ترکیب با روش های دیگر یا به صورت جداگانه استفاده می شود. در اجرای این روش در کلینیک درمان واریس از جدیدترین تکنیک ها استفاده می شود زیرا ظاهر و زیبایی واریس برای آن ها اهمیت بیشتری دارد. آنچه خدمات اسکلروتراپی کلینیک درمان واریس را از سایر مراکز ارائه دهنده این خدمات متمایز می کند مایع اسکلروسانت مورد استفاده برای تزریق، بطور مستقیم توسط کلینیک از شرکت سازنده خریداری و وارد می شود. تهیه فوم با استفاده از CO2 استریل به جای هوا و تهیه مخلوط با مایع مورد استفاده در تزریق که مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا است.

همراه کردن فوم اسکلروتراپی با روش های دیگر :

تست های تشخیصی دقیق به شناسایی افراد مبتلا به مشکلات ورید عمقی کمک می کند. بین 5 تا 10 درصد بیماران درجاتی از واریس زمینه ای دارند. در این بیماران ابتدا باید درمان روی این عروق انجام شود.

مراقبت های بعد از اسکلروتراپی :

معاینه مجدد بعد از هر جلسه اسکلروتراپی و در صورت لزوم انجام لمس به منظور تسریع روند بهبودی از دیگر خدمات کلینیک می باشد.

مینی فلبکتومی :

گاهی رگ هایی با قطر زیاد در سطح پوست ظاهر می شوند که با اسکلروتراپی از بین نمی روند. برای برداشتن این رگ ها از مینی فلبکتومی استفاده می شود.

درمان عروق واریس با رادیو فرکانسی :

این روش به عنوان جایگزین جراحی واریس با حداقل درد و دوره نقاهت کوتاه و بدون بیهوشی به صورت سرپایی در کلینیک درمان واریس صورت می گیرد.

فوم اسکلروتراپی تحت گاید سونوگرافی :

در بیمارانی که با جراحی، فرکانس رادیویی و سایر روش‌های داخل عروقی درمان می‌شوند، امکان دارد بعد از فرآیند درمان، رگ‌های واریسی روی پوست ظاهر شوند. در این مورد از روش اسکلروتراپی فوم سرپایی با هدایت اولتراسوند استفاده می شود که دقت بیشتری دارد.

درمان با جوراب های فشاری و بانداژ پاهای سنگین و متورم :

در افرادی که به دلایلی قادر به انجام عمل جراحی نیستند یا نیاز به کنترل تورم دارند، جوراب تجویز می شود و اندازه گیری می شود تا با استفاده روزانه از جوراب علائم کم می شود.

اقدامات درمانی و مداخلات لازم در خصوص DVT و ترومبوفلبیت سطحی :

معاینات و سونوگرافی داپلر برای تعیین اندازه لخته، تجویز دارو و جوراب مناسب برای این افراد و نظارت بر آن ها برای به حداقل رساندن عوارض ناشی از وجود لخته در ساق پا و انجام جراحی های لازم مانند استنت گذاری در مورد افراد تحت تاثیر عوارض لخته شدن خون در پا از جمله خدمات کلینیک است.

بهترین مرکز درمان لیزر واریس در سعادت آباد

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.